Miškas klimato kaitos kontekste

Spalio 22 dieną dvi mūsų mokyklos komandos dalyvavo respublikiniame konkurse Jaunimas Europos miškuose. Konkursas vyko nuostabiame Užutrakio dvare, o jį organizavo Valstybinių miškų urėdija ir VšĮ Nepriklausomi projektai.
Konkurso tema buvo ,,Miškas klimato kaitos kontekste“. Šia tema komandos paruošė pristatymus – tai buvo pirmoji konkurso dalis. Antroje dalyje komandos sprendė testą anglų kalba  apie Europos šalių miškus, o trečiosios dalies užduotis atliko Užutrakio dvaro parke: mokiniai išmatavo galingo ąžuolo aukštį ir plotį, rinko lapus ir turėjo įvardinti, kokio tai medžio lapas, ieškojo šikšnosparnių buveinių, krūmų su spygliais bei uogų, rinko skirtingų spygliuočių skujas.

Kol komisija skaičiavo surinktus komandų balus, Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius mokiniams ir mokytojams, vaikščiojantiems po dvaro sales, papasakojo dvaro istoriją. Nustebino dvaro prabanga, baldai ir paveikslai.

Sveikiname komandą ,,Lapuočiai”, (Emiliją Dorelytę, Narutę Mazurkevičiūtę ir Beną Alonderį) iškovojusius II-ją vietą, ir komandą ,,Eko broliai” (Matą Šmatauską, Joną Kersnauską ir Dovydą Laurinavičių), iškovojusius IV-ją vietą. II-osios vietos laimėtojai apdovanoti piniginiu 175 eurų prizu, komandų nariai – asmeninėmis dovanomis.

Mokiniams šiame konkursui pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė.

Dėkojame Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovui už transportą.

Apie mus rašo: