Draugystės tiltas sujungė Kulautuvos pagrindinę mokyklą su Punsko Kovo 11-osios licėjumi Lenkijos Respublikoje

„Draugystės tiltais į istorinę praeitį“ – taip vadinasi projektas, kurio tikslas pažymėti svarbią Lietuvai ir Lenkijai istorijos datą 1791 m. Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstituciją ir Tarpusavio įžado akto sukaktį. Šiemet sukanka 230 metų nuo šių įvykių. Projektą įgyvendina Kulautuvos pagrindinė mokykla ir lietuviškasis Punsko licėjus, esantis Lenkijos Respublikoje. Susipažinti ir pristatyti savo mokyklas bei aptarti projekto vykdymo gaires gegužės 12 d. virtualioje erdvėje susitiko minėtų mokyklų atstovai.

Susitikimui puikiai nuteikė penktoko Eimio Juozapavičiaus birbyne atliekamas muzikos kūrinys.

Kulautuvos pagrindinės mokyklos direktorė Jolita Velžienė pasveikino susitikimo dalyvius, pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Lenkijos valstybes vienija ne tik bendra istorinė praeitis, bet ir ryškios asmenybės. Viena jų Adomas Mickevičius. Jis rašė lenkų kalba, bet savo kūryboje su meile aprašė Lietuvą. Dalyvavimas projekte paskatins bendravimą tarp mokyklų - baigdama savo sveikinimo kalbą sakė direktorė.

Istorijos mokytojas Mykolas Fedaravičius apžvelgė projekto istorinį kontekstą. Akcentavo, kad 1791 m. gegužės 3 d. ATR Konstitucija buvo antroji pasaulyje ir pirmoji Europoje rašytinė Konstitucija. Todėl šio istorinio įvykio 230 metų sukaktis leidžia prasmingiau pažvelgti į istorinį laikmetį. Istorijos tiltų krantai, jungę ATR, buvo Vilnius ir Krokuva. Todėl norint suvokti to meto istorijos esmę būtina aplankyti ATR sostinę Krokuvą ir dabartinę Lenkijos Respublikos sostinę Varšuvą, kurioje ir buvo priimta Konstitucija.

Apie savo licėjų, mokyklos ugdymą bei neformaliąją veiklą pasakojo Punsko Kovo 11-osios licėjaus direktorius Alvydas Nevulis ir anglų kalbos mokytoja, savivaldos organizatorė Irena Nevulis. Licėjaus moksleiviai pasidalijo mintimis apie mokykloje veikiančius sporto būrelius ir komandų pasiekimus. Nemažai Lenkijos ir užsienio miestų aplankė ir licėjaus choras, tautinių šokių kolektyvas. Įvairiapusiai ir labai prasmingi mokyklos renginiai. Ypač tie, kurie siejasi su Lietuvos atmintinomis datomis. Susitikimo dalyvius žavėjo Punsko lietuvaičių dzūkiška tarmė. Mokytoja pasidžiaugė, kad licėjaus ugdymo pasiekimai įvertinti sidabro diplomu.

Kulautuviškiai nudžiugino punskiečius filmu apie Kulautuvos mokyklą. Po to mūsų mokyklos mokiniai prisistatė ir pasidalijo mintimis, kodėl norėtų dalyvauti šiame projekte. Visų kalbėjusių vaikų bendras tikslas – susirasti naujų draugų, pagilinti istorijos žinias, praplėsti akiratį.

Kulautuvos mokyklos pavaduotoja Odeta Burneikienė pasiūlė abiejų mokyklų moksleiviams kibti į kūrybinę užduotį – sukurti projekto logotipą. Buvo aptartos būsimos projekto veiklos, suplanuota išvyka į Krokuvą.

Nuoširdus susitikimas neprailgo. Gerų draugų pažinčiai laiko limito nebūna. Juk ir istorijos laiko neskaičiuojame. Jis tiesiog bėga. Beliko skaičiuoti tik laiką iki kelionės birželio mėnesį. Jeigu kojos nepakiš epidemija, susitiksime ir keliausime 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos link kartu su Punsko Kovo 11- osios licėjaus bendruomene.Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.