Kelionė po Molėtų kraštą

Ankstyvą rytą penktokai ir šeštokai kartu su mokytojais Eligija, Kolomba ir Mykolu išvyko į pažintinę kelionę maršrutu Kulautuva-Kulionys-Mindūnai-Dubingiai-Kulautuva.

Pirmiausiai aplankėme Kulionyse įsikūrusį Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Šio unikalaus muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje ir kitur. Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Ekspozicinėje galerijoje, įrengtoje kalno šlaite, nuostabus gidas pasakojo apie kosmosą, demonstravo muziejaus eksponatus. Tada užkilome į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir grožėjomės Aukštaitijos apylinkėmis.

Lankėmės Ežerų žvejybos muziejuje ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje. Ekspozicijose, išdėstytose atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje, pamatėme įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, taip pat susipažinome su archajine žvejyba ir sužinojome, kaip šis verslas keitėsi. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje apžiūrėjome 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų.

Į Mindūnų apžvalgos bokštą užlipome 214 besisukančių laiptelių. Kai kam tai buvo iššūkis, bet užlipus vaizdas atpirko viską, nes Labanoro regioninio parko grožis išties gniaužiantis kvapą!

Dubingiuose mokytojas Mykolas papasakojo apie didingą Radvilų giminę ir priminė Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Aplankėme piliavietę bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietą su Radvilų laidojimo panteonu, taip pat naujai pastatytą Dubingių bažnyčią.

Grįžome pavargę, bet daug patyrę ir sužinoję.