Klaida

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 20240124a is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Projektas „Ugdymo priemonės mokykloms“

Džiaugiamės, kad nauja kompiuterinė įranga pasieks ir mūsų mokyklą! Kauno rajono savivaldybė dalyvauja projekte „Ugdymo priemonės mokykloms“.

Projektas „Ugdymo priemonės mokykloms“ Nr. 10-063-P-0001 yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir bendrojo finansavimo lėšomis. Projektu siekiama gerinti švietimo paslaugų kokybę, aprūpinant efektyviai veikiančias bendrojo ugdymo mokyklas laboratorine įranga, priemonėmis ir kompiuterine įranga. 

APIE PROJEKTĄ:

https://www.nsa.smm.lt/projektai/veikiantys-projektai/projektas-ugdymo-priemones-mokykloms/

  ir

https://www.krs.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/administracijos-direktorius/kulturos-svietimo-ir-sporto-skyrius/aktualijos/projektas-ugdymo-priemones-mokykloms/

 

 

 

Kelionė ,,Keltu į Stokholmą: 24 000 salų archipelagas ir Nobelio premijos miestas”

Gegužės 20-22 dienomis 5-10 klasių mokiniai su mokytojais vyko į kelionę ,,Keltu į Stokholmą: 24 000 salų archipelagas ir Nobelio premijos miestas”. Kelionės metu buvo aplankyta daugybė įdomių vietų, išgirsta įdomių faktų bei istorijų.

Pirmą kelionės dieną lankėmės Estijos sostinėje Taline, kuriame aplankėme daug įdomių vietų bei apžiūrėjome miesto senamiestį. Dienos pabaigoje kruiziniu keltu ,,Baltic Queen” išplaukėme į Švedijos sostinę Stokholmą. Kelte mėgavomės įvairiomis pramogomis, stebėjome saulėlydį bei saulėtekį.

Antrą dieną pasiekę Švedijos krantus susiruošėme kelionei po sostinę. Stokholme aplankėme ,,Vasa” muziejų, kuriame išvydome įspūdingo dydžio bei nepaprastą istoriją turintį laivą, išklausėme gidės pasakojimą ir patraukėme Stokholmo senamiesčio link, kuriame apžiūrėjome Karalių rūmus, Rotušę. Taip pat vaikščiodami stebėjome nuostabią miesto architektūrą, kuri užbūrė kiekvieną, ir dienos pabaigoje keltu išplaukėme atgal į Taliną.

Trečią dieną antrame pagal dydį Estijos mieste Tartu aplankėme didžiausią Baltijos šalių mokslo centrą ,,Ahhaa”. Šiame centre tapome mokslininkais bei pačių įdomiausių eksperimentų liudininkais: išbandėme veidrodžių labirintą, liftu nusileidome į žemės gelmes, pasivažinėjome dviračiu ant lyno. Aplankėme Latvijoje esančią ledų gamyklą, kurioje turėjome galimybę išgirsti, kaip yra gaminami ledai, ir jų paskanauti.

Turiningai praleidę laiką, daug sužinoję ir pamatę keliavome namo.

Dėkojame mokytojams Eligijai, Reginai, Kolombai ir Vaidui, kurie kartu su mumis leidosi į kelionę ir buvo draugiški. J

Aira Kupčiūnaitė, 10 klasė

Tarptautinė jaunųjų mokslininkų konferencija

Dešimtokės Aira Kupčiūnaitė ir Emilija Bartkevičiūtė dalyvavo Tarptautinėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje ,,Iššūkis tyrėjams“, kuri vyko Kauno „Santaros“ gimnazijoje.

Šiemet konferencijoje dalyvavo per 70 mokinių, parengta 50 pranešimų. Savo darbus pristatė „Santaros“ gimnazijos, Kauno miesto, rajono, užsienio mokyklų: Austrijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos, mokiniai. Pranešimai skaityti 7 darbo grupėse: visuomeninio ugdymo, lietuvių kalbos ir sveikos gyvensenos, lietuvių kalbos ir kūrybos, 2-ose gamtos mokslų ir technologijų bei 2-ose tarptautinėse.

Gamtos mokslų sekcijoje mūsų merginų darbas ,,Spygliuočių bakteriostatinių ir fitoncidinių savybių tyrimas” pripažintas įdomiausiu ir įsimintiniausiu.

Mokinėms pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė.

 

Muzikuok su šeima

Gegužės 10-osios vakarą Kulautuvos pagrindinės mokyklos salė suskambo nuostabiais garsais. Į festivalį – konkursą ,,Muzikuok su šeima“ atvyko muzikuojančios šeimos iš Kauno miesto ir Kauno rajono. Dalyviai buvo vertinami už muzikalumą, artistiškumą, estetiškumą, originalumą, kūrinio interpretaciją. Išskirtinė nominacija skirta šeimyniškiausiam kolektyvui.
Kompetentingai komisijai, kurią sudarė Kauno ,,Vyturio“ gimnazijos fortepijono mokytoja metodininkė Sigutė Mikalauskaitė – Garšanovė, Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Pranculytė – Jončienė ir Kauno r. Raudondvario gimnazijos muzikos mokytoja Monika Daugėlienė, teko sunkiausias darbas – įvertinti šauniai muzikuojančių dalyvių būrį, tarp kurių buvo bent vienas 5-12 klasės mokinys.
Pirma vieta atiteko Kęstučio ir Rasos Jakeliūnų šeimai su dukrytėmis Emilija ir Vilte. Jie atliko Andriaus Borisevičiaus dainą ,,Mano Lietuva“. Dalyviai atstovavo Kauno Kazio Griniaus progimnazijai.
2-osios vietos laimėtojais tapo Kupčiūnų šeima iš Kulautuvos. Aira, Ignas su mama Kristina atliko Andriaus Mamontovo dainą ,,Marso Kanjonai“. Muzikuojanti šeima pasiruošė konkursui savarankiškai.
3-čią vietą laimėjo šaunus Karinos Subatkytės ir mamos Solveigos Subatkienės duetas iš Domeikavos gimnazijos. Pasiruošti duetui padėjo muzikos mokytoja metodininkė Eglė Verzienė.
Šeimyniškiausio pasirodymo nominacija atiteko Kulautuvos pagr. mokyklos kvartetui: Eimiui, Ūdriui, mamai Simonai Juozapavičiams ir močiutei Kolombai Bulotienei. Pasiruošti kvartetui padėjo vyresnioji muzikos mokytoja Regina Bagdonavičienė.
Visiems konkurso dalyviams įteiktos padėkos ir specialūs prizai. Konkursą savo pasirodymais papuošė Kulautuvos pagr. mokyklos mokiniai: Dovidas Petrauskas, Domas Čeplevičius ir Titas Mačiulis, šokių kolektyvo ,,Judesys“ šokėjos Kotryna Samerdokaitė ir Kotryna Meškauskaitė, Domeikavos gimnazijos mokytojų vokalinis ansamblis, Kulautuviečių Sigutės Mikalauskaitės – Garšanovės ir Povilo Garšanovo duetas, Vilkijos gimnazijos mokinė Ineta Žemaitytė, klausytojų širdis džiugino nuostabus Andželos Mickutės balsas.
Renginį vedė Kulautuvos laisvalaikio salės renginių organizatorė Andžela Mickutė ir Raudondvario gimnazijos Kulautuvos vidurinio ugdymo skyriaus mokinys Adomas Brazauskas.
Džiaugiamės šeimų, mylinčių muziką, susibūrimu ir nekantriai laukiame kitų metų.
Dėkojame visiems dalyviams, žiūrovams ir šventės organizatoriams: Kauno rajono švietimo centrui, Raudondvario kultūros centro Kulautuvos laisvalaikio salei bei Kulautuvos pagr. mokyklai už paramą organizuojant puikų muzikuojančių šeimų renginį!

Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė

Mokykloje vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė, kurią organizavo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė.

Pirmadienį chemijos pamokos metu dešimtokai grupėmis kūrė plakatus tema ,,Alkoholių panaudojimas. Nauda ir žala.“, o aštuntokai dalyvavo protų mūšyje ,,Nuostabusis gamtos pasaulis“. IT pamokos metu šeštokai Scratch pagalba programavo ekosistemą, penktokai gamtos pamokos metu modeliavo medžiagų pernašas organizme.

Antradienį septintokai fizikos pamokos metu dalyvavo protų mūšyje ,,Šviesa aplink mus“, o per IT pamoką kūrė matematikos ir gamtos mokslų algoritmus. Devintokai per geografijos pamoką gilinosi į mitybos geografiją, o penktokai per gamtos pamoką dalyvavo protų mūšyje ,,Ar pažįsti augalus ir gyvūnus?“. Dešimtokai per chemijos pamoką dalyvavo protų mūšyje ,,Mokslininkai ir jų atradimai“.

Trečiadienį devintokai per chemijos pamoką nagrinėjo temą ,,Metalai gamtoje“ ir kūrė plakatus.

Ketvirtadienį per geografijos pamoką šeštokai susipažino su įdomiausiomis pasaulio mokyklomis, o septintokai turėjo integruotą matematikos ir biologijos pamoką ,,Rūkymas ar sveikata? Renkamės patys“. Per fizikos pamokas aštuntokai diskutavo tema ,,Žalioji energija – ar galime būti visiškai žali?“, o devintokai virtualiosiose laboratorijose stebėjo statinių krūvių kaupimą ir dalumą, taip pat aiškinosi vienodų ir skirtingų krūvių poveikį vieni kitiems. Per gamtos pamokas šeštokai susipažino su tema ,,Iš kur aš atsiradau?“ ir dalyvavo protų mūšyje ,,Ar pažįsti augalus ir gyvūnus?“,  per geografijos pamoką aštuntokai susipažino su tema ,,Greitoji mada ir žiedinė ekonomika“.

Penktadienį šeštokai vykdė matematinius eksperimentus.

Dėkojame mokytojams: Justui, Žanetai, Aidui, Linai, Eligijai, Dianai ir Kolombai už įdomias pamokas. Mokiniams dėkojame už aktyvų darbą pamokose.

 

Kauno r. 8-10 klasių mokinių Eruditų turnyras

Mokykloje vyko tradicinis Kauno r. 8-10 klasių mokinių Eruditų turnyras.

Šį kartą konkurse dalyvavo keturios komandos: iš Domeikavos, Čekiškės Prano Dovydaičio ir Vandžiogalos gimnazijų bei Kulautuvos pagrindinės mokyklos. Konkurso dalyvius pasveikino Kulautuvos pagrindinės mokyklos direktorė Jolita Velžienė.

Komandos turėjo įveikti užduotis, susijusias su gamtos mokslais ir logika. Pirmame ture reikėjo išspęsti 20 klausimų testą su keturiais pasirenkamaisiais atsakymais. Antrame ture reikėjo atpažinti 10 žinomų žmonių, 10 gyvūnų ir 10 augalų. Trečiame ture dešimčiai posakių reikėjo priskirti autorių, atpažinti 10 statinių ir įvardinti jų buvimo vietą, o taip pat atsakyti, ar teiginys teisingas, ar ne. Ketvirtame ture reikėjo išspręsti sudėtingą matematikos uždavinį, iš pabirusių raidžių sudėti kuo daugiau žodžių bei atsakyti į suktus klausimus.

Nugalėjo Kulautuvos mokyklos komanda ,,Smegenūzai“ – Deiva, Ieva L., Justinas, Marius C. ir Elijus. Antri – Domeikavos gimnazijos komanda, o trečią vietą pasidalino Čekiškės Prano Dovydaičio ir Vandžiogalos gimnazijų komandos.

Už nuoširdų darbą dėkojame vertinimo komisijai: Ritai Rimeikei (Vandžiogalos gimnazija), Jovitai Girniuvienei (Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija), Skirmutei Kvedarauskienei (Domeikavos gimnazija) ir Eligijai Švedaitei Bakšienei (Kulautuvos mokykla).

Už padėkas dėkojame Kauno r. Švietimo centrui ir LRS nariui Justinui Urbanavičiui.

Konkursą organizavo mokytoja Kolomba Bulotienė.

 

Karjeros savaitė

Mokykloje vyko Karjeros savaitė, kurios metu mokiniai susipažino su profesijų pasauliu.

PUG mokinukai spalvino piešinėlius su įvairių profesijų atstovais ir svajojo, kuo bus užaugę. Grupėje svečiavosi Eriko tėtis ir papasakojo apie fotografo profesiją: demonstravo įspūdingus fotoaparatus, leido patiems fotografuoti ir atsakė į daugybę klausimų. Pirmokai, antrokai ir ketvirtokai žiūrėjo filmus apie įvairių profesijų žmones bei piešė piešinius tema ,,Kuo būsiu užaugęs?“ 3 klasėje lankėsi Roko tėtis Šarūnas Mačiulis ir pristatė sistemų inžinieriaus profesiją, o Martynos mama Natalija Brazaitis pasakojo apie vaikų ir paauglių psichologijos profesiją.

Penktokai ir šeštokai klasių valandėlių metu žiūrėjo filmukus apie profesijas ir galvojo apie tai, kuo norėtų būti.

Septintokai su auklėtoja lankėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir susipažino su profesijomis, kurių atstovus ruošia šis centras.

Aštuntokai susitiko su VMU Padauguvos girininkais Kęstučiu Markevičiumi bei Vaida Venckuviene. Svečiai papasakojo apie miškininko profesiją bei darbus, kuriuos dirba miškininkai.

Penktadienį mokykloje lankėsi Užimtumo tarnybos darbuotojos, kurios aštuntokams papasakojo, kaip ieškoti ir susirasti darbo nuo 14 metų, o devintokams ir dešimtokams padėjo susikurti karjeros planą.

Devintokai ir dešimtokai taip pat bendravo su mokyklos alumnais Ignu ir Timu, kurie pasakojo apie studijas KTU, Informatikos fakultete, o vienuoliktokai susitiko su alumne Auguste ir susipažino su studijomis Sveikatos mokslų universitete.

Ačiū svečiams ir klasių vadovams už organizuotas veiklas.

Kauno r. 8-9 klasių mokinių chemijos konkursas

Penktadienį mūsų mokykla sulaukė svečių iš Kauno rajono mokyklų. Mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs Kauno r. 8-9 klasių mokinių chemijos konkursas. Jame dalyvavo 11 komandų iš Raudondvario, Neveronių, Babtų, Domeikavos, Piliuonos, Vandžiogalos, VDU Ugnės Karvelis ir Vilkijos gimnazijų bei Ežerėlio, Garliavos Adomo Mitkaus ir Kulautuvos pagrindinių mokyklų. Svečius pasveikino ir palinkėjo sėkmės mokyklos direktorė Jolita Velžienė.

Mokiniai varžėsi protų mūšyje, turėjo įvardinti laboratorinius indus ir prietaisus, parašyti medžiagų formules ir pavadinimus, atsakyti į klausimus apie atomo sandarą, išspręsti uždavinį, junginius pavaizduoti struktūrinėmis formulėmis bei pagaminti junginių molekulių modelius.

Kova vyko labai permainingai. Buvo daug džiaugsmo ir nusivylimo, kad ne viską dar išmoko. Susumavusi rezultatus vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus:

1 vieta – Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda;

2 vieta – Babtų ir Raudondvario gimnazijų komandos;

3 vieta - Vandžiogalos, VDU Ugnės Karvelis ir Domeikavos gimnazijų komandos.

Sveikiname Kulautuvos mokyklos komandą: Justiną Kaminską, Odetą Ziubaitę, Deivą Kaminskaitę ir Deimantę Bureikaitę su pergale.

Nugalėtojų komandos apdovanotos Kauno r. Švietimo centro diplomais, o komandos nariai - padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Visi konkurso dalyviai gavo Kauno r. švietimo centro padėkas ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Justino Urbanavičiaus padėkas ir dovanėles.

Konkursui užduotis ruošė ir jį vedė mokytoja Kolomba Bulotienė.

Dėkojame vertinimo komisijai: Daliai Česnavičienei, Editai Jarienei, Ritai Rimeikei, Linai Elenai Petrauskienei ir Eligijai Švedaitei - Bakšienei už nuoširdų darbą.

 

Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinės

„Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio,
Maironio, Baranausko, Vaižganto ir Putino, Krėvės,
sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.
Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės“

Bernardas Brazdžionis

Lietuvoje jau gražia tradicija tapo Lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas yra didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje. Lietuvių kalbos dienos šią savaitę vyko ir mūsų mokykloje.

Pirmadienį ir antradienį dailyraštį, skirtą Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti, rašė 5-9 klasių mokiniai. Jie ugdėsi taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, vėliau balsavo už dailiausią raštą. Mokyklos etapo nugalėtojai dalyvavimą tęs Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailyraščio konkurse „Lietuvos metai“.

Septintokai lankėsi Lietuvių kalbos instituto „Lituanistikos židinyje“, kuriame turėjo galimybę lietuvių kalbą paliesti rankomis, ir Energetikos ir technikos muziejuje, kuriame dalyvavo edukacijoje "Skorinos spaudos dirbtuvės".

Savaitės veiklas pratęsė dešimtos klasės mokiniai. Jie vedė lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 6-8 klasių mokiniams. Projektas "Mokinys mokiniui" buvo ne tik įdomus, naudingas, paįvairino ugdymo procesą, bet ir motyvavo mokytis.

Didžiuokimės, kad kalbame gražia, skambia gimtąja lietuvių kalba!

 

 

Lietuvių kalbos dienas mokykloje organizavo lietuvių kalbos mokytojos Inga Šunauskienė, Rūta Šumskienė ir Emilija Flejieraitė.