Projektas ,,Jaunieji politiniai talentai. Kauno rajonas 2023“

Spalio 12 dieną Kauno rajono savivaldybės tarybos salėje vyko projekto „Jaunieji politiniai talentai. Kauno rajonas 2023“ finalas, kurio tikslas - aktyvinti ir skatinti Kauno rajono jaunimą domėtis Kauno rajono kultūra, istorija didinti įsitraukimą į pilietinį gyvenimą. 

Projekto atranka buvo organizuojama kiekvienoje mokykloje internetinės
apklausos būdu. Apklausą sudarė 50 klausimų apie Kauno rajoną, istoriją, žymius žmones, seniūnijas ir t.t. Geriausiai ir greičiausiai pasirodę jaunuoliai, jų iš viso buvo atrinkta 31, keliavo į tolimesnį etapą ir ruošėsi finaliniam projekto renginiui. 

Į finalą pateko 7 mūsų mokyklos mokiniai: devintokai Marius Cirulis ir Justinas Kaminskas bei vienuoliktokai: Matas Šmatauskas, Kamilė Jakubavičiūtė, Domantas Noreika, Titas Mačiulis ir Armandas Montvilas.  

Finalinį tarybos posėdį vedė „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“
vedėjas Robertas Petrauskas. Renginys prasidėjo ekskursija su Meru Valerijumi Makūnu po administracijos pastatą.  

Pirmoje renginio dalyje finalininkai išklausė 11 kandidatų į merus pasisakymus ir rinko merą. Tarp kandidatų buvo Domantas ir Matas. Meru tapo Matas.  

Antroje dalyje mokiniai pasiskirstę grupėmis pristatė aktualias Kauno rajono  problemas: apleistų pastatų sutvarkymas, mokytojų trūkumas mokyklose ir jų paskatinimo sistemos, kelių asfaltavimas, vietų mokyklose trūkumas, viešojo transporto maršrutų prieinamumas ir optimizavimas rajone, šiukšlės, šešėliavimo programos populiarinimas.  

Mokiniai savivaldybės vadovams įteikė deklaraciją su įpareigojimais kurti šiuolaikišką Kauno rajoną, o vadovai projekto finalo dalyviams padovanojo pažintinę kelionę autobusu. 

Dėkojame organizatoriams už puikų renginį. 

Sveikiname Matą Šmatauską, Kauno r. Merą   

 

Jaunieji miško bičiuliai keliauja po Pamario kraštą

Rugsėjo pabaigoje JMB būrelio ,,Kultuvėlė“ nariai vyko į edukacinę kelionę po Pamario kraštą. Tai buvo dvi dienos, pilnos įspūdžių ir geros nuotaikos.

Apsilankėme Švėkšnoje. Dvaro parke gidė papasakojo apie čia augančius šimtamečius medžius, apžiūrėjome didžiausią ir seniausią Lietuvoje maumedį, gėrėjomės dvaro pastatais ir parko skulptūromis.

Kintuose lankėmės amatų centre ir dalyvavome edukacijoje ,,Vėtrungė“, sužinojome, kam buvo naudojamos vėtrungės ir pasigaminome savo. Keliavome Kintų girininkijos mokomuoju rekreaciniu taku nuo Vydūno muziejaus iki Kintų didžiosios tujos.

Nakvynei įsikūrėme Palangoje ir, žinoma, aplankėme jūrą bei Palangos tiltą.

Kitą rytą išvykome į Ventės ragą, kur žiedavome paukščius. Apsilankėme vienoje didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos pelkėje. Ėjome pažintiniu taku, stebėjome kraštovaizdį, augalus, grybus bei gyvūnų pėdsakus, klausėmės paukščių giesmių.

Šilutėje kartu su gide ieškojome ,,sekretų“ – gatvės grindinyje paslėptų miniatiūrų, kurios žymi buvusias įstaigas bei amatininkų dirbtuves (paštą, siuvyklą, dviračių parduotuvę, taisyklą ir pan.). Sužinojome apie Šilutės mecenatą Hugo Šojų - jis padovanojo Šilutei daug sklypų, kuriuose buvo pastatyta bažnyčia, gaisrinė, gimnazija.

Kupini įspūdžių pasiekėme namus. Dėkojame Valstybinių miškų urėdijai už suteiktą galimybę pažinti gimtąjį kraštą.

Idėjų mainai vykdant tarptautinius projektus

Birželio 12 d. Kauno r. mokyklų „Erasmus+“ mainų projektų koordinatoriai ir mokiniai susitiko pasidalinti patirtimis ir idėjomis. Projektų dalyviai turėjo bendrus tikslus: megzti ilgalaikes partnerystes, plėsti tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.
Kauno r. Raudondvario gimnazijoje anglų kalbos mokytoja Simona Mikalauskienė koordinavo projektą 16-19 metų mokiniams „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektą „Kas mes esame” (‘Who we are‘, Nr. 2020-1-TR01- KA229-093260_4). Projektas vykdytas 2020-2023 metais ir siekė užtikrinti pozityvią mokyklos aplinką, vienodas sąlygas mokinių švietimui ir tolerantišką požiūrį į kiekvieną mokinį. Baigiantis projektui mokiniai džiaugėsi tapę empatiškesni, tolerantiškesni ir laimingesni.
Kitas projektas, kurį 2020 - 2023 metais įgyvendino Raudondvario gimnazijos anglų kalbos mokytoja ir 12-14 metų moksleiviai, tarptautinis „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektas „Tvarumas – mūsų skonis” (‘Zero Waste - Our Taste‘, Nr. 2020-1-CZ01-KA229-078179_6). Jo metu nariai ugdėsi įpročius gyventi tvariau, labiau gerbti aplinką ir racionaliau naudoti energetinius ir gamtinius išteklius.
Kulautuvos pagrindinė mokykla ir chemijos mokytoja Kolomba Bulotienė 2020-2023 metais įgyvendino tarptautinį „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų KA229 projektą „Skaitmeninė anglų kalba“ (‘Digital English’, Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2), kurio dalyviai yra 14 – 17 m. mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos mokyklų, o koordinatorius - Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro mokykla Portugalijoje. Projekto tikslas - skatinti motyvaciją, sąmoningumą naudojantis internetu, socialinėmis medijomis ir skaitmeninėmis aplikacijomis. Projekto autoriai siekia motyvuoti jaunimą įsitraukti į ugdymo procesą, studijuoti, pritaikyti įgytas žinias ir dalintis patirtimi su bendraamžiais.
Antrasis pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektas, kurį įgyvendino pradinių klasių mokytoja Simona Juozapavičienė Kulautuvos pagrindinėje mokykloje - „Įvairovė – gyvenimo prieskonis“ (‘Variety is the spice of life‘, Nr. 2020-1-ES01-KA229-082781-6), skatino toleranciją, empatiją ir palaikymą visiems neišskiriant asmens tautybės, rasės, religijos ar fizinių galimybių.
Šių tarptautinių projektų dalyviai domėjosi, pasakojo, juokėsi ir aikčiojo kalbėdamiesi apie susitikimus, vizitus, praktines veiklas, ekskursijas ir laisvalaikį, kuris paliko ryškų pėdsaką ir norą dar ne kartą dalyvauti tarptautiniuose Erasmus projektuose.

 

Baigiamasis Erasmus+ projekto „Skaitmeninė anglų kalba“ vizitas Turkijoje

Gegužės 22-26 d. Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda – 11 klasės mokiniai Gabija Jaraitė, Benas Kalvaitis, 10 klasės mokiniai Ugnė Budreikaitė ir Matas Šmatauskas –  lydima projekto koordinatorės ir chemijos mokytojos Kolombos Bulotienės, anglų kalbos mokytojos Irmos Greičienės, vyko į Turkijoje, Kosk mieste esančią Ayla Vural Anadolu vidurinę mokyklą. Mokyklų mainų projekto (KA229) „Skaitmeninė anglų kalba“ (Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2) tikslas – mažinti mokinių priklausomybę nuo socialinių medijų, išmokti mokyti(s), savarankiškai praktikuotis naudojantis skaitmeninėmis programėlėmis.

Šio baigiamojo vizito metu partneriai dalijosi ir tobulino skaitmeninius įgūdžius kurdami klausimynus, organizuodami viktorinas naudodamiesi ‚Quizziz‘ ir ‚Edpuzzle‘ programėlėmis. Susitikimą su seniai pažįstamais ir naujais draugais pradėjome ragaudami nacionalinius turkų patiekalus, grožėdamiesi jų tautiniais šokiais, tradicijomis ir kultūra. Mokiniai aktyviai įsitraukė į praktines-mokomąsias veiklas, konsultavo vieni kitus, bendradarbiavo ir, be abejo, tobulino anglų kalbos įgūdžius.

Kiekviena susitikimo diena, žinojome, atneš daug naujo – patirčių, žinių. Džiaugiamės įgyvendinę projekto užduotis. Atsisveikindami su draugais aptarėme ir pripažinome projekto „Skaitmeninė anglų kalba“ vertę – baigiantis jam esame raštingesni ir gebame kurti, pamokyti draugus pritaikyti skaitmeninius įrankius praktikoje.

Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė

Dvi savaites mokykloje vyko tradicinės integruotos bei įdomiosios gamtos ir tiksliųjų mokslų pamokos bei renginiai. Penktokai nagrinėjo savo pojūčius pamokoje ,,Žmogaus pojūčiai. Ką ir kaip jaučiame?” ir atliko įdomias ir linksmas užduotis pamokoje ,,Matematika kitaip“. Šeštokai dalyvavo viktorinoje ,,Skaičių pasaulyje” ir pamokoje ,,Įdomioji geografija“. Septintokams vyko integruota biologijos-matematikos pamoka „Rūkymas ar sveikata? Renkamės patys“, viktorina ,,Mokausi geografijos”.  Aštuntokai geografijos pamokoje susipažino su Europos šalių maisto kultūra, o biologijos pamokoje dalyvavo viktorinoje ,,Ar pažįstu paukščius?”. Labiausiai padirbėjo devintokai – IT pamokose jie kūrė ir spausdino atomų ir molekulių 3D struktūrinius modelius, apie metalus žmogaus organizme ir maisto produktuose sužinojo integruotoje biologijos-chemijos pamokoje, o ekonomikos pamokoje nagrinėjo valdžios funkcijas ekonomikoje bei biudžeto skirstymą viešosioms prekėms ir paslaugoms. Dešimtokams vyko integruota chemijos-geografijos pamoka ,,Nafta“.

Penktokai ir šeštokai keliavo po Molėtų kraštą.
Taip pat mūsų mokykla organizavo tradiciniais tapusius Kauno r. mokinių chemijos konkursą bei Kauno r. mokinių eruditų turnyrą.
Dėkojame mokytojams: Žanetai Lydekienei, Aidui Čeplevičiui, Linai Juškienei, Dianai Tovtkevičienei, Odetai Burneikienei ir Kolomba Bulotienei už kūrybiškumą ir pastangas sudominti mokinius gamtos ir tiksliaisiais mokslais.

Mokiniams dėkojame už aktyvų dalyvavimą pamokose

 

ERUDITŲ TURNYRAS

 

Balandžio mėnesį vyko tradicinis Kauno r. 8-10 klasių mokinių ERUDITŲ TURNYRAS, kurį organizavo Kulautuvos pagrindinė mokykla. 

Turnyras vyko nuotoliniu būdu. Dalyvavo Čekiškės Prano Dovydaičio, VDU Ugnės Karvelis gimnazijų ir Ežerėlio bei Kulautuvos pagrindinių mokyklų komandos.  

Mokiniams teko įveikti įvairias užduotis: išspręsti 40 klausimų testą, atpažinti žymius žmones, augalus bei gyvūnus, prisiminti pasaulio rekordus, atradimus, išspręsti loginę užduotį. 

Kova buvo atkakli ir permaininga. Šį kartą pirmą vietą laimėjo Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda ,,Smegenūzai“, antra vieta pasidalino Čekiškės Prano Dovydaičio ir VDU Ugnės Karvelis  gimnazijų komandos, o trečią vietą iškovojo Ežerėlio pagrindinės mokyklos komanda. 

Dėkojame vertinimo komisijai: mokytojoms Eligijai Švedaitei Bakšienei ir Simonai Juozapavičienei. 

Turnyro užduotis ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė. 

Sveikiname nugalėtojus! Auguste, Justinai, Ūdry, Gedai ir Armandai, mes jumis didžiuojamės

CHEMIKŲ KONKURSAS

Balandžio mėnesį vyko tradicinis Kauno r. 8-9 klasių mokinių Chemikų konkursas, kurį organizavo Kulautuvos pagrindinė mokykla. 

Turnyras vyko nuotoliniu būdu. Dalyvavo net 9 komandos: Čekiškės Prano Dovydaičio, Vandžiogalos, Raudondvario, Neveronių, Piliuonos, Domeikavos ir Vilkijos gimnazijų bei dvi Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos.

Mokiniams teko įveikti įvairias chemijos užduotis, kurios vieniems pasirodė labai lengvos, o kitiems – sunkiai įveikiamos.

Kova buvo atkakli ir permaininga. Pirmą vietą laimėjo Neveronių gimnazijos komanda ,,Bazininkai“, antroji vieta atiteko Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos komandai ,,Čekiškiečiai“, o trečioji – Raudondvario gimnazijos komandai ,,Didvyriai“. Mūsų mokyklos komanda ,,Išmaniosios molekulės“ liko ketvirtoje vietoje.

Dėkojame vertinimo komisijai: mokytojoms Zitai Ganusauskienei, Eligijai Švedaitei - Bakšienei, Ritai Rimeikei ir Jovitai Girniuvienei. 

Konkurso užduotis ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė. 

Sveikiname nugalėtojus!

Ne viskas auksas, kas auksu žiba

21 balandžio 9-10 kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje-paskaitoje, kurioje pagilino etikos, estetikos, istorijos, fizikos bei chemijos pamokų apie tauriuosius metalus žinias. Ji  vyko Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Apžiūrėjome  unikalią parodą „ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAMS – 100 METŲ“, kurioje pamatėme, palietėme, išgirdome šimtmečio istoriją nuo Lietuvos prabavimo rūmų įsteigimo Lietuvos Respublikoje 1922 m. Kaune ir atkūrimo 1991 m. Lietuvos Respublikoje Druskininkuose, taip pat 1995 m. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Parodos ekspozicija išskirtinė savo specifika bei unikaliais šimtmečio senumo eksponatais iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus, Valdovų rūmų lobynų ir Lietuvos prabavimo rūmų saugyklų. Susipažinome su Lietuvos prabavimo rūmų veikla. Parodoje eksponuojami daiktai unikalūs juose esančiais valstybiniais prabavimo ženklais, garantuojančiais jų autentiškumą ir istorinę vertę.

Edukacinės pamokos - paskaitos metu analizavome ir identifikavome aukso ir sidabro lydinius, atskyrėme juos nuo netauriųjų metalų praktiniais bandymų metodais ant prabavimo akmens. Susipažinome su tauriųjų metalų (aukso, platinos, sidabro, paladžio) ir brangakmenių Lietuvos prabavimo rūmų laboratorijose atliekamais cheminiais ir fizikiniais bandymų metodais. Kiekvienas  galėjo paliesti aukso ir sidabro grynuolius ir etaloninius tauriųjų metalų lydinius, turėjo galimybę sužinoti, kokiu būdu ir kokie valstybiniai ženklai Lietuvos Respublikoje įspaudžiami į tauriųjų metalų gaminius prieš 100 metų ir šiandien.

Kelionė po Molėtų kraštą

Ankstyvą rytą penktokai ir šeštokai kartu su mokytojais Eligija, Kolomba ir Mykolu išvyko į pažintinę kelionę maršrutu Kulautuva-Kulionys-Mindūnai-Dubingiai-Kulautuva.

Pirmiausiai aplankėme Kulionyse įsikūrusį Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Šio unikalaus muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje ir kitur. Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Ekspozicinėje galerijoje, įrengtoje kalno šlaite, nuostabus gidas pasakojo apie kosmosą, demonstravo muziejaus eksponatus. Tada užkilome į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir grožėjomės Aukštaitijos apylinkėmis.

Lankėmės Ežerų žvejybos muziejuje ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje. Ekspozicijose, išdėstytose atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje, pamatėme įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, taip pat susipažinome su archajine žvejyba ir sužinojome, kaip šis verslas keitėsi. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje apžiūrėjome 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų.

Į Mindūnų apžvalgos bokštą užlipome 214 besisukančių laiptelių. Kai kam tai buvo iššūkis, bet užlipus vaizdas atpirko viską, nes Labanoro regioninio parko grožis išties gniaužiantis kvapą!

Dubingiuose mokytojas Mykolas papasakojo apie didingą Radvilų giminę ir priminė Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Aplankėme piliavietę bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietą su Radvilų laidojimo panteonu, taip pat naujai pastatytą Dubingių bažnyčią.

Grįžome pavargę, bet daug patyrę ir sužinoję.

Respublikinis konkursas ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Su pavasariu prasidėjo ir tradicinis jaunųjų tyrėjų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Šie metai jubiliejiniai – konkursui sukako 25 metai. Konkurse dalyvavo 3–8 klasių mokiniai.

Renginio pradžioje energijos pliūpsnį padovanojo „ANT“ šokių studijos šokėjai Dice (Felix), Funky U (Ugnė) ir Andrėja. Jie pademonstravo energingus šokių stilius Locking ir Popping. Kol vertinimo komisija aptarinėjo konkurso rezultatus, dalyviai stebėjo nuotaikingą „N2“ komandos renginį „Mokslo šturmas“, kuriame žaismingai ir patraukliai buvo demonstruojami įvairūs eksperimentai.

Po apdovanojimų dalyviai skirstėsi geros nuotaikos, kupini įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų, o svarbiausia – pasiryžę toliau tyrinėti ir labiau suvokti juos supantį pasaulį.

Devynioliktus metus šiame konkurse dalyvauja ir mūsų mokyklos jaunieji tyrėjai. Šiemet buvo pristatyti 6 tiriamieji darbai. Penktos klasės mokinė Smiltė Venčkauskaitė pristatė darbą ,,Dantų pastos tyrimas“, penktokas Martynas Kaminskas - ,,Kodėl ore obuolys paruduoja?”, septintokai Ieva Laurinavičiūtė ir Eimis Juozapavičius atliko darbą ,,Sutrauktas pienas“, o aštuntokas Justinas Kaminskas - ,,Skirtingų augalų katalazės aktyvumo palyginimas“. Šiems mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė. Šeštos klasės mokiniai Greta Mažeikaitė ir Gabija Grabauskaitė atliko darbą ,,Kodėl perpjauti vaisiai pakeičia spalvą?“, o Kęstutis Mazurkevičius ir Aleksandras Rumiancevas - ,,Klasės triukšmas“. Šiems darbams vadovavo mokytoja Simona Juozapavičienė.

Sveikiname konkurso laureatus – Eimį Juozapavičių, Ievą Laurinavičiūtę ir Justiną Kaminską.

Mokomasis Erasmus+ projekto „Digital English“ susitikimas Rumunijoje

2023 m. kovo 20-24 dienomis Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų grupė išvyko į Oradea miestą Rumunijoje įgyvendinti  Erasmus+ mokyklų mainų projekto „Digital English“ (Skaitmeninė anglų kalba) nr. 2020-1PT01-KA229-07-078578 užduotis ir tikslus: skatinti motyvaciją, sąmoningumą naudojantis socialinėmis medijomis,  internetu ir skaitmeninėmis aplikacijomis. Projekto idėja - motyvuoti jaunimą įsitraukti į ugdymo procesą, studijuoti, pritaikyti įgytas žinias ir dalintis patirtimi su bendraamžiais. 

Projekto susitikimų metu naudodamiesi skaitmeninėmis programėlėmis jaunuoliai kūrė skaitmeninį turinį. Šį kartą tai buvo Google Workspace aplikacijos: Google docs, Google slides, Learning app, Book creator. Dalyviai siekė susipažinti ir išmokti dirbti su skaitmeninėmis aplikacijomis, kūrė kryžiažodžius, skaitmenines knygas, demonstracijas remdamiesi turima patirtimi ir žiniomis apie savo gimtąją šalį.  Darbai buvo įtraukiantys ir reikšmingi, o dalykinės disciplinos (informacinės technologijos, anglų kalba ir kt.) susietos su realiu gyvenimu.

Mokomosios veiklos susitikimų metu derintos su kultūrine - pažintine veikla. Mūsų partneriai Rumunijoje supažindino su „Constantin Șerban“ vidurine mokykla, Aleșd ir Oradea miestais, „Turda“ druskų kasykla, Vadu Crisului kriokliu ir urvu. Visi susitikimo dalyviai džiaugėsi ir didžiavosi galėdami kurti ir vykdyti projekto veiklas. Baigiantis vizitui mokinių komandos pristatė savo darbus, aptarė ir pasidalino mokomojo proceso įspūdžiais ir sėkmėmis. Džiaugiamės ir vertiname Erasmus+ projekto galimybes, veiklas, partnerystę, nes tai proga mokytis kitaip.

Tradicinis mokyklos renginys ,,Sveikatos savaitė“

         Kulautuvos pagrindinėje mokykloje kovo 13 – 17 dienomis vyko tradicinis mokyklos renginys ,,Sveikatos savaitė“. Vyko integruotos lietuvių k., anglų k., geografijos, muzikos, etikos, tikybos, fizinio ugdymo pamokos.

Pirmadienis – saugumo ir švaraus vandens diena ,,AŠ SAUGUS. VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS“

 • 11 klasės mokiniai dalyvavo ,,Protingo eismo“ projekte, kurio veiklas vedė Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių komanda.
 • 8 ir 9 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Vanduo – gyvybės šaltinis“. Laimėtojų komandos buvo apdovanotos Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis – gertuvėmis, kad mokiniams primintų, kaip svarbu nepamiršti gerti vandenį.
 • Pirmadienį vyko integruota anglų k. pamoka (,,Sveika gyvensena“) 7 kl. mokiniams, taip pat integruotos geografijos pamokos 9 kl. mokiniams. 3 kl. mokiniai kalbėjo apie vandens naudą, sprendė kryžiažodį apie vandenį.

Antradienis – fizinės sveikatos diena ,,SVEIKAME KŪNE – SVEIKA SIELA“

 • Pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotose fizinio ugdymo pamokose su ,,iMO-LEARN“ kubais. Pamokas vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės. Pamokose netrūko gerų emocijų, juoko, estafečių metu - azarto, komandiškumo.
 • Antradienį vyko integruotos lietuvių k. pamokos 7 ir 8 klasės mokiniams (skaitėme Dalios Grinkevičiūtės atsiminimų knygos „Lietuviai prie Laptevų jūros" ištraukas ir diskutavome, kaip žmonės sugebėjo išgyventi prie Laptevų jūros, klausėmės ir iliustravome darbo dainas). 5 klasės mokiniams – integruota gamtos ir žmogaus pamoka (apie burnos higieną), 9 klasės – integruota muzikos pamoka (kūrėme dainą apie sveiką žmogų).  
 • 3 klasės mokiniai tvarkė aplinką, rinko šiukšles aplink mokyklą.

Trečiadienis – asmeninės higienos ir švarios aplinkos diena ,,TEGYVUOJA ŠVARA IR TVARKA“

 • Trečiadienį 6 klasės mokiniai per muzikos pamoką kūrė kūno perkusiją. Per informacinių technologijų pamoką šeštokai kūrė žaidimą ,,Rūšiuok atsakingai“, o per tikybos pamokas 5 ir 6 klasių mokiniai kalbėjo apie švarą savyje ir aplinkoje, piešė piešinius.

Ketvirtadienis - Sveikos mitybos diena ,, VALGOME TAM, KAD GYVENTUME, O NE GYVENAME TAM, KAD VALGYTUME,,

 • Po 4 pamokų valgykloje mokiniai ir mokytojai vaišinosi penktos klasės mokinių pagamintomis sveikomis salotomis.
 • 7 ir 9 klasės mokiniams vyko integruotos pamokos. 9 klasės mokiniai per chemijos pamoką kalbėjo apie druskas mūsų maiste. 7 klasėje buvo kalbama apie mitybą, žiūrimas dokumentinis filmas „The Game Changers” apie augalinės mitybos poveikį sportininkų sveikatai.

Penktadienis - alkoholio, tabako ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos diena ,,NEVARTOJU – ESU „KIETAS“

 • Penktadienį vyko integruotos pamokos. Per muzikos pamokas su 7, 8 ir 10 klasių mokiniais buvo kuriamos dainos apie sveiką žmogų. Per anglų k. pamokas su 5 ir 8 klasių mokiniais buvo kalbama tema ,,Aš sportuoju ir nevartoju“.  Per chemijos pamoką su 8 klasės mokiniais vyko diskusija tema ,, Kvaišalų žala organizmui“.
 • 5-10 kl. etikos pamokų metu kūrė plakatus ir kalbėjo apie tai, kaip svarbu judėti, grūdintis, sportuoti, sveikai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių, medituoti, plaukioti, laikytis higienos įpročių, turėti hobi, svajoti, džiaugtis, grožėtis gamta.