Mokomės kitaip

Ankstų gegužės 28–osios rytą gausus būrys vyresniųjų klasių mokinių bei keturi mokytojai išvyko į Pamario kraštą. Nors gamta nedžiugino puikiu oru – visą kelią lijo lietus, bet nuotaika buvo puiki.

Pirmąją pamoką, kuri vyko Ventės Rago ornitologinėje stotyje, vedė Ventės Rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys. Jis papasakojo mokiniams apie paukščių migraciją ir žiedavimą, trumpai apžvelgė ornitologinės stoties istoriją. Mokiniai stebėjo, kaip žieduojami paukščiai, turėjo galimybę juos paleisti į laisvę.

Toliau kelias vedė į seniausią Lietuvoje Ventės Rago švyturį, kuriam jau 156 metai. Įvijais laiptais pasikėlę į švyturį, mokiniai galėjo apžvelgti Ventės Rago apylinkes, stebėti vandens paukščių gausą ir įvairovę.

Antroji pamoka vyko Kintuose, kur mokiniai aplankė didžiausią Lietuvoje tują, apžiūrėjo Vydūno namą-muziejų.

Trečioji pamoka prasidėjo Mingės kaime, kuris dar vadinamas Lietuvos Venecija, nes vietoj gatvės čia teka Minijos upė. Čia visi sėdo į laivą ,,Šturmai“ ir Minijos upe nuplaukė iki Kuršių marių.

Kelionės metu gidė pasakojo apie Pamario krašto žmonių verslą, žvejybą, gamtos ypatumus, šių dienų turizmą. Laivas ilsėjosi Uostadvario uoste. Ten mokiniai įkopė į švyturį.

Po įspūdingos kelionės, prikaupę įspūdžių ir papildę savo žinių bagažą, mokiniai grįžo į gimtąją Kulautuvą.