Informacija apie COVID-19 ligą bei testavimą

• Ar gali mokinių tėvai testavimui sutikimą duoti vėliau, nes dabar neapsisprendžia ir nenori testuoti savo vaiko?

Taip, sutikimą gali pateikti ir vėliau.

• Ar gali mokinių tėvai nutraukti sutikimą testuoti savo vaiką?

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 24 d. sprendimo nr. v-1927 „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti testavimą ugdymo įstaigose“ priede nurodyta, kad „sprendimą testuotis ir pradėjęs (-usi) gali bet kada iš jo pasitraukti, parašydamas (-a) laisvos formos prašymą“ mokyklos direktoriui ar jo įgaliotam asmeniui.

• Kaip elgtis, jei testuojantis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais, gaunamas teigiamas atsakymas?

Teigiamo rezultato atveju asmuo gali įtarti COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją) ir turi registruotis patvirtinamajam tyrimui į mobiliuosius punktus telefonu per Karštąją liniją 1808 arba pildant elektroninę formą adresu www.1808.lt. Izoliuojasi tik vaikas, kurio rezultatas yra teigiamas, iki bus atliktas patvirtinamasis PGR tyrimas.

• Kaip elgtis, jeigu vaiko PGR tyrimo rezultatas teigiamas?

Informuoti klasės vadovą ir mokyklos direktorę. Izoliuojasi vaikas, kurio rezultatas yra teigiamas, jo tėvai ir visi klasės vaikai, tuo metu lankę mokyklą, nes jie turėjo sąlytį su sergančiuoju.

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos