Jaunieji miškininkai Žemaitijoje

Spalio 11 dieną JMB būrelio ,,Kultuvėlė” nariai su būrelio vadove, mokytoja Kolomba Bulotiene , vyko į Žemaitijos nacionalinį parką. Išvykoje susipažinome su Žemaitijos nacionalinio parko istorija, kultūriniu bei architektūriniu paveldu, taip pat gamtos vertybėmis.

   Aplankėme Beržoro kaimą, kuriame apžiūrėjome vieną seniausių medinių pastatų Lietuvoje – Beržoro bažnyčią . Iš Siberijos apžvalgos bokšto, kuris siekia net penkiolika metrų , pažvelgėme į Platelių ir Beržoro ežerus. Apžiūrėjome išlikusius Platelių dvaro pastatus. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre gidė žemaitiškai papasakojo apie nacionalinį parką ir jo įžymybes. Apžvalgos aikštelėje gėrėjomės Platelių ežeru.

Jėgas atgauti padėjo apsilankymas Likšuose,  energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke. Šiame parke kiekvienas galėjo išpildyti savo svajonę įveikę vieną iš labirintų.

Aplankėme Žemaičių Kalvariją, kur nuo XVIII amžiaus vyksta atlaidai , ir apžiūrėjome Švč. Mergelės  Marijos apsilankymo mažąją baziliką.

Užsukome ir į Žemaitijos sostinę – Telšius. Sužavėjo miestas, kuriame daug architektūrinių paminklų, skverų ir poilsio zonų.

Namo grįžome kupini įspūdžių bei žinių. Dėkojame mokytojai Kolombai už išvykos organizavimą, VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto dekanui, profesoriui, biomedicinos mokslų dr. Edmundui Bartkevičiui už transporto nuomą.

 

Barbora Komskytė, 10 kl.

 



Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.