Mokomasis Erasmus+ projekto „Digital English“ susitikimas Rumunijoje

2023 m. kovo 20-24 dienomis Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų grupė išvyko į Oradea miestą Rumunijoje įgyvendinti  Erasmus+ mokyklų mainų projekto „Digital English“ (Skaitmeninė anglų kalba) nr. 2020-1PT01-KA229-07-078578 užduotis ir tikslus: skatinti motyvaciją, sąmoningumą naudojantis socialinėmis medijomis,  internetu ir skaitmeninėmis aplikacijomis. Projekto idėja - motyvuoti jaunimą įsitraukti į ugdymo procesą, studijuoti, pritaikyti įgytas žinias ir dalintis patirtimi su bendraamžiais.

Projekto susitikimų metu naudodamiesi skaitmeninėmis programėlėmis jaunuoliai kūrė skaitmeninį turinį. Šį kartą tai buvo Google Workspace aplikacijos: Google docs, Google slides, Learning app, Book creator. Dalyviai siekė susipažinti ir išmokti dirbti su skaitmeninėmis aplikacijomis, kūrė kryžiažodžius, skaitmenines knygas, demonstracijas remdamiesi turima patirtimi ir žiniomis apie savo gimtąją šalį.  Darbai buvo įtraukiantys ir reikšmingi, o dalykinės disciplinos (informacinės technologijos, anglų kalba ir kt.) susietos su realiu gyvenimu.

Mokomosios veiklos susitikimų metu derintos su kultūrine - pažintine veikla. Mūsų partneriai Rumunijoje supažindino su „Constantin Șerban“ vidurine mokykla, Aleșd ir Oradea miestais, „Turda“ druskų kasykla, Vadu Crisului kriokliu ir urvu. Visi susitikimo dalyviai džiaugėsi ir didžiavosi galėdami kurti ir vykdyti projekto veiklas. Baigiantis vizitui mokinių komandos pristatė savo darbus, aptarė ir pasidalino mokomojo proceso įspūdžiais ir sėkmėmis. Džiaugiamės ir vertiname Erasmus+ projekto galimybes, veiklas, partnerystę, nes tai proga mokytis kitaip.