Ekskursija į Lietuvos etnokosmologijos muziejų

Birželio 14 d. su 9 kl. mokiniais lankėmės prie Molėtų įsikūrusiame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, kur susipažinome su žymiais lietuvių nuopelnais kosmologijos srityje, astronomijos prietaisais, dangaus kūnais, Visatos vystymusi. Lydimi gido, apžiūrėjome ekspozicinę galeriją, įrengtą tarsi mitologinio medžio šaknis kalno šlaite. Užlipę ant apžvalgos bokšto pasigrožėjome Labanoro regioninio parko vaizdais, kalendoriniu akmenų ratu „Lietuvos Saule“, lauko ekspozicijoje susipažinome su senoviniais dangaus šviesulių stebėjimo būdais bei senąja baltų pasaulėžiūra.

Nuvykę į Mindūnus, paragavome autentiškos aukštaičių krašto žuvienės, išvirtos iš ežerų 8 rūšių žuvies. Po vakarienės plaukiojome katamaranu, klausydami pasakojimo apie Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerą. Smagiai išsimaudėme ežere ir patraukėme į Molėtus.

Molėtuose grožėjomės Pastovėlio ežero krante įrengtu skulptūrų parku, susipažinome su Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos bei Velso menininkų kūryba, kuri puikiai įsilieja gamtos apsuptyje.

Naktinėje programoje pro teleskopą, priartinantį 800 kartų, stebėjome Mėnulį, žvaigždes, ūkus, svajomis ir mintimis pakilę į dangaus erdves, ieškojome savo žvaigždės.

9 kl. auklėtoja Aurelija MaciukaitėEuropos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas
Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.