Penktokų edukacinė išvyka į Pelėdų parką ir Kernavės piliakalnius

Spalio 6 dieną penktos klasės mokiniai vyko į Rudaminoje įsikūrusį Pelėdų parką susipažinti su plėšriaisiais paukščiais. Čia visi turėjome galimybę iš arti pamatyti net 9 rūšis pelėdų, keletą sakalų ir vanagų. Sužinojome, kuo plėšrieji paukščiai minta, kiek sumedžioja pelių per metus, kiek išgyvena esant palankioms sąlygoms, kiek sveria, koks sparnų ilgis, kuo išskirtinės pelėdų akys ir kiek laipsnių jos gali pasukti galvą, kodėl medžioja naktį, kaip nustatoma lytis ir dar daug įdomių dalykų.

Antroji ekskursijos dalis buvo Kernavės kultūrinis rezervatas. Tai į UNESCO Pasaulio paveldą įtrauktas Kernavės archeologinių paminklų kompleksas, kurį sudaro piliakalnis (Aukuro Kalnas), du priešpiliai (Mindaugo Sostas ir Lizdeikos Kalnas), papilys (Pilies Kalnas), papėdės gyvenvietė bei 3 kapinynai. Antradieniais ekskursijos nevykdomos, tad pasižvalgėme savarankiškai.