Specialioji pedagogė, logopedė

Rosita Mėlinienė
Telefonas: +37067520810

Veiklos tikslas – rūpintis mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, mokymo(si) sunkumų korekcija bei sėkminga integracija mokykloje.

Pagrindinės funkcijos:

• Dalyvauja atliekant pedagoginį mokinių vertinimą, nustato mokinių žinių, mokėjimų, įgūdžių, gebėjimų lygį ir jų atitikimą ugdymo programai bei vertina mokinių pažangą ir pasiekimus,
  • Įvertina mokinių kalbos raidos ypatumus, nustato kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus, šalina mokinių kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus.
  • Padeda specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams įsisavinti ugdymo turinį ir lavina jų sutrikusias funkcijas, atsižvelgdamas į kiekvieno mokinio gebėjimus, ugdymosi galimybes, mokymosi ypatumus.
  • Pataria mokytojams, kaip pritaikyti specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams mokomąją medžiagą ir mokymo priemones, ugdymo programas, pagal poreikį rengti individualizuotą ugdymo programą.
  • Teikia metodinę pagalbą mokytojams, specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) ir kitiems asmenims, tiesiogiai dalyvaujantiems ugdymo procese, ir juos konsultuoja šių mokinių ugdymo klausimais.
  • Šviečia mokyklos bendruomenę specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių ugdymo, specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo klausimais, formuoja mokyklos bendruomenės ir visuomenės teigiamą požiūrį į specialiųjų ugdymosi poreikių mokinius.
  • Dalyvauja vaiko gerovės komisijos veikloje.

Specialiosios pedagogės, logopedės veiklos planas

soc_ped_planas