Erasmus KA2+ mokyklų mainų projektai moko tikslingai taikyti išmaniuosius įrankius

Kulautuvos pagrindinė mokykla dalyvauja ir vykdo veiklas Erasmus+ mainų programos projekte „Digital English“ (Skaitmeninė anglų kalba). Šį kartą bendradarbiavome su Slivene esančia ekonomikos mokykla ir gegužės 1-7 dienomis lankėmės kalnų apsuptoje Bulgarijoje. Į projektą vyko devintokai Armandas Montvilas, Emilija Pauraitė ir Ugnė Budreikaitė bei vienuoliktokas Dovydas Laurinavičius. Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytoja Irma Greičienė, dailės ir technologijų mokytoja Daiva Sasnauskienė.

Pirmą projekto dieną vykome į Bulgarijos rytuose įsikūrusį miestą Neseberą.  Tai miestas – muziejus, esantis Juodosios jūros pakrantėje. Šviečiant ryškiai pajūrio saulei stebėjomės senosios metropolijos bazilikos griuvėsiais, gėrėjomės jose grojančiais muzikantais, sužinojome, jog šiame mieste buvo rasta daug keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų, išlikusių nuo senovės amžių. Grįžę į Sliveną lankėmės gėlių turgelyje, kuris sužavėjo žydinčių gėlių kvapais ir spalvomis.

Nuo antros iki ketvirtos mūsų išvykos dienos vykdėme veiklas mokykloje. Veiklų metu buvome suskirstyti į penkias tarptautines grupes, kurias sudarė skirtingų šalių dalyviai. Kiekvienas save pristatėme, papasakojome apie pomėgius, stengėmės įsiminti vardus. Taip užsimezgė pažinties ryšiai su kitais projekto dalyviais.

Po trumpo susipažinimo kibome į darbus. Kiekviena grupė pasirinko po temą ir ėmė kurti internetinius dienoraščius (dar kitaip – „blog'us“). Temų buvo įvairių: tradiciniai šalies patiekalai, mėgstamos sporto šakos, lankytinos šalių vietos. Bendradarbiaudami, kurdami dienoraščius sustiprinome draugystės ryšius, lavinome anglų kalbą, domėjomės kitų šalių patiekalais bei lankytinomis vietomis. Per pertraukas demonstravome atletinius sugebėjimus žaisdami tinklinį, rungdamiesi krepšinio varžybose su kitais mokiniais iš Bulgarijos, neapleidome ir šokių aikštelės.

Besibaigiant savaitei pristatėme atliktus darbus, pasidžiaugėme nuveiktais darbais ir rezultatais, geriausios grupės dienoraštis buvo apdovanotas įvairiais projekto prizais. Tą pačią dieną po pietų kilome į kalnus, į mėlynųjų akmenų nacionalinį parką. Nuo ten atsivėrė žadą atimančios panoramos, nuostabūs vaizdai, kuriais nebuvo galima atsigrožėti. Vakare mūsų laukė paskutinė vakarienė su bulgarais ir linksmybės šokių aikštelėje. Apie vidurnaktį paskutinį kartą pasišnekučiavome, pajuokavome, pasidalinome smagiais atsiminimais ir atsisveikinome.

Paskutinę projekto dieną savarankiškai keliavome į senąją Bulgarijos sostinę - Veliko Tirnovą. Ten aplankėme vaškinių figūrų muziejų, kurios mena antrąjį Bulgarijos karalystės didingumą, vėliau žengėme pro Careveco tvirtovės vartus, kilome į bokštus, gerėjomės atsiveriančia panorama.

Baigiantis vizitui tarėme ačiū organizatoriams už svetingą priėmimą ir puikias ekskursijas. Mokiniai ir mokytojai užmezgė naujų pažinčių, draugystės ryšių, kuriuos ir toliau norisi puoselėti. Projekto dalyviai džiaugėsi išmoktais dalykais, patirtais nuotykiais, pažintomis vietovėmis, sustiprėjusiomis anglų kalbos žiniomis. Neabejojame, jog įgytos kompetencijos pravers besimokant mokykloje ar organizuojant laisvalaikį.

 

 

- Vienuoliktokas Dovydas LaurinavičiusEuropos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.