Erasmus KA2+ mokyklų mainų projektai moko tikslingai taikyti išmaniuosius įrankius

Kulautuvos pagrindinė mokykla dalyvauja ir vykdo veiklas Erasmus+ mainų programos projekte „Digital English“ (Skaitmeninė anglų kalba). Šį kartą bendradarbiavome su Slivene esančia ekonomikos mokykla ir gegužės 1-7 dienomis lankėmės kalnų apsuptoje Bulgarijoje. Į projektą vyko devintokai Armandas Montvilas, Emilija Pauraitė ir Ugnė Budreikaitė bei vienuoliktokas Dovydas Laurinavičius. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Irma Greičienė, dailės ir technologijų mokytoja Daiva Sasnauskienė.

Pirmą projekto dieną vykome į Bulgarijos rytuose įsikūrusį miestą Neseberą.  Tai miestas – muziejus, esantis Juodosios jūros pakrantėje. Šviečiant ryškiai pajūrio saulei stebėjomės senosios metropolijos bazilikos griuvėsiais, gėrėjomės jose grojančiais muzikantais, sužinojome, jog šiame mieste buvo rasta daug keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų, išlikusių nuo senovės amžių. Grįžę į Sliveną lankėmės gėlių turgelyje, kuris sužavėjo žydinčių gėlių kvapais ir spalvomis.

Nuo antros iki ketvirtos mūsų išvykos dienos vykdėme veiklas mokykloje. Veiklų metu buvome suskirstyti į penkias tarptautines grupes, kurias sudarė skirtingų šalių dalyviai. Kiekvienas save pristatėme, papasakojome apie pomėgius, stengėmės įsiminti vardus. Taip užsimezgė pažinties ryšiai su kitais projekto dalyviais.

Po trumpo susipažinimo kibome į darbus. Kiekviena grupė pasirinko po temą ir ėmė kurti internetinius dienoraščius (dar kitaip – „blog'us“). Temų buvo įvairių: tradiciniai šalies patiekalai, mėgstamos sporto šakos, lankytinos šalių vietos. Bendradarbiaudami, kurdami dienoraščius sustiprinome draugystės ryšius, lavinome anglų kalbą, domėjomės kitų šalių patiekalais bei lankytinomis vietomis. Per pertraukas demonstravome atletinius sugebėjimus žaisdami tinklinį, rungdamiesi krepšinio varžybose su kitais mokiniais iš Bulgarijos, neapleidome ir šokių aikštelės.

Besibaigiant savaitei pristatėme atliktus darbus, pasidžiaugėme nuveiktais darbais ir rezultatais, geriausios grupės dienoraštis buvo apdovanotas įvairiais projekto prizais. Tą pačią dieną po pietų kilome į kalnus, į mėlynųjų akmenų nacionalinį parką. Nuo ten atsivėrė žadą atimančios panoramos, nuostabūs vaizdai, kuriais nebuvo galima atsigrožėti. Vakare mūsų laukė paskutinė vakarienė su bulgarais ir linksmybės šokių aikštelėje. Apie vidurnaktį paskutinį kartą pasišnekučiavome, pajuokavome, pasidalinome smagiais atsiminimais ir atsisveikinome.

Paskutinę projekto dieną savarankiškai keliavome į senąją Bulgarijos sostinę - Veliko Tirnovą. Ten aplankėme vaškinių figūrų muziejų, kurios mena antrąjį Bulgarijos karalystės didingumą, vėliau žengėme pro Careveco tvirtovės vartus, kilome į bokštus, gerėjomės atsiveriančia panorama.

Baigiantis vizitui tarėme ačiū organizatoriams už svetingą priėmimą ir puikias ekskursijas. Mokiniai ir mokytojai užmezgė naujų pažinčių, draugystės ryšių, kuriuos ir toliau norisi puoselėti. Projekto dalyviai džiaugėsi išmoktais dalykais, patirtais nuotykiais, pažintomis vietovėmis, sustiprėjusiomis anglų kalbos žiniomis. Neabejojame, jog įgytos kompetencijos pravers besimokant mokykloje ar organizuojant laisvalaikį.

 

 

- Vienuoliktokas Dovydas Laurinavičius

Kauno r. mokinių Eruditų turnyras

Mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs Kauno r. 8-10 klasių mokinių ERUDITŲ TURNYRAS, kurį organizavo Kulautuvos mokykla. 

Turnyras vyko nuotoliniu būdu. Dalyvavo Čekiškės Prano Dovydaičio, Neveronių ir Vandžiogalos gimnazijų bei Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos.  

Mokiniams teko įveikti įvairias užduotis: išspręsti 40 klausimų testą, atpažinti žymius žmones, vaistažoles bei gyvūnus, prisiminti pasaulio rekordus, atradimus, išspręsti kryžiažodį. 

Kova buvo atkakli ir permaininga. Šį kartą pirmą vietą pasidalino Čekiškės Prano Dovydaičio  gimnazijos bei Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos, antra liko Neveronių gimnazijos komanda, o trečią vietą iškovojo Vandžiogalos gimnazijos komanda. 

Dėkojame vertinimo komisijai: direktorės pavaduotojui Aidui Čeplevičiui bei mokytojoms Linai Juškienei ir Simonai Juozapavičienei. 

Turnyro užduotis ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė. 

Sveikiname nugalėtojus!

 

Sveikiname respublikinio konkurso ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ laureatus: ketvirtoką Martyną Kaminską ir aštuntokus Ūdrį Juozapavičių bei Elijų Gramalį.

Projektas „Skaitmeninė anglų kalba“ - erdvė tobulėti ir dalintis gerąja patirtimi

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla jau daug metų dalyvauja Erasmus+ mokyklų mainų KA229 tipo projektuose, kurių tikslas skatinti domėjimąsi įvairiomis kultūromis, bendrauti ir bendradarbiauti sprendžiant ugdymo iššūkius. 2020 m. buvo pasirašytas tarptautinis Erasmus+ mokyklų mainų (KA229) projektas Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2 „Skaitmeninė anglų kalba“ (‘Digital English’), kurio dalyviai yra 14 – 17 m. mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos mokyklų, o koordinatorius - Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro mokykla Portugalijoje.

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, gruodžio 12 dieną dešimtokai Gabija
Jaraitė, Benas Kalvaitis ir vienuoliktokai Narutė Mazurkevičiūte ir Jonas Kersnauskas lydimi mokytojų Odetos Burneikienės ir Irmos Greičienės išvyko dalyvauti veiklose, kurti skaitmeninius produktus naudojant išmaniąsias technologijas.

Portugalija pasitiko svetingai, bet vis dar galiojantys ribojimai dėl Covid-19 pandeminės situacijos mokė rūpintis savimi ir kitais. Pirmąją vizito dieną susipažinome, apžiūrėjome mokyklą. Ji nustebino didele fizinio ugdymo, muzikos instrumentų baze, biblioteka, kanceliarinių prekių parduotuvėle, poilsio zona ir kavinuke mokiniams. Mokiniai puikiai ir saugiai jautėsi, nes mokykloje visi bendrauja pagal šūkį „visi esame skirtingi, bet visi esame lygūs“. Mokiniai pristatė savo šalį, jos papročius kurdami animuotą paveiksliuką mobiliąja programėle FlipaClip. Baigiantis pirmosios dienos veikloms organizatoriai pakvietė dalyvauti fotografijų konkurse: keliaujant po Lisaboną, Sintrą fotografuoti viską, kas patrauks žvilgsnį, nes nuotraukos bus naudojamos kuriant skaitmeninius darbus – filmukus apie veiklas ir keliones. Paskutinę vizito dieną buvo renkama vizito nuotrauka – laimėtoja. Taigi, keliaudami mokiniai ne tik bendravo, stebėjo, plėtė akiratį, bet ir ruošėsi tolesnėms užduotims.

Antroji vizito diena – tai aikčiojimo iš nuostabos ir susižavėjimo diena. Miškingais ir kerinčiais serpantinais autobusu vykome į XIX a. Penos rūmus. Dabar tai vienas įstabiausių vakarų Europos architektūros perlų, iš kurio, rodos, niekas nenorėjome išvykti. Tądien aplankėme ir turistinį miestelį Sintrą. Trečiąją vizito dieną mokinių komandos kūrė filmukus. Darbai nustebino kūrybiškumu, visi sutarėme, kad tarptautinės komandos ir jų skaitmeniniai darbai išsiskiria originalumu. Ketvirtąją vizito dieną visi projekto dalyviai nenustojo šypsotis ir krykštauti, nes keliavome pietine Portugalijos pakrante. Kelionė iš tiesų nepamirštama: pajutome vietinių portugalų charakterį ir nusiteikimą gyventi pagal Renesanso posakį „Carpe Diem“.

Paskutinę projekto dieną mokiniai skaitmeninių dirbtuvių metu kūrė filmukus. Taip pat nuotraukų konkursas baigėsi ir kiekvienas dalyvis nekantravo pamatyti nuotrauką - nugalėtoją. 4 vietą konkurse pelnė 10 klasės mokinys Benas Kalvaitis, 3 vietą – 11 klasės mokinė Narutė Mazurkevičiūtė, o vienuoliktokas Jonas Kersnauskas gavo padėkos dovanėlę už komisijos nario ir oratoriaus pareigas. Baigiantis savaitei jautėmės nuveikę šį tą gero dėl savęs ir kitų. Šios pastangos vertinamos, todėl visiems projekto dalyviams buvo įteikti projekto veiklų dalyvio sertifikatai.

Baigiantis Erasmus vizitui Sintros miestelyje jautėmės tarsi turintys po lašelį portugališko ir kai kurių kitų šalių kraujo. Neįtikėtina rasti draugų, pajausti vienybę su kitais būnant taip toli nuo savo mokyklos. Džiaugiamės ir didžiuojamės atstovavę Kulautuvos pagrindinei mokyklai ir Lietuvai!

 

Giminės medis-2021

Lapkričio mėnesį vyko respublikinis projektas „Giminės medis-2021“, skirtas Archyvų metams. Šiais metais projekte dalyvavo gausus būrys mokinių iš Lietuvos miestų ir rajonų bei Bergeno (Norvegija). Iš viso pateikti 178 kūrybiniai darbai.
 
Šiame projekte dalyvavo ir Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokiniai. 6 klasės mokinys Julijus Žukauskas atliko ir pateikė kūrybinį darbą „Giminės medis“ bei parengė video pristatymą, 8 klasės mokinės Emilija Bartkevičiūtė ir Ainė Vakarė Ramanauskiatė kūrė giminės herbus, o Saulė Šileikaitė nubraižė ir pateikė savo giminės medį. Mokiniams pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Inga Šunauskienė.
 
Virtualaus baigiamojo renginio metu buvo pristatyti ir apdovanoti geriausi darbai. Pirmą vietą laimėjo 6 klasės mokinys Julijus Žukauskas. Džaiugiamės laimėjimu ir sveikiname!
 
Visus darbus galima pamatyti KTKC puslapyje:   http://ktkc.lt/cat-konkursai/dalyvauk-projekte-gimines-medis-2021/page/5/
 

,,Šiukšlių salų piliečiai”

Kulautuvos mokyklos aštuntokai keturias savaites dalyvavo Lietuvos Kultūros Tarybos remiamame Kūrybingumo mokyklos fenomenų projekte "Fenomenai kaip kūryba". Mokiniai susipažino ir pabendravo su lektoriais, Vilniaus universiteto filosofijos profesoriumi Kristupu Saboliu bei komunikacijos specialistu Tomu Ramanausku, išgirdo apie naudingas kūrybingumo praktikas, tarpdiscipliniškumo naudą, atliko įvairius pratimus bei kartu su garsiu Lietuvos menininku Mindaugu Gapševičiumi įvykdė kūrybiškas užduotis. Užsiėmimų metu mokiniams buvo pristatyta dešimt skirtingų fenomenų.

Projektą sudarė keturi užsiėmimai: pirmame „Įsimylėję robotai” nagrinėta dirbtinio intelekto ir jo santykio su žmonėmis tema, antrame „Žaidimai kuria žmones” tyrinėta žaidimų įtaka žmonijos ir žmogaus formavimuisi, trečiame „Kelionė į Marsą ir atgal” moksleiviai buvo supažindinti su žmonijos troškimu atrasti kosmosą, o paskutiniame "Žmonės ir ekosistemos" menininkas Mindaugas Gapševičius mokiniams pristatė ir papasakojo apie bakterijų auginimo projektą, kurį nuolat fiksavo vaizdo kamera.

Projektas "Fenomenai kaip kūryba" remėsi Suomijoje taikoma fenomenais grįsto ugdymo praktika, kuomet, nagrinėjant šiuolaikinį reiškinį, vaikai mokosi skirtingų dalykų - matematikos, literatūros, chemijos, istorijos, meno ir t.t.

Prieš atsisveikindami su kūrybingumo projektu dalyviai iš įvairių mokyklų turėjo atlikti namų darbus - pademonstruoti savo kūrybingumą 1 min. filmuku pasirinkta tema ("Šiukšlių salų piliečiai", "Apginti upę teisme" ir "Daugiau nei žmonių visuomenė"). Mokinių namų darbai buvo apdovanoti Ekoskarais. Labai džiaugiamės, kad aštuntokai įrodė esantys labai kūrybingi: Saulė Šileikaitė, Aira Kupčiūnaitė ir Ainė Vakarė Ramanauskaitė Ekoskarą laimėjo "Už ekologinį humorą", o Emilija Bartkevičiūtė ir Oresta Augytė - "Už antros plastiko gyvybės idėją". Sukurtus mokinių filmukus galite pažiūrėti ir jūs.

https://www.youtube.com/watch?v=gJjVRW_Bp4k

https://linksharing.samsungcloud.com/contents/view?contentsToken=1638890476439LRESwko&currentIndex=1&linkUrlVersion=V1&fbclid=IwAR0QSQXpYPNC3j8pA2eCOZmbpKF5uIMMjtOBagXkwyayP8-zvV5VSxl7RpE

 

Vienuoliktokai Vilniuje

Lapkričio 29 d., nepabūgę anksti užklupusio šalto oro, išvykome į miestą, apie kurį byloja geležinio vilko legenda, –   mūsų sostinę Vilnių. Pasiekę kelionės tikslą, išlipome prie vienos seniausių įkalinimo įstaigų Lietuvoje – Lukiškių kalėjimo. Mūsų ekskursija prasidėjo, kai praėjome pro tvirtas geležines grotas. Gidas buvo malonus, šiek tiek supažindino su kalinių žargonu, pamokė savigynos veiksmų. Tai pasirodė keista, tačiau vėliau sužinojome, kad tai buvęs kalėjimo prižiūrėtojas. Vaikščiojant po kalinių kameras, apsilupusios ir aprašinėtos sienos, nugulėti metaliniai gultai jaukumo nekūrė ir, nors kalinių nėra jau pusantrų metų, vis tiek buvo šiurpu, tačiau kartu ir įdomu. Atsiminimui pasidarėme nuotraukų daktiloskopijos kambaryje.

Žalingų įpročių prevencija

Kulautuvos pagrindinėje mokykloje lapkričio 18 d. vyko renginys „Priklausomybės ir jų prevencija: žalingų įpročių prevencija jaunimo tarpe“. Su 7-9 klasių mokiniais bendravo Darius Karaša – lektorius, sveikos gyvensenos atstovas. Jis papasakojo apie įpročių formavimąsi, priklausomybių atsiradimą bei jų prevenciją. Mokiniai sužinojo, kad yra daugiau nei 100 rūšių priklausomybių. Kai kurios iš jų pasirodė labai keistos: priklausomybė nuo mankštinimosi, priklausomybė nuo sveikos gyvensenos. Diskutavome apie dažniau pasitaikančias paauglių tarpe priklausomybes: psichoaktyvių medžiagų, kompiuterio, maisto, lošimo ir kt. Supratome, kad labai svarbu paties žmogaus sąmoningumas, kad neatsirastų priklausomybė.

"Judesio" šokėjos "Allegro 2021" konkurso nugalėtojos ir prizininkės

Lapkričio 6 d. M. K. Čiurlionio menų mokyklos "Šokio teatre" vyko tarptautinis baleto ir šiuolaikinio šokio konkursas "Allegro 2021". Šis konkursas skirtas neprofesionaliems, įvairių amžių ir gebėjimų šokėjams. Džiugu, kad "Judesio" šokėjos Estela, Gabija, Saulė ir Aira pajuto ne tik varžymosi jaudulį, bet ir pasirodymo džiaugsmą tokioje puikioje scenoje. Teisėjai vertino vietomis dalyvių choreografijos ir muzikos suderinamumą, šokio idėją bei atlikimo techniką. Rezultati puikūs: Estela Abromavičiūtė (solo kategorija) - I vieta, Saulė Šileikaitė ir Aira Kupčiūnaitė (dueto kategorija) II vieta, Gabija Dzetaveckaitė, Saulė Šileikaitė ir Aira Kupčiūnaitė ( grupės kategorija) - II vieta, Gabija Dzetaveckaitė ( solo kategorija) - finalistė.

Išvyka Anykščiuose

Lietingą spalio 20 d. Kulautuvos pagr. mokyklos šeštos klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje Anykščiuose. Susibūrę prie A. Baranausko klėteles pažiūrėjo Giliuko pasakojimą apie poeto gyvenimą ir veiklą, ieškojo poeto laikmetį menančių ženklų, apžiūrėjo klėtelę. Pažintį su Anykščių šileliu pratęsė prie Šventųjų ąžuolų, kur kadaise kilo aukuro dūmai. Čia mokiniai matavo jų liemens apimtį, skaitė anykštėno Antano Baranausko eilutes apie šiuos du galiūnus. Stabtelėjo ir prie Puntuko akmens, sužinojo jo atsiradimo ir pavadinimo istoriją. Ekskursiją mokiniai baigė pasivažinėjimais vasaros rogutėmis, o įspūdžiais dalinosi autobuse.
Džiaugiamės gavę dovanų poemą "Anykščių šilelis" ir užduotėlių rinkinuką, kuriuos panaudosime literatūros pamokose.

13-oji Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiada

Sveikiname devintokus Matą Šmatauską ir Domantą Noreiką, 13-oje Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje iškovojusius III-ją vietą. Taip pat sveikiname devintokes Emiliją Pauraitę ir Ugnę Budreikaitę, apdovanotas pagyrimo raštais.

13-ojoje Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiadoje, kuri vyko 2021 m. rugsėjo 17 d., dalyvių mokyklose nuotoliniu būdu dalyvavo 428 mokiniai, gimę ne anksčiau nei 2006 m. sausio 1 d.

Mokiniai sprendė fizikos, chemijos ir biologijos užduotis.

Spalio 1 d. Matas ir Domantas sprendė užduotis, skirtas atrankai į tarptautinę olimpiadą. Patekti į geriausiųjų šešetuką nepavyko, tačiau Matas buvo pakviestas į gamtos mokslų stovyklą.

Didžiuojamės savo mokiniais.


Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.