DEŠIMTOKŲ KELIONĖ Į ŠILUVĄ

Rugsėjo 24 dieną gražus būrelis mūsų mokyklos dešimtokų vyko į Šiluvą. Turėjome puikią galimybę apsilankyti gražiame gamtos kampelyje įsikūrusiame Šiluvos miestelyje ir susipažinti su išskirtiniais istoriniais įvykiais. Šį miestelį garsina stebuklingas Mergelės Marijos paveikslas, esantis Šiluvos mažojoje Bazilikoje ir Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, kurioje pastatyta Apsireiškimo koplyčia. Pirmiausia aplankėme architekto ir skulptoriaus Antano Vivulskio prieš šimtą metų suprojektuotą Apsireiškimo koplyčią, kurios centre įmūrytas akmuo, ant kurio prieš 412 metų piemenėliams pasirodė Mergelė Marija. Ji ištarė pranašiškus žodžius: „Šioje vietoje buvo garbinamas mano Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama.“ Šiluvos mažojoje Bazilikoje suklaupėme maldai prie Dievo Motinos paveikslo, garsėjančio įvairiais stebuklais. Šalia paveikslo kabo padėkos ženklai (votai), kuriuos paaukojo žmonės, dėkodami už išklausytus prašymus ir maldas. Apie įspūdingą Bažnyčios interjerą ir viduje esančias skulptūras papasakojo Šiluvos informacinio centro gidė vienuolė sesuo Modesta. Būdami Šiluvoje, galėjome atitrūkti nuo triukšmingos mus supančios aplinkos, išgyventi nuostabius tylos momentus, įvertinti šios vietos išskirtinumą, nes tokių vietų pasaulyje yra tik penkios.

Mokinius lydėjo tikybos mokytoja Daiva Butkevičienė.