Paliesk lietuvių kalbą rankomis

Minėdami Lietuvių kalbos dienas Kulautuvos pagrindinės mokyklos septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Inga Šunauskiene ir auklėtoja Eligija Švedaite-Bakšiene lankėsi Lietuvių kalbos instituto „Lituanistikos židinyje“, kuriame vyko lietuvių kalbos pamokos kitoje erdvėje.

Mokiniams žaismingai buvo pristatyta lietuvių kalbotyra, lietuvių kalbos istorija, atskleistas kalbos išskirtinumas ir vieta pasaulio kalbų kontekste. Visi turėjo galimybę lietuvių kalbą paliesti rankomis: iš antspaudų su lietuviškomis raidėmis dėliojo norimą žodį, susipažino su raidžių, žodžių kilme, su gausia indoeuropiečių kalbų įvairove, pamatė XX tomų Lietuvių kalbos žodyną, sužinojo, kaip jis buvo kuriamas, dėliojo dėlionę, aiškinosi, kaip tarmiškai tuos pačius žodžius sako skirtingose Lietuvos regionuose, mokėsi perduoti informaciją gestų kalba. Atsisveikindami tarmiškai dainavo karaokę.

Netradicinės pamokos metu mokiniai įsitikino, kad kalba – tai ne tik gramatika ir skyryba, tai gyvas ir įdomus reiškinys, kuriuo galima ir žaisti, ir paliesti rankomis.

Kita pamoka vyko Energetikos ir technikos muziejuje. Kūrybinių "Skorinos spaudos dirbtuvių" metu visi susipažino su rašto istorija ir su senąją spaudos technika, patys iš literų surinko ir atspausdino savo vardą.

Pamokos kitose erdvėse buvo ne tik smagios, bet ir naudingos.