Birželio 14 – 18 dienomis Kulautuvos mokykloje vyko projektinių veiklų savaitė

Susibūrę į grupes mokiniai ne tik įdomiai praleido laiką, bet ir patobulino įvairiausius gebėjimus.  Projektų savaitė prasidėjo Gedulo ir vilties dienos paminėjimu. Per kitas projekto „Pažaislio vienuolyno šedevras istorijos, geografijos ir religijos kontekste“ dienas mokiniai susipažino su Kulautuvos istorijos ir gamtos paminklais, aplankė naujai pastatytą ir pašventintą Kulautuvos bažnyčią, o savaitės pabaigoje nuvyko apžiūrėti Pažaislio Švnč. Mergelės Marijos apsilankymo pas Elžbietą bažnyčios ir vienuolyno Pažaislyje. Mokiniai įgijo žinių apie Kulautuvos lankytinas vietas, komunikavo ir apibendrino rezultatus, pristatė veiklas. Projektinėms veikloms vadovavo mokytojai: D. Butkevičienė, D. Tovtkevičienė ir M. Fedaravičius. 

Šeštos ir aštuntos klasės mokiniai dalyvavo projekte “Mėgstamiausių pasakų herojai”. Jie sprendė kryžiažodžius rusų kalba „Ar žinai pasakų herojus”, žiūrėjo pasaką „Raudonoji gėlelė“, mokėsi raiškiai skaityti ir atspėti mįsles rusų kalba. Aštuntokas Adomas ir šeštokės Simona ir Urtė sukūrė pasaką „Peliukas ir knyga“, kurią inscenizavo. Projektui vadovavo mokytojos A. Maciukaitė ir R. Šumskienė. 

7-10 kl. Mokiniai, pasirinkę muzikos ir technologijų projektą ,,Muzikos instrumentai-pasigamink pats: ,,Bambalafonas”, iš antrinių žaliavų pagamino ir suderino mušamąjį-toninį muzikos instrumentą, išmoko juo pagroti nesudėtingą melodiją. Birželio 16 d. projekto dalyviai lankėsi A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje. Čia sužinojo apie vieną iš seniausių lietuvių muzikos instrumentų - dūdmaišį, apie instrumento atsiradimą, išnykimą ir atgimimą. Mokiniams veikla patiko, jie net sugalvojo, kaip būtų galima patobulinti ,,Bambalofoną“. Projekto vadovai: muzikos mokytoja Regina Staniulienė ir technologijų mokytojas Virgilijus Berštautas. 

Projektų savaitės metu 5 ir 6 klasės mokiniai tyrinėjo vandens kokybę Kulautuvos apylinkių vandens telkiniuose. Jie susipažino su vandens chemine sandara, gamino vandens molekulės modelį, važiavo dviračiais ir ėmė vandens mėginius iš telkinių, sužinojo apie vandens anomalijos reiškinį. 

8 klasės mokiniai vykdė projektą ,,Druskos mūsų gyvenime“ ir susipažino su druskų klasifikacija, ieškojo faktų apie įvairias druskas, apibūdino druskų reikalingumą ir poreikį žmogaus organizmui. Abu šiuos projektus organizavo ir padėjo įvykdyti mokytojos K. Bulotienė ir L. Juškienė. 

Matematikos įgūdžius 5 ir 6 klasės mokiniai tobulino pasirinkę projektą „Uždavinių banko kūrimas”. Per savaitės veiklas jie sukūrė 77 tekstinius uždavinius su natūraliaisiais bei dešimtainiais skaičiais, paprastosiomis trupmenomis ir lygčių sprendimais. Taip pat kiekvienas projekto dalyvis sukūrė po 2 matematinius domino, sprendė loginius uždavinius, kūrė kryžiažodžius, darė matematinius eksperimentus. Projektui vadovavo mokytoja Ž. Lydekienė. 

Dešimt 5 klasės mokinių visą savaitę būrėsi į kūrybines dirbtuves „Paslapčių dėžutė“. Pasirinkę ir aptarę skaitytą knygą gamino, dekoravo knygos dėžutę, į kurią sudėjo visas jos paslaptis: žodyno korteles - debesėlius, įvykių rodyklę, knygos žvaigždę, metriką, veikėjų vardų deimantą, įvairiausių knygos simbolių ir atvirlaiškį pagrindiniam veikėjui. Mokiniai pagerino teksto suvokimo ir teksto kūrimo įgūdžius. Jiems padėjo mokytoja Inga Šunauskienė ir mokytojo padėjėja Eligija Švedaitė – Bakšienė.   

Aktyviai leisti laisvalaikį 5 – 10 klasės mokiniai mokėsi pasirinkę mokytojos O. Burneikienės projektinę veiklą „Mažosios olimpinės žaidynės“. Visi žaidė lauko tenisą, rengė žaidynių nuostatus, aptarė projektą.  

Aktyviai laiką leido ir 7 – 10 klasės mokiniai su fizinio ugdymo mokytoju V. Nekrošiumi projektinės veiklos „Sportuok, pažink, sužinok“ metu. Jie ruošėsi pėsčiųjų žygiui, jį planavo, sukūrė 15 km. maršrutą ir smagiai įveikė.  

Apie sveiką mitybą ir sveikatos įpročius padiskutuoti kvietė mokytojas M. Valatkevičius. 8 - 10  klasės mokiniams jis pasiūlė projektą „Sveika mityba ir sveikata“. Mokiniai domėjosi įvairių šalių mitybos įpročiais, rengė debatus, ruošė pristatymus. 

Visus nebijančius susitepti rankų akvarele, guašu ir pastelinėmis kreidelėmis subūrė pleneras „Vasaros pirmas blyksnis“. Kartu su mokytoja D. Sasnauskiene mokiniai ieškojo idėjų, iš statybinio glaisto bandė išgauti įvairių faktūrų, rengė eskizus, organizavo parodėlę. Šiame projekte netrūko gražių emocijų ir puikių darbų.  

Visus projektus ir nuveiktus darbus mokiniai pristatė paskutinę projektų savaitės dieną. Drauge pasidžiaugė gražiomis idėjomis, atliktais darbais, bandymais ir įveiktais išbandymais.  Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.