Idėjų mainai vykdant tarptautinius projektus

Birželio 12 d. Kauno r. mokyklų „Erasmus+“ mainų projektų koordinatoriai ir mokiniai susitiko pasidalinti patirtimis ir idėjomis. Projektų dalyviai turėjo bendrus tikslus: megzti ilgalaikes partnerystes, plėsti tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.
Kauno r. Raudondvario gimnazijoje anglų kalbos mokytoja Simona Mikalauskienė koordinavo projektą 16-19 metų mokiniams „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektą „Kas mes esame” (‘Who we are‘, Nr. 2020-1-TR01- KA229-093260_4). Projektas vykdytas 2020-2023 metais ir siekė užtikrinti pozityvią mokyklos aplinką, vienodas sąlygas mokinių švietimui ir tolerantišką požiūrį į kiekvieną mokinį. Baigiantis projektui mokiniai džiaugėsi tapę empatiškesni, tolerantiškesni ir laimingesni.
Kitas projektas, kurį 2020 - 2023 metais įgyvendino Raudondvario gimnazijos anglų kalbos mokytoja ir 12-14 metų moksleiviai, tarptautinis „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektas „Tvarumas – mūsų skonis” (‘Zero Waste - Our Taste‘, Nr. 2020-1-CZ01-KA229-078179_6). Jo metu nariai ugdėsi įpročius gyventi tvariau, labiau gerbti aplinką ir racionaliau naudoti energetinius ir gamtinius išteklius.
Kulautuvos pagrindinė mokykla ir chemijos mokytoja Kolomba Bulotienė 2020-2023 metais įgyvendino tarptautinį „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų KA229 projektą „Skaitmeninė anglų kalba“ (‘Digital English’, Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2), kurio dalyviai yra 14 – 17 m. mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos mokyklų, o koordinatorius - Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro mokykla Portugalijoje. Projekto tikslas - skatinti motyvaciją, sąmoningumą naudojantis internetu, socialinėmis medijomis ir skaitmeninėmis aplikacijomis. Projekto autoriai siekia motyvuoti jaunimą įsitraukti į ugdymo procesą, studijuoti, pritaikyti įgytas žinias ir dalintis patirtimi su bendraamžiais.
Antrasis pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektas, kurį įgyvendino pradinių klasių mokytoja Simona Juozapavičienė Kulautuvos pagrindinėje mokykloje - „Įvairovė – gyvenimo prieskonis“ (‘Variety is the spice of life‘, Nr. 2020-1-ES01-KA229-082781-6), skatino toleranciją, empatiją ir palaikymą visiems neišskiriant asmens tautybės, rasės, religijos ar fizinių galimybių.
Šių tarptautinių projektų dalyviai domėjosi, pasakojo, juokėsi ir aikčiojo kalbėdamiesi apie susitikimus, vizitus, praktines veiklas, ekskursijas ir laisvalaikį, kuris paliko ryškų pėdsaką ir norą dar ne kartą dalyvauti tarptautiniuose Erasmus projektuose.