Ekskursija į Lietuvos etnokosmologijos muziejų

Birželio 14 d. su 9 kl. mokiniais lankėmės prie Molėtų įsikūrusiame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, kur susipažinome su žymiais lietuvių nuopelnais kosmologijos srityje, astronomijos prietaisais, dangaus kūnais, Visatos vystymusi. Lydimi gido, apžiūrėjome ekspozicinę galeriją, įrengtą tarsi mitologinio medžio šaknis kalno šlaite. Užlipę ant apžvalgos bokšto pasigrožėjome Labanoro regioninio parko vaizdais, kalendoriniu akmenų ratu „Lietuvos Saule“, lauko ekspozicijoje susipažinome su senoviniais dangaus šviesulių stebėjimo būdais bei senąja baltų pasaulėžiūra.

Nuvykę į Mindūnus, paragavome autentiškos aukštaičių krašto žuvienės, išvirtos iš ežerų 8 rūšių žuvies. Po vakarienės plaukiojome katamaranu, klausydami pasakojimo apie Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerą. Smagiai išsimaudėme ežere ir patraukėme į Molėtus.

Molėtuose grožėjomės Pastovėlio ežero krante įrengtu skulptūrų parku, susipažinome su Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos bei Velso menininkų kūryba, kuri puikiai įsilieja gamtos apsuptyje.

Naktinėje programoje pro teleskopą, priartinantį 800 kartų, stebėjome Mėnulį, žvaigždes, ūkus, svajomis ir mintimis pakilę į dangaus erdves, ieškojome savo žvaigždės.

9 kl. auklėtoja Aurelija Maciukaitė