Kelionė ,,Keltu į Stokholmą: 24 000 salų archipelagas ir Nobelio premijos miestas”

Gegužės 20-22 dienomis 5-10 klasių mokiniai su mokytojais vyko į kelionę ,,Keltu į Stokholmą: 24 000 salų archipelagas ir Nobelio premijos miestas”. Kelionės metu buvo aplankyta daugybė įdomių vietų, išgirsta įdomių faktų bei istorijų.

Pirmą kelionės dieną lankėmės Estijos sostinėje Taline, kuriame aplankėme daug įdomių vietų bei apžiūrėjome miesto senamiestį. Dienos pabaigoje kruiziniu keltu ,,Baltic Queen” išplaukėme į Švedijos sostinę Stokholmą. Kelte mėgavomės įvairiomis pramogomis, stebėjome saulėlydį bei saulėtekį.

Antrą dieną pasiekę Švedijos krantus susiruošėme kelionei po sostinę. Stokholme aplankėme ,,Vasa” muziejų, kuriame išvydome įspūdingo dydžio bei nepaprastą istoriją turintį laivą, išklausėme gidės pasakojimą ir patraukėme Stokholmo senamiesčio link, kuriame apžiūrėjome Karalių rūmus, Rotušę. Taip pat vaikščiodami stebėjome nuostabią miesto architektūrą, kuri užbūrė kiekvieną, ir dienos pabaigoje keltu išplaukėme atgal į Taliną.

Trečią dieną antrame pagal dydį Estijos mieste Tartu aplankėme didžiausią Baltijos šalių mokslo centrą ,,Ahhaa”. Šiame centre tapome mokslininkais bei pačių įdomiausių eksperimentų liudininkais: išbandėme veidrodžių labirintą, liftu nusileidome į žemės gelmes, pasivažinėjome dviračiu ant lyno. Aplankėme Latvijoje esančią ledų gamyklą, kurioje turėjome galimybę išgirsti, kaip yra gaminami ledai, ir jų paskanauti.

Turiningai praleidę laiką, daug sužinoję ir pamatę keliavome namo.

Dėkojame mokytojams Eligijai, Reginai, Kolombai ir Vaidui, kurie kartu su mumis leidosi į kelionę ir buvo draugiški. J

Aira Kupčiūnaitė, 10 klasė