Kuriu darnų pasaulį - perku atsakingai!

Rugsėjo 25 d. žymi Jungtinių Tautų 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkės priėmimo dieną. Mokykloje vyko DVT savaitė. 5-10 klasėse etikos pamokų metu moksleiviai rungėsi protmūšyje, susipažino su naujomis temomis - sąžininga prekyba, etiška ir atsakinga gamyba bei vartojimu. Sąžininga prekyba (angl. Fair trade) siekiama didesnio teisingumo tarptautinėje prekyboje. Sąžininga prekyba siekiama užtikrinti pagarbą maisto ir kitų prekių gamintojams, kovoti su darbuotojų išnaudojimu, vaikų darbu, užtikrinti žmogaus teises darbo srityje bei skatinti ekologišką produkciją.

Susipažinti su sąžininga prekyba bei kitais etiškos gamybos ir vartojimo rodikliais- tai vienas pirmųjų žingsnių, padėsiančių jaunam žmogui suprasti, kad kiekvienas jo veiksmas gali turėti atoveiksmį bet kur kitur pasaulyje. Juk besirinkdami, kokį šokoladą perkame parduotuvėje, galime turėti įtakos tam, kokį atlygį už jam pagaminti sunaudotas kakavos pupeles gaus jų augintojas ir jo šeima, kokias pasekmes aplinkai Etiopijoje, Brazilijoje ar kitur turės kiekvieno mūsų trumpas saldus pasimėgavimas ir dar daug daugiau! Taigi ši tema atskleidžia ne tik valstybių, bet ir kiekvieno mūsų indėlį į darnų pasaulį.Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.