Projektas „Ugdymo priemonės mokykloms“

Džiaugiamės, kad nauja kompiuterinė įranga pasieks ir mūsų mokyklą! Kauno rajono savivaldybė dalyvauja projekte „Ugdymo priemonės mokykloms“.

Projektas „Ugdymo priemonės mokykloms“ Nr. 10-063-P-0001 yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir bendrojo finansavimo lėšomis. Projektu siekiama gerinti švietimo paslaugų kokybę, aprūpinant efektyviai veikiančias bendrojo ugdymo mokyklas laboratorine įranga, priemonėmis ir kompiuterine įranga. 

APIE PROJEKTĄ:

https://www.nsa.smm.lt/projektai/veikiantys-projektai/projektas-ugdymo-priemones-mokykloms/

  ir

https://www.krs.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktai/administracijos-direktorius/kulturos-svietimo-ir-sporto-skyrius/aktualijos/projektas-ugdymo-priemones-mokykloms/

 

 

 

Kelionė ,,Keltu į Stokholmą: 24 000 salų archipelagas ir Nobelio premijos miestas”

Gegužės 20-22 dienomis 5-10 klasių mokiniai su mokytojais vyko į kelionę ,,Keltu į Stokholmą: 24 000 salų archipelagas ir Nobelio premijos miestas”. Kelionės metu buvo aplankyta daugybė įdomių vietų, išgirsta įdomių faktų bei istorijų.

Pirmą kelionės dieną lankėmės Estijos sostinėje Taline, kuriame aplankėme daug įdomių vietų bei apžiūrėjome miesto senamiestį. Dienos pabaigoje kruiziniu keltu ,,Baltic Queen” išplaukėme į Švedijos sostinę Stokholmą. Kelte mėgavomės įvairiomis pramogomis, stebėjome saulėlydį bei saulėtekį.

Antrą dieną pasiekę Švedijos krantus susiruošėme kelionei po sostinę. Stokholme aplankėme ,,Vasa” muziejų, kuriame išvydome įspūdingo dydžio bei nepaprastą istoriją turintį laivą, išklausėme gidės pasakojimą ir patraukėme Stokholmo senamiesčio link, kuriame apžiūrėjome Karalių rūmus, Rotušę. Taip pat vaikščiodami stebėjome nuostabią miesto architektūrą, kuri užbūrė kiekvieną, ir dienos pabaigoje keltu išplaukėme atgal į Taliną.

Trečią dieną antrame pagal dydį Estijos mieste Tartu aplankėme didžiausią Baltijos šalių mokslo centrą ,,Ahhaa”. Šiame centre tapome mokslininkais bei pačių įdomiausių eksperimentų liudininkais: išbandėme veidrodžių labirintą, liftu nusileidome į žemės gelmes, pasivažinėjome dviračiu ant lyno. Aplankėme Latvijoje esančią ledų gamyklą, kurioje turėjome galimybę išgirsti, kaip yra gaminami ledai, ir jų paskanauti.

Turiningai praleidę laiką, daug sužinoję ir pamatę keliavome namo.

Dėkojame mokytojams Eligijai, Reginai, Kolombai ir Vaidui, kurie kartu su mumis leidosi į kelionę ir buvo draugiški. J

Aira Kupčiūnaitė, 10 klasė

Tarptautinė jaunųjų mokslininkų konferencija

Dešimtokės Aira Kupčiūnaitė ir Emilija Bartkevičiūtė dalyvavo Tarptautinėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje ,,Iššūkis tyrėjams“, kuri vyko Kauno „Santaros“ gimnazijoje.

Šiemet konferencijoje dalyvavo per 70 mokinių, parengta 50 pranešimų. Savo darbus pristatė „Santaros“ gimnazijos, Kauno miesto, rajono, užsienio mokyklų: Austrijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos, mokiniai. Pranešimai skaityti 7 darbo grupėse: visuomeninio ugdymo, lietuvių kalbos ir sveikos gyvensenos, lietuvių kalbos ir kūrybos, 2-ose gamtos mokslų ir technologijų bei 2-ose tarptautinėse.

Gamtos mokslų sekcijoje mūsų merginų darbas ,,Spygliuočių bakteriostatinių ir fitoncidinių savybių tyrimas” pripažintas įdomiausiu ir įsimintiniausiu.

Mokinėms pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė.

 

Muzikuok su šeima

Gegužės 10-osios vakarą Kulautuvos pagrindinės mokyklos salė suskambo nuostabiais garsais. Į festivalį – konkursą ,,Muzikuok su šeima“ atvyko muzikuojančios šeimos iš Kauno miesto ir Kauno rajono. Dalyviai buvo vertinami už muzikalumą, artistiškumą, estetiškumą, originalumą, kūrinio interpretaciją. Išskirtinė nominacija skirta šeimyniškiausiam kolektyvui.
Kompetentingai komisijai, kurią sudarė Kauno ,,Vyturio“ gimnazijos fortepijono mokytoja metodininkė Sigutė Mikalauskaitė – Garšanovė, Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Pranculytė – Jončienė ir Kauno r. Raudondvario gimnazijos muzikos mokytoja Monika Daugėlienė, teko sunkiausias darbas – įvertinti šauniai muzikuojančių dalyvių būrį, tarp kurių buvo bent vienas 5-12 klasės mokinys.
Pirma vieta atiteko Kęstučio ir Rasos Jakeliūnų šeimai su dukrytėmis Emilija ir Vilte. Jie atliko Andriaus Borisevičiaus dainą ,,Mano Lietuva“. Dalyviai atstovavo Kauno Kazio Griniaus progimnazijai.
2-osios vietos laimėtojais tapo Kupčiūnų šeima iš Kulautuvos. Aira, Ignas su mama Kristina atliko Andriaus Mamontovo dainą ,,Marso Kanjonai“. Muzikuojanti šeima pasiruošė konkursui savarankiškai.
3-čią vietą laimėjo šaunus Karinos Subatkytės ir mamos Solveigos Subatkienės duetas iš Domeikavos gimnazijos. Pasiruošti duetui padėjo muzikos mokytoja metodininkė Eglė Verzienė.
Šeimyniškiausio pasirodymo nominacija atiteko Kulautuvos pagr. mokyklos kvartetui: Eimiui, Ūdriui, mamai Simonai Juozapavičiams ir močiutei Kolombai Bulotienei. Pasiruošti kvartetui padėjo vyresnioji muzikos mokytoja Regina Bagdonavičienė.
Visiems konkurso dalyviams įteiktos padėkos ir specialūs prizai. Konkursą savo pasirodymais papuošė Kulautuvos pagr. mokyklos mokiniai: Dovidas Petrauskas, Domas Čeplevičius ir Titas Mačiulis, šokių kolektyvo ,,Judesys“ šokėjos Kotryna Samerdokaitė ir Kotryna Meškauskaitė, Domeikavos gimnazijos mokytojų vokalinis ansamblis, Kulautuviečių Sigutės Mikalauskaitės – Garšanovės ir Povilo Garšanovo duetas, Vilkijos gimnazijos mokinė Ineta Žemaitytė, klausytojų širdis džiugino nuostabus Andželos Mickutės balsas.
Renginį vedė Kulautuvos laisvalaikio salės renginių organizatorė Andžela Mickutė ir Raudondvario gimnazijos Kulautuvos vidurinio ugdymo skyriaus mokinys Adomas Brazauskas.
Džiaugiamės šeimų, mylinčių muziką, susibūrimu ir nekantriai laukiame kitų metų.
Dėkojame visiems dalyviams, žiūrovams ir šventės organizatoriams: Kauno rajono švietimo centrui, Raudondvario kultūros centro Kulautuvos laisvalaikio salei bei Kulautuvos pagr. mokyklai už paramą organizuojant puikų muzikuojančių šeimų renginį!

Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė

Mokykloje vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė, kurią organizavo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė.

Pirmadienį chemijos pamokos metu dešimtokai grupėmis kūrė plakatus tema ,,Alkoholių panaudojimas. Nauda ir žala.“, o aštuntokai dalyvavo protų mūšyje ,,Nuostabusis gamtos pasaulis“. IT pamokos metu šeštokai Scratch pagalba programavo ekosistemą, penktokai gamtos pamokos metu modeliavo medžiagų pernašas organizme.

Antradienį septintokai fizikos pamokos metu dalyvavo protų mūšyje ,,Šviesa aplink mus“, o per IT pamoką kūrė matematikos ir gamtos mokslų algoritmus. Devintokai per geografijos pamoką gilinosi į mitybos geografiją, o penktokai per gamtos pamoką dalyvavo protų mūšyje ,,Ar pažįsti augalus ir gyvūnus?“. Dešimtokai per chemijos pamoką dalyvavo protų mūšyje ,,Mokslininkai ir jų atradimai“.

Trečiadienį devintokai per chemijos pamoką nagrinėjo temą ,,Metalai gamtoje“ ir kūrė plakatus.

Ketvirtadienį per geografijos pamoką šeštokai susipažino su įdomiausiomis pasaulio mokyklomis, o septintokai turėjo integruotą matematikos ir biologijos pamoką ,,Rūkymas ar sveikata? Renkamės patys“. Per fizikos pamokas aštuntokai diskutavo tema ,,Žalioji energija – ar galime būti visiškai žali?“, o devintokai virtualiosiose laboratorijose stebėjo statinių krūvių kaupimą ir dalumą, taip pat aiškinosi vienodų ir skirtingų krūvių poveikį vieni kitiems. Per gamtos pamokas šeštokai susipažino su tema ,,Iš kur aš atsiradau?“ ir dalyvavo protų mūšyje ,,Ar pažįsti augalus ir gyvūnus?“,  per geografijos pamoką aštuntokai susipažino su tema ,,Greitoji mada ir žiedinė ekonomika“.

Penktadienį šeštokai vykdė matematinius eksperimentus.

Dėkojame mokytojams: Justui, Žanetai, Aidui, Linai, Eligijai, Dianai ir Kolombai už įdomias pamokas. Mokiniams dėkojame už aktyvų darbą pamokose.

 

Kauno r. 8-10 klasių mokinių Eruditų turnyras

Mokykloje vyko tradicinis Kauno r. 8-10 klasių mokinių Eruditų turnyras.

Šį kartą konkurse dalyvavo keturios komandos: iš Domeikavos, Čekiškės Prano Dovydaičio ir Vandžiogalos gimnazijų bei Kulautuvos pagrindinės mokyklos. Konkurso dalyvius pasveikino Kulautuvos pagrindinės mokyklos direktorė Jolita Velžienė.

Komandos turėjo įveikti užduotis, susijusias su gamtos mokslais ir logika. Pirmame ture reikėjo išspęsti 20 klausimų testą su keturiais pasirenkamaisiais atsakymais. Antrame ture reikėjo atpažinti 10 žinomų žmonių, 10 gyvūnų ir 10 augalų. Trečiame ture dešimčiai posakių reikėjo priskirti autorių, atpažinti 10 statinių ir įvardinti jų buvimo vietą, o taip pat atsakyti, ar teiginys teisingas, ar ne. Ketvirtame ture reikėjo išspręsti sudėtingą matematikos uždavinį, iš pabirusių raidžių sudėti kuo daugiau žodžių bei atsakyti į suktus klausimus.

Nugalėjo Kulautuvos mokyklos komanda ,,Smegenūzai“ – Deiva, Ieva L., Justinas, Marius C. ir Elijus. Antri – Domeikavos gimnazijos komanda, o trečią vietą pasidalino Čekiškės Prano Dovydaičio ir Vandžiogalos gimnazijų komandos.

Už nuoširdų darbą dėkojame vertinimo komisijai: Ritai Rimeikei (Vandžiogalos gimnazija), Jovitai Girniuvienei (Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija), Skirmutei Kvedarauskienei (Domeikavos gimnazija) ir Eligijai Švedaitei Bakšienei (Kulautuvos mokykla).

Už padėkas dėkojame Kauno r. Švietimo centrui ir LRS nariui Justinui Urbanavičiui.

Konkursą organizavo mokytoja Kolomba Bulotienė.

 

Karjeros savaitė

Mokykloje vyko Karjeros savaitė, kurios metu mokiniai susipažino su profesijų pasauliu.

PUG mokinukai spalvino piešinėlius su įvairių profesijų atstovais ir svajojo, kuo bus užaugę. Grupėje svečiavosi Eriko tėtis ir papasakojo apie fotografo profesiją: demonstravo įspūdingus fotoaparatus, leido patiems fotografuoti ir atsakė į daugybę klausimų. Pirmokai, antrokai ir ketvirtokai žiūrėjo filmus apie įvairių profesijų žmones bei piešė piešinius tema ,,Kuo būsiu užaugęs?“ 3 klasėje lankėsi Roko tėtis Šarūnas Mačiulis ir pristatė sistemų inžinieriaus profesiją, o Martynos mama Natalija Brazaitis pasakojo apie vaikų ir paauglių psichologijos profesiją.

Penktokai ir šeštokai klasių valandėlių metu žiūrėjo filmukus apie profesijas ir galvojo apie tai, kuo norėtų būti.

Septintokai su auklėtoja lankėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir susipažino su profesijomis, kurių atstovus ruošia šis centras.

Aštuntokai susitiko su VMU Padauguvos girininkais Kęstučiu Markevičiumi bei Vaida Venckuviene. Svečiai papasakojo apie miškininko profesiją bei darbus, kuriuos dirba miškininkai.

Penktadienį mokykloje lankėsi Užimtumo tarnybos darbuotojos, kurios aštuntokams papasakojo, kaip ieškoti ir susirasti darbo nuo 14 metų, o devintokams ir dešimtokams padėjo susikurti karjeros planą.

Devintokai ir dešimtokai taip pat bendravo su mokyklos alumnais Ignu ir Timu, kurie pasakojo apie studijas KTU, Informatikos fakultete, o vienuoliktokai susitiko su alumne Auguste ir susipažino su studijomis Sveikatos mokslų universitete.

Ačiū svečiams ir klasių vadovams už organizuotas veiklas.

Kauno r. 8-9 klasių mokinių chemijos konkursas

Penktadienį mūsų mokykla sulaukė svečių iš Kauno rajono mokyklų. Mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs Kauno r. 8-9 klasių mokinių chemijos konkursas. Jame dalyvavo 11 komandų iš Raudondvario, Neveronių, Babtų, Domeikavos, Piliuonos, Vandžiogalos, VDU Ugnės Karvelis ir Vilkijos gimnazijų bei Ežerėlio, Garliavos Adomo Mitkaus ir Kulautuvos pagrindinių mokyklų. Svečius pasveikino ir palinkėjo sėkmės mokyklos direktorė Jolita Velžienė.

Mokiniai varžėsi protų mūšyje, turėjo įvardinti laboratorinius indus ir prietaisus, parašyti medžiagų formules ir pavadinimus, atsakyti į klausimus apie atomo sandarą, išspręsti uždavinį, junginius pavaizduoti struktūrinėmis formulėmis bei pagaminti junginių molekulių modelius.

Kova vyko labai permainingai. Buvo daug džiaugsmo ir nusivylimo, kad ne viską dar išmoko. Susumavusi rezultatus vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus:

1 vieta – Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda;

2 vieta – Babtų ir Raudondvario gimnazijų komandos;

3 vieta - Vandžiogalos, VDU Ugnės Karvelis ir Domeikavos gimnazijų komandos.

Sveikiname Kulautuvos mokyklos komandą: Justiną Kaminską, Odetą Ziubaitę, Deivą Kaminskaitę ir Deimantę Bureikaitę su pergale.

Nugalėtojų komandos apdovanotos Kauno r. Švietimo centro diplomais, o komandos nariai - padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Visi konkurso dalyviai gavo Kauno r. švietimo centro padėkas ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Justino Urbanavičiaus padėkas ir dovanėles.

Konkursui užduotis ruošė ir jį vedė mokytoja Kolomba Bulotienė.

Dėkojame vertinimo komisijai: Daliai Česnavičienei, Editai Jarienei, Ritai Rimeikei, Linai Elenai Petrauskienei ir Eligijai Švedaitei - Bakšienei už nuoširdų darbą.

 

Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinės

„Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio,
Maironio, Baranausko, Vaižganto ir Putino, Krėvės,
sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.
Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės“

Bernardas Brazdžionis

Lietuvoje jau gražia tradicija tapo Lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas yra didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje. Lietuvių kalbos dienos šią savaitę vyko ir mūsų mokykloje.

Pirmadienį ir antradienį dailyraštį, skirtą Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti, rašė 5-9 klasių mokiniai. Jie ugdėsi taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, vėliau balsavo už dailiausią raštą. Mokyklos etapo nugalėtojai dalyvavimą tęs Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailyraščio konkurse „Lietuvos metai“.

Septintokai lankėsi Lietuvių kalbos instituto „Lituanistikos židinyje“, kuriame turėjo galimybę lietuvių kalbą paliesti rankomis, ir Energetikos ir technikos muziejuje, kuriame dalyvavo edukacijoje "Skorinos spaudos dirbtuvės".

Savaitės veiklas pratęsė dešimtos klasės mokiniai. Jie vedė lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 6-8 klasių mokiniams. Projektas "Mokinys mokiniui" buvo ne tik įdomus, naudingas, paįvairino ugdymo procesą, bet ir motyvavo mokytis.

Didžiuokimės, kad kalbame gražia, skambia gimtąja lietuvių kalba!

 

 

Lietuvių kalbos dienas mokykloje organizavo lietuvių kalbos mokytojos Inga Šunauskienė, Rūta Šumskienė ir Emilija Flejieraitė.

Ugdymas karjerai

Lapkričio 22 d. – gruodžio 1 d. 9-10 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos Junior Achevement projekte ,,Šešėliavimas“.

„JA Šešėliavimas“ – tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais ir išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo potencialios, juos dominančios organizacijos bei darbo vietos. Programos metu mokiniai turėjo galimybę:

  • pažinti save ir ieškoti galimų profesijų pagal savo interesus ir gebėjimus;
  • sužinoti, kokių įgūdžių ir žinių reikia norint dirbti konkrečioje pozicijoje;
  • įgauti daugiau motyvacijos ir pasitikėjimo savimi siekti norimos karjeros tikslų, užmegzti naudingus ryšius.

Mokiniai susipažino su orlaivių ir keleivių aptarnavimo agento, verslo vystymo vadovo, elektronikos inžinieriaus, kompiuterinių žaidimų dailininko, architekto, kompiuterinių žaidimų programuotojo, vaizdo kūrėjo ir verslo klientų projektų vadovo specialybėmis.

Keletas minčių po šešėliavimo vizitų:

,,Lapkričio 23 dieną dalyvavome SEB banko šešėliavimo programoje ,,Verslo projektų vadovo” pozicijoje. Banke mus pasitiko labai maloniai, aprodė patalpas ir papasakojo, kaip darbas vyksta banko viduje. Po ekskursijos banke turėjome labai smagią diskusiją su dviem pačiais geriausiais savo srities specialistais, kurie tikrai aiškiai ir išsamiai atsakė į visus mums rūpimus klausimus“. Emilija, 10 klasė

,,Ši šešėliavimo patirtis buvo labai naudinga, tai nukreipė mane mano svajonių profesijos link. Buvo įdomu stebėti, kaip dirba elektronikos inžinerijoje dirbantis žmogus, tuo pačiu davė ir įdomių praktinių užduočių, kurias turėjome atlikti. Apskritai buvo įdomi ir naudinga patirtis, tikrai kartočiau dar kartą.“ Elijus, 10 klasė.

,,Aš šešėliavau kompiuterinių žaidimų programuotojo pozicijoje. Buvo labai įdomu, šiltai priėmė ir papasakojo viską, ką norėjau žinoti. Labai patiko aplinka, komanda ir pati pozicija. Tikrai rekomenduočiau ir kitiems.“ Oskaras, 10 klasė.

,,Gruodžio 1d. dalyvavau IMBLUM šešėliavimo projekte, architekto pozicijoje. Per šešėliavimą gavau progą sukurti namo modelį pagal burtais ištrauktus būdvardžius. Visas modelio gaminimo procesas buvo įdomus ir smagus. Ši patirtis man labai patiko, daug sužinojau.“ Aira, 10 klasė

Lapkričio 27 d. 9 klasės mokiniai su auklėtoja Regina Bagdonavičiene nuvyko į įmonę Unlimited Carrier. Tai yra užsienio kapitalo įmonė, teikianti krovinių pervežimo koordinavimo, ekspedijavimo, taip pat apskaitos paslaugas nuotoliniu būdu. Įmonės administratorė ir padalinio vadovas papasakojo mokiniams apie įmonės veiklą.

Projektas ,,Jaunieji politiniai talentai. Kauno rajonas 2023“

Spalio 12 dieną Kauno rajono savivaldybės tarybos salėje vyko projekto „Jaunieji politiniai talentai. Kauno rajonas 2023“ finalas, kurio tikslas - aktyvinti ir skatinti Kauno rajono jaunimą domėtis Kauno rajono kultūra, istorija didinti įsitraukimą į pilietinį gyvenimą. 

Projekto atranka buvo organizuojama kiekvienoje mokykloje internetinės
apklausos būdu. Apklausą sudarė 50 klausimų apie Kauno rajoną, istoriją, žymius žmones, seniūnijas ir t.t. Geriausiai ir greičiausiai pasirodę jaunuoliai, jų iš viso buvo atrinkta 31, keliavo į tolimesnį etapą ir ruošėsi finaliniam projekto renginiui. 

Į finalą pateko 7 mūsų mokyklos mokiniai: devintokai Marius Cirulis ir Justinas Kaminskas bei vienuoliktokai: Matas Šmatauskas, Kamilė Jakubavičiūtė, Domantas Noreika, Titas Mačiulis ir Armandas Montvilas.  

Finalinį tarybos posėdį vedė „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“
vedėjas Robertas Petrauskas. Renginys prasidėjo ekskursija su Meru Valerijumi Makūnu po administracijos pastatą.  

Pirmoje renginio dalyje finalininkai išklausė 11 kandidatų į merus pasisakymus ir rinko merą. Tarp kandidatų buvo Domantas ir Matas. Meru tapo Matas.  

Antroje dalyje mokiniai pasiskirstę grupėmis pristatė aktualias Kauno rajono  problemas: apleistų pastatų sutvarkymas, mokytojų trūkumas mokyklose ir jų paskatinimo sistemos, kelių asfaltavimas, vietų mokyklose trūkumas, viešojo transporto maršrutų prieinamumas ir optimizavimas rajone, šiukšlės, šešėliavimo programos populiarinimas.  

Mokiniai savivaldybės vadovams įteikė deklaraciją su įpareigojimais kurti šiuolaikišką Kauno rajoną, o vadovai projekto finalo dalyviams padovanojo pažintinę kelionę autobusu. 

Dėkojame organizatoriams už puikų renginį. 

Sveikiname Matą Šmatauską, Kauno r. Merą   

 

Jaunieji miško bičiuliai keliauja po Pamario kraštą

Rugsėjo pabaigoje JMB būrelio ,,Kultuvėlė“ nariai vyko į edukacinę kelionę po Pamario kraštą. Tai buvo dvi dienos, pilnos įspūdžių ir geros nuotaikos.

Apsilankėme Švėkšnoje. Dvaro parke gidė papasakojo apie čia augančius šimtamečius medžius, apžiūrėjome didžiausią ir seniausią Lietuvoje maumedį, gėrėjomės dvaro pastatais ir parko skulptūromis.

Kintuose lankėmės amatų centre ir dalyvavome edukacijoje ,,Vėtrungė“, sužinojome, kam buvo naudojamos vėtrungės ir pasigaminome savo. Keliavome Kintų girininkijos mokomuoju rekreaciniu taku nuo Vydūno muziejaus iki Kintų didžiosios tujos.

Nakvynei įsikūrėme Palangoje ir, žinoma, aplankėme jūrą bei Palangos tiltą.

Kitą rytą išvykome į Ventės ragą, kur žiedavome paukščius. Apsilankėme vienoje didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos pelkėje. Ėjome pažintiniu taku, stebėjome kraštovaizdį, augalus, grybus bei gyvūnų pėdsakus, klausėmės paukščių giesmių.

Šilutėje kartu su gide ieškojome ,,sekretų“ – gatvės grindinyje paslėptų miniatiūrų, kurios žymi buvusias įstaigas bei amatininkų dirbtuves (paštą, siuvyklą, dviračių parduotuvę, taisyklą ir pan.). Sužinojome apie Šilutės mecenatą Hugo Šojų - jis padovanojo Šilutei daug sklypų, kuriuose buvo pastatyta bažnyčia, gaisrinė, gimnazija.

Kupini įspūdžių pasiekėme namus. Dėkojame Valstybinių miškų urėdijai už suteiktą galimybę pažinti gimtąjį kraštą.


Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Vaiko teisių linija
LIONS QUEST LIETUVA

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.