Šilta bendruomenės diena žiemą

Gruodžio 12 dieną Kulautuvos pagrindinėje mokykloje buvo suorganizuota bendruomenės diena. Jai reikėjo pasiruošti, nes vienas iš bendruomenės dienos renginių buvo Kalėdų eglutės įžiebimas: mokiniai, mokytojai bei kiti mokyklos darbuotojai puošdami mokyklos erdves bei kiemą triūsė ne vieną dieną.

Gruodžio 12-ąją pradinių klasių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai būrėsi bendrai kūrybinei veiklai. Pirmos klasės mokiniai kartu su tėveliais gamino Kalėdų senelius iš kojinių ir ryžių kruopų bei žaisliukus eglutei iš dirbtinio sniego ir putplasčio. Antrokai su tėveliais lipdė savo kūrybos žaisliukus eglutei iš tešlos. Vėliau juos kepė. O kol kepė naujai sukurti žaisliukai - mokytojos paruoštus žaisliukus dažė guašu.

Bendruomenės dieną trečiokai ir jų mamytės klasėje taip pat susibūrė bendroms veikloms. Veiklos buvo įdomios ir prasmingos. Julijaus mamytė mokė, kaip sukurti kalėdinę eglutę iš eglės ir pušies  šakų. Eglutes vaikai papuošė pačių veltais rutuliukais iš vilnos, kankorėžiais. Paprasti stiklainiukai, dekoruoti juostelėmis, džiovintais vaisiais, kankorėžiais, virto kalėdinėmis žvakidėmis. Kūrybingos mamytės su vaikais iš įvairių medžiagų sukūrė eglutes ant  kūgio. Džiaugėmės atliktu darbu, gėrėme kartu arbatą. Sukurtos kalėdinės eglutės papuošė mokyklos antro aukšto koridorių.

Ketvirtos klasės mokiniai ir jų mamytės į mokyklą atėjo dar prieš 16-ą valandą. Atsinešė tujų, miško eglių šakų. Pradžioje mokytoja Jūratė Bulotienė parodė parengtas skaidruoles apie floristines eglutes, jų gaminimo būdą, dekoravimo idėjas ir būdus. Visiems pasidalinus nuomonėmis ir priemonėmis,  mokytoja paaiškino, kaip tvirtinti eglutės ar  tujų šakas ant kamieno. Mamos dirbo kartu su vaikais. Buvo smagu žiūrėti, kaip draugiškai dirba vaikai ir  mamos porose, kaip vyksta aptarimas žodžiu ir suteikiama praktinė pagalba toms poroms, kurioms kažkas nesiseka. Didžiausia mokytojos pagalbininke buvo Simonos mama Elvyra. Ji spėjo surišti net dvi eglutes. Ir štai atokvėpio minutė –  visi laimingi – eglutės pagamintos. Viena gražesnė už kitą! Galima pasivaišinti ir šnektelėti apie artėjančias šventes. Ir nesvarbu, kad eglių šakos kiek subadė rankas. Rezultatas džiugina visus. Smagu grįžti į namus su ką tik pasigaminta, kitokia nei visad eglute.

Vyresniųjų klasių mokinių tėveliai galėjo susitikti su dalykų mokytojais ir aptarti ugdymosi džiaugsmus ir rūpesčius. O mokiniai tuo metu dėliojo paskutinius taškus eglutės įžiebimo šventės scenarijuje. Visų laukė bendras susibūrimas prie Kalėdų eglės, įkurdintos ir papuoštos mokyklos kieme. Eglutės įžiebimas sušildė kiekvieno mokyklos bendruomenės nario širdį ir nuteikė prasmingam šventiniam susikaupimui bei džiaugsmui.