Birželio 14 – 18 dienomis Kulautuvos mokykloje vyko projektinių veiklų savaitė

Susibūrę į grupes mokiniai ne tik įdomiai praleido laiką, bet ir patobulino įvairiausius gebėjimus.  Projektų savaitė prasidėjo Gedulo ir vilties dienos paminėjimu. Per kitas projekto „Pažaislio vienuolyno šedevras istorijos, geografijos ir religijos kontekste“ dienas mokiniai susipažino su Kulautuvos istorijos ir gamtos paminklais, aplankė naujai pastatytą ir pašventintą Kulautuvos bažnyčią, o savaitės pabaigoje nuvyko apžiūrėti Pažaislio Švnč. Mergelės Marijos apsilankymo pas Elžbietą bažnyčios ir vienuolyno Pažaislyje. Mokiniai įgijo žinių apie Kulautuvos lankytinas vietas, komunikavo ir apibendrino rezultatus, pristatė veiklas. Projektinėms veikloms vadovavo mokytojai: D. Butkevičienė, D. Tovtkevičienė ir M. Fedaravičius. 

5 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje Alytuje

"Birželio 21 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje Alytuje. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su vaikų poetu ir trumpojo elėraščio meistru Anzelmu Matučiu, apžiūrėjo, kur poetas ruošdavosi pamokoms, kur džiaugdavosi kiekvienos naujos knygos leidimu, kur sugrįždavo po kiekvienos ilgos kelionės, kokių eksponatų parsivežė iš svečių šalių ir kokių užrašų knygučių pasigamino pats būsimoms poezijos eilutėms. Mokėsi sekti pasaką be galo, deklamuoti eilėraštį įvairiomis intonacijomis.  Tolesnę pažintį su poeto kūryba pratęsė edukacija pušyne. Užsiėmimo metu penktokai aplankė, ieškojo parke, prie muziejaus, apsigyvenusių Anzelmo Matučio kūrinių personažų – medžio skulptūrų, skaitė eilėraščius, kurie įkvėpė skulptūrų autorius. Įsidėmėję skulptūras ir pasiskirstę komandomis rungtyniavo, žaidė.  

Ekskursija į Lietuvos etnokosmologijos muziejų

Birželio 14 d. su 9 kl. mokiniais lankėmės prie Molėtų įsikūrusiame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, kur susipažinome su žymiais lietuvių nuopelnais kosmologijos srityje, astronomijos prietaisais, dangaus kūnais, Visatos vystymusi. Lydimi gido, apžiūrėjome ekspozicinę galeriją, įrengtą tarsi mitologinio medžio šaknis kalno šlaite. Užlipę ant apžvalgos bokšto pasigrožėjome Labanoro regioninio parko vaizdais, kalendoriniu akmenų ratu „Lietuvos Saule“, lauko ekspozicijoje susipažinome su senoviniais dangaus šviesulių stebėjimo būdais bei senąja baltų pasaulėžiūra.

Nuvykę į Mindūnus, paragavome autentiškos aukštaičių krašto žuvienės, išvirtos iš ežerų 8 rūšių žuvies. Po vakarienės plaukiojome katamaranu, klausydami pasakojimo apie Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerą. Smagiai išsimaudėme ežere ir patraukėme į Molėtus.

Respublikinis konkursas “Mano žvilgsnis į supantį pasaulį”

Kovo 6 dieną jaunieji mūsų mokyklos tyrėjai dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Tai kasmetis konkursas, kuris šiemet pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu Zoom platformoje. Tyrėjai varžėsi trijose amžiaus grupėse: 3-5 klasių, 6-7 klasių ir 8 klasės. Konkurse dalyvavo apie šimtą mokinių iš visos respublikos ir pristatė 59 tiriamuosius darbus. 3-5 klasių grupėje darbus pristatė trečiokas Martynas Kaminskas, ketvirtokai Gerda Enzi, Faustas Prieskienis, Dovidas Petrauskas, Kęstutis Mazurkevičius, penktokai Ieva Laurinavičiūtė ir Eimis Juozapavičius. 6-7 klasių grupėje mokyklai atstovavo šeštokas Justinas Kaminskas ir septintokas Ūdrys Juozapavičius, o aštuntokų grupėje – Kamilė Jakubavičiūtė. Visiems tyrėjams sekėsi puikiai.

Kauno rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5-12 klasių mokinių, ilgalaikio etikos projekto „Gerumui karantino nėra“ III tema: „Gerumu dalinuosi su kitu“

Kulautuvos pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai gruodžio mėnesį dalyvavo projekte kurdami įvairiausių formų gerų darbų kalendorius, o rašydami mintis-užduotėles kiekvienai adventinio laikotarpio dienai, neužmiršo ne tik artimų žmonių, savo augintinių, esančių šalia, bet ir  kaimynų, gyvenančių artimiausioje aplinkoje. Šaunūs vaikai suplanavo iškepti pyragą, pasakyti gerą žodį kiekvienam, padaryti pusryčius savo artimiesiems, padaryti kažką gero, nors to ir neprašė, pagaminti kalėdines dovanas savo rankomis ir daug kitų puikių dalykų. Džiugu, kad jų gerų darbų kalendoriuose atsispindėjo atsakingas požiūris į save, rūpinimasis savimi: mažiau žiūrėti televizorių, išeiti pakvėpuoti tyru miško oru, leisti sau pailsėti ir apie nieką negalvoti... Ir net – atsisakyti saldumynų, o tai jau tikras pasninkas šių laikų vaikams!

Ekologiškumo virusas plinta 2020

DĖMESIO! Mokykloje plinta naujas virusas – ekologiškumo! Juo jau užsikrėtė trečiokai ir ketvirtokai, kurie dalyvavo respublikiniame konkurse „ekologiškumo virusas plinta 2020“. Kiekvienais metais organizatoriai kviečia moksleivius domėtis ekologiškumo problemomis bei jų sprendimo būdais. Komandos kūrė ekologiškus kūrybinius darbus, trumpą prisistatymą bei dalyvavo nuotolinėje viktorinoje. Šešių turų klausimai, o jų būta pačių įvairiausių – nuo matematikos iki ekologijos, buvo pateikiami Youtube kanale, o atsakymus reikėjo fiksuoti internetinėje sistemoje. Buvo tikrai nemažai įtampos ir galvos sukimo, tačiau gera nuotaika ir organizatorių palaikymas atpirko viską. Prizinės vietos laimėti nepavyko, tačiau mokiniai pagilino ekologijos ir aplinkosaugos žinias, bendradarbiavimo įgūdžius. 

Penktasis Kulautuvos pagrindinės mokyklos atstovų Erasmus+ projekto ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ vizitas Turkijoje

Kulautuvos pagrindinės mokyklos bendruomenė įgyvendina Erasmus+ pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projektą Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“. Projekto pagrindinis tikslas užkirsti kelią patyčioms, skatinti draugystę ir kurti saugią, darnią emocinę ir fizinę aplinką. Šių metų vasario 23-28 dienomis keletas vyresniųjų klasių mokinių, lydimi dviejų mokytojų, išvyko į priešpaskutinį projekto vizitą Turkijoje.  Skleisdami mokyklos vertybes vykome ne vien pabendrauti su kitataučiais bendraamžiais, pamatyti kitą  valstybę, bet ir pasidalinti mokymosi patirtimi.

Respublikinis konkursas ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Kovo 7 dieną gausus mūsų mokyklos jaunųjų tyrėjų būrys dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Konkursui pristatėme 6 darbus: Kęstutis Mazurkevičius ,,Oro tarša Kulautuvoje“; Dominyka Garmutė ir Dovidas Petrauskas ,,Temperatūros, šviesos ir drėgmės poveikis sėklų daigumui“; Deividas Juška ir Faustas Prieskienis ,,Drugelio metamorfozė“; Eimis Juozapavičius ir Justas Štreimikis ,,Kodėl nafta pavojinga paukščiams?“; Ūdrys Juozapavičius ir Dovydas Mikuckas ,,Spygliuočių muilo antibakterinių savybių tyrimas“; Jonas Pikelis ir Elijus Gramalis ,,Vandens paukščių apskaita dešiniajame Nemuno krante ties Kulautuva“. Konkurencija buvo labai didelė, nes iš viso konkurse dalyvavo devyniasdešimties darbų autoriai iš visos Lietuvos.

Metodinė diena ,,Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”

Vasario 25 dieną Kulautuvos pagrindinėje mokykloje vyko metodinė diena ,,Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”, kurioje dalyvavo Raudondvario gimnazijos ir Kulautuvos pagrindinės mokyklos projektų vykdymo komandos.

Metodinę dieną pradėjo mokyklos direktorius Aidas Čeplevičius, visus susirinkusius daina pasveikino Kulautuvos mokyklos solistės Vestina ir Viltarė Vitkauskaitės.

Įdomiausia metodinės dienos dalis – vaizdo konferencija bendraujant su Turkijos partneriais. Šiuo metu Turkijoje vyksta 5 projekto ,,RespACT Your Peer; Don‘t Bully, Be FRIENDLY“, kurį vykdo Kulautuvos pagrindinė mokykla, mokymo/mokymosi vizitas. Mokiniai šiapus ir anapus ekrano pasidalijo įspūdžiais ir mintimis, kokią naudą duoda tarptautiniai projektai jaunam žmogui. Po to Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokytoja Kolomba Bulotienė mokyklos svečiams plačiau papasakojo apie mokykloje vykdomą projektą ,,RespACT Your Peer; Don‘t Bully, Be FRIENDLY“.

"Judesio" šokėjos - respublikinio šiuolaikinių šokių konkurso "Judesio piramidė" nugalėtojos ir prizininkės

Vasario 22 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko respublikinis šiuolaikinių šokių konkursas "Judesio piramidė". Dalyvavo šokėjai iš Kauno, Vilniaus. Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų. Puikiai pasirodė Kulautuvos pagrindinės mokyklos kolektyvo "Judesys" šokėjos. Atliko 10 šokių įvairiose amžiaus bei grupių kategorijose.Teisėjų komisija įvertino: "Mažieji samurajai" - 1 vieta, "Dizainerės" - 2 vieta, "Tarp gėlių" - 2 vieta, "Voriuko kelionė" - 2 vieta, "Namų šeimininkės" - 1 vieta, "Stebuklingas lagaminas" - 5 vieta, "Mes ne tokios" - 1 vieta, "Visada kartu" - 1 vieta, "Paliktas pjedestalas" - 3 vieta, "Kaukės" - 3 vieta. Mokines ruošė mokytoja Odeta Burneikienė.

Advento popietė Kulautuvos mokykloje

Gruodžio 19 dieną mūsų mokykloje vyko Advento popietė. Adventas –tai keturios laukimo savaitės, pasitinkant Kūdikėlio Jėzaus gimimą. Tai susikaupimo ir stabtelėjimo skubančiame pasaulyje metas. Tai metas, kai turėtume daugiau laiko skirti žmogiškųjų vertybių apmąstymui. Tai tylos ir įsiklausymo į save laikas, tai atsigręžimas į šalia esantį, kuriam reikia pagalbos ar paguodos. Apie tai kalbėjo ir parapijos klebonas Antanas Gražulis. Jis visus susirinkusius pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir paragino į save žvelgti per santykį su savo artimaisiais. Įžiebtos keturios žvakelės žaliuojančių šakelių vainike skleidė Advento šviesą ir šilumą. Buvo gera būti drauge, klausytis Advento ir Kalėdinių giesmių, prasmingų eilių, Šventojo Rašto skaitinių. Mokinių skaitovų žodžius lydėjo lietuvių liaudies dainos apie kiškelį, elnią devyniaragį, dainos: „Leliumai”, Kalėda”. Kūčių ir Kalėdų šventės kitą prasmę įgijo IV amžiuje.

Sėkmingi "Judesio" pasirodymai

Gruodžio 14 d. Kaune KTU sporto centre vyko respublikinis aerobinės gimnastikos "Kalėdinis turnyras 2019". Puikiai pasirodė mokyklos sportininkės. Mintautė Kernazickaitė merginų vieneto rungtyje iškovojo penktą vietą ir pasipuošė turnyro medaliu.
Grupinį pratimą, kurį atliko Mintautė Kernazickaitė, Estela Abromavičiūtė, Dominyka Tamulevičiūtė, Urtė Samerdokaitė, Rugilė Samerdokaitė, teisėjos įvertino aukščiausiais balais. Mergaitės tapo čempionėmis. Joms buvo įteiktos taurės.
Gruodžio 15 d. Vilniuje Vaikų ir jaunimo centre vyko tarptautinis šiuolaikinių šokių konkursas "Space Christmas Celebration". "Judesio" šokėjos laimėjo taures, įteiktos nominacijas už techniką ir graciją. Mokines ruošė mokytoja Odeta Burneikienė.


Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas
Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.