Spalio 17-21 dienomis Kauno r. Kulautuvos pagrindinėje mokykloje viešėjo Erasmus+ mokyklų mainų projekto „Digital English“ („Skaitmeninė Anglų kalba“ 2020-1-PT01-KA229-078578) kolegos iš Rumunijos, Turkijos, Bulgarijos, Italijos ir Portugalijos

Projektas tęsiasi jau antrus metus, jo metu džiaugiamės dalindamiesi gerąja patirtimi, pastebėjimais ir žiniomis apie skaitmeninių priemonių ir programėlių pritaikymą pamokose.

Draugus pasitikome pagal lietuviškas tradicijas: su duona ir druska, lietuviškais šokiais ir dainomis. Vėliau svečius pakvietėme pasidžiaugti atnaujintu mokyklos stadionu ir jo atidarymo ceremonija, kurioje svečiavosi Kauno r. meras Valerijus Makūnas, Kauno r. tarybos nariai, Kauno m. švietimo skyriaus specialistai,  mokytojai, mokiniai ir tėveliai.

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Spalio 10 – ąją kasmet minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo, prevencijos svarbą.
Spalio 10 d. Kulautuvos pagrindinėje mokykloje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Karolina 5 ir 9 klasės mokiniams vedė pamokas apie stresą ir streso valdymo būdus. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kad tokie paprasti dalykai, kaip gera mityba, fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas, poilsis, mėgiama veikla, padeda suvaldyti stresą ir stiprinti psichinę sveikatą. Praktinėje pamokos dalyje mokiniai mokėsi atlikti penkių pirštų kvėpavimo taisyklės pratimą, kuris leidžia nusiraminti, suvaldyti stresą. Antra praktinė užduotis buvo atsipalaidavimo pratimas klausant muzikos su gamtos garsais. Trečia praktinė užduotis buvo parašyti savo geros savijautos receptą, o po to pasidalinti juo su klasės draugais.
Spalio 11 d. 1 klasės mokiniai dalyvavo pamokoje ,,Emocijos mūsų gyvenime“. Pamokos metu mokiniai sužinojo apie pagrindines emocijas ir kodėl jos yra svarbios. Mokiniams buvo paaiškinta, kad visas emocijas jausti yra normalu, jų negalima slopinti, nėra ,,gerų“ ir ,,blogų“ emocijų, o būna tinkamas arba netinkamas elgesys užplūdus emocijoms. Mokiniai analizuodami situacijas praktiškai mokėsi atpažinti, suprasti ir įvardinti emociją. Po to pirmokai išreiškė savo emocijas piešdami emocijų veidelius ir gamindami klasės jausmų grandinėlę, kuri diskusijos metu buvo aptarta. Paskutinė užduotis buvo apie emocijų valdymą. Su pirmokais buvo kalbėta, koks elgesys supykus yra tinkamas, o koks ne. Aptarti ir nusiraminimo būdai. Mokiniai noriai dalyvavo organizuotoje veikloje, įsitraukė į užduotėles, drąsiai reiškė savo mintis, kalbėjo apie savo emocijas.
Spalio 11 d. pertraukų metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Karolina dalino klevo lapus ir kvietė mokinius ir mokytojus užrašyti savo geros savijautos receptą ir kartu sukurti mokyklos bendruomenės geros savijautos medį. Sukurtas geros savijautos medis buvo pakabintas mokyklos sveikatos stende, kad visi bendruomenės nariai galėtų prieiti, pasižiūrėti, pasidalinti geros savijautos patarimais.

Visuomenės sveikatos specialistė (-as) ugdymo įstaigoje Karolina Samuilytė

Tradicinis „Rudens bėgimas“

Tradicinis "Rudens bėgimo" švilpukas sukvietė Kulautuvos pagrindinės mokyklos PUG ir 1-
4 klasių mokinius į naująjį stadioną. Negailėdami jėgų ir nebijodami žvarbaus vėjo visi
dalyviai įveikė numatytą distanciją ir pasiekė finišo liniją.
Šiais metais greičiausi savo grupėse buvo:
Priešmokyklinė grupė:
1 vieta - Saulė Kriaučiūnaitė ir Danielius Gliaubičius,
2 vieta - Jokūbas Jurkevičius,
3 vieta - Nojus Binkulis.
1 klasės mokiniai:
1 vieta - Ainė Danilevičiūtė ir Benas Krauza,
2 vieta - Annabelė Duda ir Aistis Gokas,
3 vieta - Kotryna Meškauskaitė ir Steponas Venčkauskas.
2 klasės mokiniai:
1 vieta - Eva Enzi ir Augustas Tretjakovas,
2 vieta - Mantilė Rudžionytė ir Ainius Butautas,
3 vieta - Kotryna Samerdokaitė ir Motiejus Mickus.
3 klasės mokiniai:
1 vieta - Daniela Rakauskaitė ir Tomas Meškauskas,
2 vieta - Ieva Meškauskaitė ir Kajus Gliaubičius,
3 vieta - Emilija Riepšaitė ir Mantas Kernazickas.
4 klasės mokiniai:
1 vieta - Dominyka Tamulevičiūtė ir Augustas Znamenskas,
2 vieta - Norgailė Rimšaitė ir Markas Prokopas,
3 vieta - Saulė Kasiulevičiūtė ir Saulius Maščinskas.

Netradicinė istorijos pamoka apie baltų tikėjimą Kulautuvos mokykloje

Kulautuvos pagrindinė mokykla įsikūrusi jaukiame gamtos prieglobstyje – pušų, eglių spygliais ir kitų medžių lapais kvepiančiame miške. Miestelio gamtos aplinkoje darniai dera ir nemažai su miestelio istorija susijusių gamtos ir istorijos paminklų.

Vienas jų – prieš 15 metų įkurtas „Dievų ir deivių slėnis“. Čia liaudies meistrų medžio skulptūrose įamžintos baltų deives ir dievai. Kiekviena čia stovinti skulptūra savo detalėmis ir išvaizda atspindi baltų deivės ar dievo paskirtį ir veiklos pobūdį. Todėl dėstant istorijos temą 5 klasėje „Senovės baltų tikėjimas“, šis slėnis ypač tinka pamokai. Dar prieš pamoką su mokiniais klasėje aptarėme baltų tikėjimo ypatybes, atlikome kūrybinį darbą apie dievų ir deivių veiklas, kai kuriuos iš dievų / deivių mokiniai nusipiešė savo sąsiuviniuose. Tad beliko aplankyti Deivių slėnį ir pamatyti, kaip medžio drožėjai įamžino baltų dievus ąžuolinėse skulptūrose.

Erasmus KA2+ mokyklų mainų projektai moko tikslingai taikyti išmaniuosius įrankius

Kulautuvos pagrindinė mokykla dalyvauja ir vykdo veiklas Erasmus+ mainų programos projekte „Digital English“ (Skaitmeninė anglų kalba). Šį kartą bendradarbiavome su Slivene esančia ekonomikos mokykla ir gegužės 1-7 dienomis lankėmės kalnų apsuptoje Bulgarijoje. Į projektą vyko devintokai Armandas Montvilas, Emilija Pauraitė ir Ugnė Budreikaitė bei vienuoliktokas Dovydas Laurinavičius. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Irma Greičienė, dailės ir technologijų mokytoja Daiva Sasnauskienė.

Pirmą projekto dieną vykome į Bulgarijos rytuose įsikūrusį miestą Neseberą.  Tai miestas – muziejus, esantis Juodosios jūros pakrantėje. Šviečiant ryškiai pajūrio saulei stebėjomės senosios metropolijos bazilikos griuvėsiais, gėrėjomės jose grojančiais muzikantais, sužinojome, jog šiame mieste buvo rasta daug keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų, išlikusių nuo senovės amžių. Grįžę į Sliveną lankėmės gėlių turgelyje, kuris sužavėjo žydinčių gėlių kvapais ir spalvomis.

Nuo antros iki ketvirtos mūsų išvykos dienos vykdėme veiklas mokykloje. Veiklų metu buvome suskirstyti į penkias tarptautines grupes, kurias sudarė skirtingų šalių dalyviai. Kiekvienas save pristatėme, papasakojome apie pomėgius, stengėmės įsiminti vardus. Taip užsimezgė pažinties ryšiai su kitais projekto dalyviais.

Po trumpo susipažinimo kibome į darbus. Kiekviena grupė pasirinko po temą ir ėmė kurti internetinius dienoraščius (dar kitaip – „blog'us“). Temų buvo įvairių: tradiciniai šalies patiekalai, mėgstamos sporto šakos, lankytinos šalių vietos. Bendradarbiaudami, kurdami dienoraščius sustiprinome draugystės ryšius, lavinome anglų kalbą, domėjomės kitų šalių patiekalais bei lankytinomis vietomis. Per pertraukas demonstravome atletinius sugebėjimus žaisdami tinklinį, rungdamiesi krepšinio varžybose su kitais mokiniais iš Bulgarijos, neapleidome ir šokių aikštelės.

Besibaigiant savaitei pristatėme atliktus darbus, pasidžiaugėme nuveiktais darbais ir rezultatais, geriausios grupės dienoraštis buvo apdovanotas įvairiais projekto prizais. Tą pačią dieną po pietų kilome į kalnus, į mėlynųjų akmenų nacionalinį parką. Nuo ten atsivėrė žadą atimančios panoramos, nuostabūs vaizdai, kuriais nebuvo galima atsigrožėti. Vakare mūsų laukė paskutinė vakarienė su bulgarais ir linksmybės šokių aikštelėje. Apie vidurnaktį paskutinį kartą pasišnekučiavome, pajuokavome, pasidalinome smagiais atsiminimais ir atsisveikinome.

Paskutinę projekto dieną savarankiškai keliavome į senąją Bulgarijos sostinę - Veliko Tirnovą. Ten aplankėme vaškinių figūrų muziejų, kurios mena antrąjį Bulgarijos karalystės didingumą, vėliau žengėme pro Careveco tvirtovės vartus, kilome į bokštus, gerėjomės atsiveriančia panorama.

Baigiantis vizitui tarėme ačiū organizatoriams už svetingą priėmimą ir puikias ekskursijas. Mokiniai ir mokytojai užmezgė naujų pažinčių, draugystės ryšių, kuriuos ir toliau norisi puoselėti. Projekto dalyviai džiaugėsi išmoktais dalykais, patirtais nuotykiais, pažintomis vietovėmis, sustiprėjusiomis anglų kalbos žiniomis. Neabejojame, jog įgytos kompetencijos pravers besimokant mokykloje ar organizuojant laisvalaikį.

 

 

- Vienuoliktokas Dovydas Laurinavičius

Kauno r. mokinių Eruditų turnyras

Mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs Kauno r. 8-10 klasių mokinių ERUDITŲ TURNYRAS, kurį organizavo Kulautuvos mokykla. 

Turnyras vyko nuotoliniu būdu. Dalyvavo Čekiškės Prano Dovydaičio, Neveronių ir Vandžiogalos gimnazijų bei Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos.  

Mokiniams teko įveikti įvairias užduotis: išspręsti 40 klausimų testą, atpažinti žymius žmones, vaistažoles bei gyvūnus, prisiminti pasaulio rekordus, atradimus, išspręsti kryžiažodį. 

Kova buvo atkakli ir permaininga. Šį kartą pirmą vietą pasidalino Čekiškės Prano Dovydaičio  gimnazijos bei Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos, antra liko Neveronių gimnazijos komanda, o trečią vietą iškovojo Vandžiogalos gimnazijos komanda. 

Dėkojame vertinimo komisijai: direktorės pavaduotojui Aidui Čeplevičiui bei mokytojoms Linai Juškienei ir Simonai Juozapavičienei. 

Turnyro užduotis ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė. 

Sveikiname nugalėtojus!

 

Sveikiname respublikinio konkurso ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ laureatus: ketvirtoką Martyną Kaminską ir aštuntokus Ūdrį Juozapavičių bei Elijų Gramalį.


Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Vaiko teisių linija

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.