Trečiasis Erasmus projekto „RespACT your peer Don’t bully be friendly” vizitas Bulgarijoje

Gegužės 6-12 dienomis Bulgarijoje Brenitsos Hristo Botev pagrindinėje mokykloje vyko trečiasis tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ mokomasis vizitas.   Šiame vizite Lietuvai bei mokyklai atstovavo aštuntokė Emilija Dolerytė, devintokės Vestina Vitkauskaitė, Viltarė Vitkauskaitė ir dešimtokė Luka Ramanauskaitė. Kartu vyko projekto koordinatorė mokytoja Kolomba Bulotienė ir anglų kalbos mokytoja Viktorija Bernotienė. Kelionė truko septynias dienas, penkias dienas vyko projektinė veikla. Viešėjome Bulgarijos miesteliuose Brenitsa, Knieža, Byala Slatina, Plevene, sostinėje Sofijoje.

Pirmąją dieną susipažinome su kitais projekto dalyviais, mokykla, buvo parodyta bulgarų paruošta programa mūsų sutikimo proga. Visi buvo labai draugiški ir bendraujantys. Vėliau pristatėme namuose atliktą užduotį – mūsų sukurtus žodynus. Visų šalių atstovai pateikė ir vieni kitiems dovanojo žodynus apie draugystę, juose buvo žodžių anglų ir gimtąja kalba. Kiekviena šalis pateikė ir stebėtų kino filmų apie patyčias apibendrinimą, perteikė mintis ir jausmus, kuriuos sukelia šie filmai. Taip pat mokėmės tautinių bulgarų šokių.

Antrąją dieną aplankėmė vieną iš įspūdingiausių urvų Bulgarijoje - „Dievo akys“. Toks pavadinimas kilo dėl urve esančių vandens išgraužtų skylių, kurių forma primena akis. Stovėdamas ten jauti gamtos didybę ir galybę, galvoji apie tai, kokioje nuostabioje planetoje gyveni ir kiek dar daug gyvenime reikia aplankyti ir pamatyti. Tiek, kiek esi matęs šio pasaulio, tėra smiltelė didžiulėje dykumoje...

Vėliau buvome nuvežti pamatyti muziejaus ,,Panorama“ ekspozicijos, pasakojančios apie didįjį Bulgarijos istoriją nulėmusį mūšį, ir pasivaikščiojome po miestą Pleveną.

Trečioji  projekto diena buvo skirta aktyviems žaidimams. Pradėjome nuo stalo žaidimų, vėliau – stalo tenisas ir badmintonas. Po pietų mokėmės šokti mokykloje, o prieš grįždami į viešbutį aplankėme Knežo miesto merą, kuris mus pasveikino ir įteikė dovanų. Taip pat  papasakojo apie miestelį.

Ketvirtoji diena buvo sportiškiausia – futbolas, krepšinis, tinklinis, badmintonas, stalo tenisas ir stalo žaidimai. Po aktyvaus pusiaudienio aplankėme zoologijos sodą. Vakare mūsų laukė paskutinė oficiali vakarienė, o po jos – linksmas, dūzgiantis vakarėlis. Kiekviena šalis leido savo mėgstamą dainą. Mes šokome su daina „Mažule“ – tai buvo daugiausiai dėmesio sulaukusi daina. Į viešbutį grįžome tik apie 1 val. nakties.

Penktąją, deja, ir paskutinę kelionės Bulgarijoje dieną išvykome iš Kniežos miestelio ryte ir kelias valandas važiavome sostinės link. Atvykę į Sofiją, leidomės į turą po miestą. Miestas labai gražus ir prabangus. Matėme protestantų bažnyčią, teatrą, banką, prezidento rūmus, buvusio miesto griuvėsius, fontaną miesto centre, ypatingo grožio gatvę, kurios pradžioje stovėdamas matai kalnus. Atsisveikinome su turkais ir kroatais, praleidome puikų vakarą su portugalais ir rytą išvykome namo.

Tokia buvo mūsų kelionės programa, tik liko neaprašyti smagūs vakarai kambariuose, bendri žaidimai ir daug juoko su naujais draugais, liko mums atsiminimas apie kelionėje nuostabiai praleistą laiką. Sunku perteikti tą jaukumą ir geras emocijas, kurios mus lydėjo kelionėje. Žmonės ten buvo labai draugiški ir malonūs.  Išmokome kelis naujus žodžius, Luka – skaičiuoti turkiškai iki keturių, sužinojome įdomių asociacijų tarp užsienio kalbų žodžių ir mūsų, patobulinome anglų kalbos žinias bei susipažinome su naujomis kultūromis. Dėkojame už kelionę!!!

Spalio mėnesį savo draugų lauksime Lietuvoje.Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas

Programa „Erasmus+“

LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.