Erasmus+ mokyklų mainų programa Italijoje

Italija mums - tai naujos pažintys, daug emocijų, bendravimas anglų kalba su vieno kito itališko žodžio prieskoniu ir skaitmeninės pamokos. Italija mums - tai gražūs seni miesteliai, Tirėnų jūros pakrantė, ypatingo skonio pica, burnoje tirpstantis kruasanas, ledai ir kvapni kava. Visa tai mes sutalpinome į žodį ERASMUS ir savaitės kelionę į Kapujos miestelyje esančią mokyklą, su kuria kartu vykdome projektą „Digital English“ („Skaitmeninė anglų kalba“).

Į Italiją vyko Kulautuvos pagrindinės mokyklos devintokė Kamilė Jakubavičiūtė, dešimtokės Gabija Dzetaveckaitė ir Austėja Dorelytė, vienuoliktokė Emilija Dorelytė. Mokines lydėjo mokyklos direktorė Jolita Velžienė ir anglų kalbos mokytoja Irma Greičienė.

Pirma projekto diena buvo skirta susipažinti su mokykla, mus priėmusiais mokytojais ir mokiniais. Laužėme bendravimo ledus: žaidėme susipažinimo žaidimus, stengėmės įsiminti vieni kitų vardus, aptarėme būsimas veiklas, grupėse mokėmės dirbti su programėlėmis Canva, Kahoot ir Storymap. Po pietų vykome į apžvalginę ekskursiją po Kapujos miestelio senamiestį. Po jos savarankiškai nužingsniavome dar 10 km ir aplankėme antrą pagal dydį amfiteatrą Italijoje, kuriame senovės Romos laikais Spartakas pradėjo vergų sukilimą. Vakarieniavome vietinių mėgstamoje picerijoje. Picos buvo labai skanios, gal net skaniausios, kokias yra tekę ragauti.

Antra projekto diena prasidėjo tikrais itališkais pusryčiais – kruasanu ir kava. Po jų aplankėme Amalfio krantą, pasigrožėjome keramikos dirbiniais Vietri Sul Mare miestelyje - tuo jis garsus, pasidarėme daugybę nuotraukų. Suvalgę ledų keliavome pamatyti žymiojo Herkulaniumo miesto, kuris buvo užlietas išsiveržus Vezuvijaus ugnikalniui. Vėliau apsilankėme Pompėjoje, mums labai patiko miesto centro architektūra ir egzotiniai augalai. Visi radome kuo žavėtis, džiaugtis sužinojus ir palietus.

Trečią projekto dieną vykome į Kazertos miestą,  aplankėme karališkuosius rūmus, pastatytus Neapolio karalystės vadovų. Šie rūmai yra vieni didžiausių pasaulyje ir įrašyti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Grįžusios į viešbutį linksmai praleidome vakarą su draugais iš Portugalijos.

Ankstų ketvirtos dienos rytą keliavome į Neapolį, miestą ir uostą pietinėje Italijoje, šalia Vezuvijaus ugnikalnio, prie Neapolio įlankos Tirėnų jūroje. Tai Kampanijos regiono sostinė ir trečias pagal gyventojų skaičių Italijos miestas. Miesto centre aplankėme Plebėjų aikštę ir ten esančias įžymybes, išvaikščiojome senamiestį, pietavome seniausioje visoje Europoje picerijoje, kuri buvo atidaryta 1830 metais.

Paskutinę projekto dieną visi susirinkome mokykloje, pabaigėme savo projektinius darbus ir pasiruošėme juos pristatyti. Apibendrinome veiklas, pasidžiaugėme įgytomis skaitmeninio mokymo žiniomis ir įgūdžiais, dar pasivaikščiojome po Kapujos miestelį.

Baigiantis vizitui visi dėkojome organizatoriams už svetingą priėmimą, puikias ekskursijas ir skaitmenines pamokas. Džiaugėmės pabuvę kultūros ir meno lopšyje – Kampanijos regione. Mokytojai ir mokiniai užmezgė naujų pažinčių, kurias iš tiesų norisi puoselėti. Visi projekto dalyviai gyrėsi patyrinėję, susipažinę ir sužinoję naujų kompiuterinių programėlių, skaitmeninių įrankių, kuriuos, neabejojame, pritaikysime ir mokantis, ir organizuojant laisvalaikį.