Ne viskas auksas, kas auksu žiba

21 balandžio 9-10 kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje-paskaitoje, kurioje pagilino etikos, estetikos, istorijos, fizikos bei chemijos pamokų apie tauriuosius metalus žinias. Ji  vyko Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Apžiūrėjome  unikalią parodą „ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAMS – 100 METŲ“, kurioje pamatėme, palietėme, išgirdome šimtmečio istoriją nuo Lietuvos prabavimo rūmų įsteigimo Lietuvos Respublikoje 1922 m. Kaune ir atkūrimo 1991 m. Lietuvos Respublikoje Druskininkuose, taip pat 1995 m. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Parodos ekspozicija išskirtinė savo specifika bei unikaliais šimtmečio senumo eksponatais iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus, Valdovų rūmų lobynų ir Lietuvos prabavimo rūmų saugyklų. Susipažinome su Lietuvos prabavimo rūmų veikla. Parodoje eksponuojami daiktai unikalūs juose esančiais valstybiniais prabavimo ženklais, garantuojančiais jų autentiškumą ir istorinę vertę.

Edukacinės pamokos - paskaitos metu analizavome ir identifikavome aukso ir sidabro lydinius, atskyrėme juos nuo netauriųjų metalų praktiniais bandymų metodais ant prabavimo akmens. Susipažinome su tauriųjų metalų (aukso, platinos, sidabro, paladžio) ir brangakmenių Lietuvos prabavimo rūmų laboratorijose atliekamais cheminiais ir fizikiniais bandymų metodais. Kiekvienas  galėjo paliesti aukso ir sidabro grynuolius ir etaloninius tauriųjų metalų lydinius, turėjo galimybę sužinoti, kokiu būdu ir kokie valstybiniai ženklai Lietuvos Respublikoje įspaudžiami į tauriųjų metalų gaminius prieš 100 metų ir šiandien.