Išminties kultūrų dovanos

Etikos pamokų metu dalyvavome projekte „Arabų kultūros dienos 2021“, kurį organizavo   Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma, remiama Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Surengėme protmūšį, sužinojome daug įvairiausių ir  įdomiausių dalykų apie Egipto, Mesopotamijos (dabartinio Irako) ir daugelį kitų arabų šalių.

Tai, kad šiandien masinėje žiniasklaidoje arabiškai kalbančius ir/ar islamo tikėjimo žmones dažniausiai matome vaizduojamus tik kaip bejėgius migrantus ar piktus barbarus, ne tik toli gražu neatspindi visos realybės, bet ir tiesiog paneigia jų žmogiškumą. Šiuolaikinės arabų kultūros  yra labai įvairios, kūrybiškos, ir remiasi giliomis tradicijomis. Įvardinome, kokius arabų ir musulmonų mokslininkų nuopelnus mes patys naudojame savo kasdieniame gyvenime.

Lietuvoje arabų kraštų kultūros dar nėra labai artimai pažįstamos – o juk tai jos mums davė matematiką, astronomiją ir net  žodyną, o taip pat  duoną, kavą,  tai per jas pas mus atkeliavo įvairūs prieskoniai.