DEŠIMTOKŲ KELIONĖ Į ŠILUVĄ

Rugsėjo 24 dieną gražus būrelis mūsų mokyklos dešimtokų vyko į Šiluvą. Turėjome puikią galimybę apsilankyti gražiame gamtos kampelyje įsikūrusiame Šiluvos miestelyje ir susipažinti su išskirtiniais istoriniais įvykiais. Šį miestelį garsina stebuklingas Mergelės Marijos paveikslas, esantis Šiluvos mažojoje Bazilikoje ir Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, kurioje pastatyta Apsireiškimo koplyčia. Pirmiausia aplankėme architekto ir skulptoriaus Antano Vivulskio prieš šimtą metų suprojektuotą Apsireiškimo koplyčią, kurios centre įmūrytas akmuo, ant kurio prieš 412 metų piemenėliams pasirodė Mergelė Marija. Ji ištarė pranašiškus žodžius: „Šioje vietoje buvo garbinamas mano Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama.“ Šiluvos mažojoje Bazilikoje suklaupėme maldai prie Dievo Motinos paveikslo, garsėjančio įvairiais stebuklais. Šalia paveikslo kabo padėkos ženklai (votai), kuriuos paaukojo žmonės, dėkodami už išklausytus prašymus ir maldas. Apie įspūdingą Bažnyčios interjerą ir viduje esančias skulptūras papasakojo Šiluvos informacinio centro gidė vienuolė sesuo Modesta. Būdami Šiluvoje, galėjome atitrūkti nuo triukšmingos mus supančios aplinkos, išgyventi nuostabius tylos momentus, įvertinti šios vietos išskirtinumą, nes tokių vietų pasaulyje yra tik penkios.

Mokinius lydėjo tikybos mokytoja Daiva Butkevičienė. Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas
Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.