Projektas „Skaitmeninė anglų kalba“ - erdvė tobulėti ir dalintis gerąja patirtimi

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla jau daug metų dalyvauja Erasmus+ mokyklų mainų KA229 tipo projektuose, kurių tikslas skatinti domėjimąsi įvairiomis kultūromis, bendrauti ir bendradarbiauti sprendžiant ugdymo iššūkius. 2020 m. buvo pasirašytas tarptautinis Erasmus+ mokyklų mainų (KA229) projektas Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2 „Skaitmeninė anglų kalba“ (‘Digital English’), kurio dalyviai yra 14 – 17 m. mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos mokyklų, o koordinatorius - Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro mokykla Portugalijoje.

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, gruodžio 12 dieną dešimtokai Gabija
Jaraitė, Benas Kalvaitis ir vienuoliktokai Narutė Mazurkevičiūte ir Jonas Kersnauskas lydimi mokytojų Odetos Burneikienės ir Irmos Greičienės išvyko dalyvauti veiklose, kurti skaitmeninius produktus naudojant išmaniąsias technologijas.

Portugalija pasitiko svetingai, bet vis dar galiojantys ribojimai dėl Covid-19 pandeminės situacijos mokė rūpintis savimi ir kitais. Pirmąją vizito dieną susipažinome, apžiūrėjome mokyklą. Ji nustebino didele fizinio ugdymo, muzikos instrumentų baze, biblioteka, kanceliarinių prekių parduotuvėle, poilsio zona ir kavinuke mokiniams. Mokiniai puikiai ir saugiai jautėsi, nes mokykloje visi bendrauja pagal šūkį „visi esame skirtingi, bet visi esame lygūs“. Mokiniai pristatė savo šalį, jos papročius kurdami animuotą paveiksliuką mobiliąja programėle FlipaClip. Baigiantis pirmosios dienos veikloms organizatoriai pakvietė dalyvauti fotografijų konkurse: keliaujant po Lisaboną, Sintrą fotografuoti viską, kas patrauks žvilgsnį, nes nuotraukos bus naudojamos kuriant skaitmeninius darbus – filmukus apie veiklas ir keliones. Paskutinę vizito dieną buvo renkama vizito nuotrauka – laimėtoja. Taigi, keliaudami mokiniai ne tik bendravo, stebėjo, plėtė akiratį, bet ir ruošėsi tolesnėms užduotims.

Antroji vizito diena – tai aikčiojimo iš nuostabos ir susižavėjimo diena. Miškingais ir kerinčiais serpantinais autobusu vykome į XIX a. Penos rūmus. Dabar tai vienas įstabiausių vakarų Europos architektūros perlų, iš kurio, rodos, niekas nenorėjome išvykti. Tądien aplankėme ir turistinį miestelį Sintrą. Trečiąją vizito dieną mokinių komandos kūrė filmukus. Darbai nustebino kūrybiškumu, visi sutarėme, kad tarptautinės komandos ir jų skaitmeniniai darbai išsiskiria originalumu. Ketvirtąją vizito dieną visi projekto dalyviai nenustojo šypsotis ir krykštauti, nes keliavome pietine Portugalijos pakrante. Kelionė iš tiesų nepamirštama: pajutome vietinių portugalų charakterį ir nusiteikimą gyventi pagal Renesanso posakį „Carpe Diem“.

Paskutinę projekto dieną mokiniai skaitmeninių dirbtuvių metu kūrė filmukus. Taip pat nuotraukų konkursas baigėsi ir kiekvienas dalyvis nekantravo pamatyti nuotrauką - nugalėtoją. 4 vietą konkurse pelnė 10 klasės mokinys Benas Kalvaitis, 3 vietą – 11 klasės mokinė Narutė Mazurkevičiūtė, o vienuoliktokas Jonas Kersnauskas gavo padėkos dovanėlę už komisijos nario ir oratoriaus pareigas. Baigiantis savaitei jautėmės nuveikę šį tą gero dėl savęs ir kitų. Šios pastangos vertinamos, todėl visiems projekto dalyviams buvo įteikti projekto veiklų dalyvio sertifikatai.

Baigiantis Erasmus vizitui Sintros miestelyje jautėmės tarsi turintys po lašelį portugališko ir kai kurių kitų šalių kraujo. Neįtikėtina rasti draugų, pajausti vienybę su kitais būnant taip toli nuo savo mokyklos. Džiaugiamės ir didžiuojamės atstovavę Kulautuvos pagrindinei mokyklai ir Lietuvai!

 Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.