Tarptautinio projekto ,,Aš – gamtininkas“ šalies jaunųjų gamtos tyrėjų mokslinė konferencija

Gegužės 17-18 dienomis Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykloje vyko tarptautinio projekto ,,Aš – gamtininkas“ šalies jaunųjų gamtos tyrėjų mokslinė konferencija. Joje dalyvavo 30 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Mūsų mokyklos jaunieji tyrėjai penktokai Ūdrys Juoazapavičius ir Dovydas Mikuckas bei aštuntokės Emilija Dorelytė ir Giedrė Bulotaitė konferencijoje skaitė pranešimus. Ūdrys ir Dovydas pasakojo apie tai, kaip iš įvairių miško augalų dalių išvirė dažus bei nudažė skirtingus audinius, kokias spalvas bei atspalvius galima gauti iš miške augančių augalų (darbas ,,Dažai iš miško“). Emilija ir Giedrė tyrinėjo skruzdėlių gyvenimą ir apie tai papasakojo konferencijos dalyviams (darbas ,,Skruzdėlynų tyrimas Kulautuvos miške“).

Visi pranešimai buvo labai įdomūs, bet vertinimo komisija pažymėjo pačius geriausius. Ūdrys ir Dovydas pelnė nominaciją ,,Už kruopščiausiai atliktą darbą“. Sveikiname penktokus J

Mokiniai ne tik skaitė bei klausėsi pranešimų, bet ir žaidė interaktyvius žaidimus gamtoje, klausėsi paukščių ir bandė juos atpažinti, stebėjo, kaip paukščiai žieduojami, aplankė Ladakalnį ir Ginučių piliakalnį, Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre išklausė pasakojimo apie Aukštaitijos nacionalinį parką, pabuvojo Palūšės bažnyčioje, apžiūrėjo archeologinę ekspoziciją. Sužinojo daug naujo bei gėrėjosi nuostabia Ignalinos krašto gamta.

Visi konferncijos dalyviai rudenį vyks į Slovakiją palydėti išskrendančius paukščius.

Mokinius ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė.