Penktasis Kulautuvos pagrindinės mokyklos atstovų Erasmus+ projekto ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ vizitas Turkijoje

Kulautuvos pagrindinės mokyklos bendruomenė įgyvendina Erasmus+ pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projektą Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“. Projekto pagrindinis tikslas užkirsti kelią patyčioms, skatinti draugystę ir kurti saugią, darnią emocinę ir fizinę aplinką. Šių metų vasario 23-28 dienomis keletas vyresniųjų klasių mokinių, lydimi dviejų mokytojų, išvyko į priešpaskutinį projekto vizitą Turkijoje.  Skleisdami mokyklos vertybes vykome ne vien pabendrauti su kitataučiais bendraamžiais, pamatyti kitą  valstybę, bet ir pasidalinti mokymosi patirtimi.

Kelionė į Turkiją buvo sklandi ir labai neišvargino, todėl vėlai vakare, susitikę su priimančiomis šeimomis, jautėmės puikiai. Kaip ir įprasta, mokiniai apsigyveno šeimose, o mokytojai - viešbutyje. Pirmoji vizito diena jaudino visus – prieš akis susitikimas su naujais ir jau pažįstamais draugais. Smagu buvo visiems kartu stebėti mokinių koncertą: jaunųjų balerinų, gatvės šokėjų, dainininkių pasirodymus. Žinoma, abejingų nepaliko profesionalus suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas. Jie pakerėjo savo ritmo pojūčiu, energija, dinamika, nuotaika. Visi projekto dalyviai buvo pakviesti į sceną bendram šokiui. Pagrindinius šokio žingsnelius išmokti nebuvo sunku, todėl šokome ir bendravome  betarpiškai, po to  skanavome tortą. Šiek tiek pavargę nuo veiklos ir triukšmo galėjome pailsėti, pamedituoti keramikos dirbtuvėse. Studijos menininkė pakvietė mokinius ir mokytojus moliniam paukšteliui suteikti spalvų – nupiešti plunksnas. Taigi, pasiraitoję rankoves visi norintys ėmė teptukus ir ,,atgaivino’’ paukštelius, kuriuos vėliau mums pažadėjo išžiesti ir padovanoti kaip nuostabius velykinius stalo aksesuarus. Po šios veiklos teko girdėti, kad tai buvo tarsi „skrydis į kitą planetą“, valandėlė poilsio akims ir sielai. Baigiantis dienai visi džiaugėsi naujais draugais ir įspūdžiais.

Antroji vizito diena taip pat buvo kupina veiklų mokykloje: mokiniai dalyvavo pamokose kartu su savo draugais, o mokytojai  pasidalijo darbo patirtimi, aiškinosi prevencines priemones patyčioms užbėgti už akių. Tuo tarpu, kol komanda iš Lietuvos viešėjo Turkijoje, Kulautuvos pagrindinėje mokykloje vyko metodinė diena ,,Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”. Renginį organizavusi chemijos mokytoja Kolomba Bulotienė pakvietė visas projekto partneres dalyvauti video konferencijoje ir pasidalinti įspūdžiais, mintimis ir idėjomis apie projektų įgyvendinimo privalumus. Mokiniai ir vėl rado kuo pasidžiaugti – netiesiogiai susitiko su mokytoja, kitais draugais ir gyvai papasakojo savo įspūdžius. Po pietų visi buvome pakviesti šiek tiek pajudėti – vaikai žaidė kvadratą, tinklinį ir kitus judriuosius žadimus, o mokytojai  dalyvavo aerobikos treniruotėje. Besibaigiant dienai visuomet aptardavome mokinių įspūdžius, kitos dienos veiklas.
Trečiąją viešnagės dieną keliavome į „Anıtkabir“ kompleksą, kur yra Mustafos Kemalio Atatiurko, Turkijos nepriklausomybės karo lyderio bei respublikos įkūrėjo, mauzoliejus. Iš tiesų, sužavėjo komplekso grožis, didybė, simbolinės reikšmės, prabanga ir aukšti saugumo reikalavimai. Pajutome, tarsi komplekso didybė mus pačius skatino pasitempti, laikytis drausmės ir susikaupti. Lydimi puikaus gido kelionę tęsėme po Ankaros pilį, Gamtos istorijos muziejų, Anatolijos civilizacijų muziejų, Etnografijos muziejų. Apžiūrėję keleto muziejų ekspozicijas, rodos, ėmėme jausti nuovargį, bet tuoj pat buvome pakviesti papietauti į vietinę kavinukę tradicinių avienos patiekalų. Iš tiesų buvo labai skanu ir malonu ragauti tikrą turkišką patiekalą. O gidas, reiktų paminėti , nusipelnė atskirų pagyrų. Jis būdamas gimtakalbis turkas geba istorinius faktus papasakoti taip įtaigiai ir aiškiai, kad kartais nereikėjo ir vertėjo paslaugų... Todėl dienos pabaigoje norėjosi jam padėkoti už gerą nuotaiką, gyvus klausimus ir atsakymus apie Turkijos kultūrą.

Ne ką mažiau aktyvi buvo ir ketvirtoji vizito diena... Visi keliavome į ESKİŞEHİR miestelį. Ten buvome sužavėti tikro, gyvo senamiesčio ir jo gyventojų nuoširdumo. Aplankėme Stiklo darbų studiją, Mokslo ir Eksperimentų studiją, kurios visus lankytojus žavėjo inovatyvumu ir kūrybiškumu. Ši diena buvo gausiausia naujomis žiniomis apie pasaulį, praeitį, ateitį. Daug kartų teko aikčioti iš nuostabos ir mokiniams, ir mokytojams.

Paskutinė vizito diena buvo skirta pasidalinti edukacinėmis patirtimis, apžiūrėti mokyklos erdves, pabendrauti su kitais mokyklos mokytojais ir, žinoma, aptarti užduotis, kurias reikės atlikti iki kito projekto susitikimo Portugalijos Porto mieste. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti dalyvio sertifikatais, medaliais ir padėkomis už reikšmingą dalyvavimą projekte, kurio tema šio amžiaus mokykloje mums yra labai svarbi. Paskutinį vakarą buvome pakviesti praleisti atsisveikinimo vakarėlyje, kuriame grojo gyva turkiška muzika. Visi vakarėlio dalyviai jautėsi drąsiai ir nesivaržydami įsitraukė į šokius. Vizitui baigiantis, dauguma mūsų, atradę ir įtvirtinę šiuos draugiškus ryšius, pradėjome juokauti apie nenorą vykti namo. Visi išsiskyrėme patyrę nuostabių akimirkų, dėkingi vienas kitam už nuoširdumą, šypseną, pagalbą.

Grįžome patobulinę asmenines, socialines, pažinimo bei komunikavimo kompetencijas.Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.