,,Pabėgimas iš Vilniaus geto“

Vienuoliktokai ir dvyliktokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Pabėgimas iš Vilniaus geto“

Tai interaktyvi ekskursija, pasakojanti negirdėtą Vilniaus Didžiojo geto istoriją ir kviečianti aktyviai įsitraukti pačius žaidėjus. Komandai vadovavo virtualus tik mūsų komandai skirtas gidas, kuris  privertė patreniruoti kojas ir pasukti galvas - reikėjo įminti užuominas, atrasti paslėptas detales, atsakyti į klausimus ir tada - judėti į priekį - žingsnis po žingsnio, kol įveikėme 2,5 kilometrų maršrutą ir pažinome Vilniaus geto grindinį, kiemus, sienas, kurios kalba... Reikėjo tik jas prakalbinti.

Vilniaus getas – vieta, kur II pasaulinio karo metais naciai uždarė apie 40 tūkstančių žydų. Gyvi liko vos keli tūkstančiai, daugiausiai tie, kurie paspruko iš geto iki jo likvidavimo. Remiantis jų prisiminimais bei gete rašytais ir po karo rastais dienoraščiais bei dokumentais parengtas maršrutas po Didįjį Vilniaus getą. Apie viską nuosekliai ir suprantamai aiškino virtualus gidas: kaip veikė geto mechanizmas, kodėl kūrėsi vienos ar kitos institucijos, pasakojo tikrų žmonių likimo istorijas... Aplankėme pagrindines ir mažiau žinomas geto vietas ir sėkmingai pabėgome iš geto.

Sužinojome daug naujo, patyrėme neišdildomų įspūdžių.