Jaunųjų gamtininkų – tyrėjų mokslinė konferencija

Birželio 8 dieną 48 mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių dalyvavo tarptautinio projekto „Aš gamtininkas“ nuotolinėje konferencijoje ir pristatė savo mokslinius pranešimus. Projekte dalyvavo mokiniai, besidomintys ornitologija, entomologija, teriologija, botanika, mikologija ir siekiantys žinių ir gebėjimų tobulinimo šiose srityse. Nepaprastai įdomūs, originalūs ir puikiai pristatyti pranešimai stebino vertinimo komisiją ir kviestinius lektorius.

Pranešimuose vyravo biologinės įvairovės (augalų, gyvūnų, kerpių) stebėjimų ir  tyrimų aptarimas. Džiugu, kad moksleiviai puikiai geba panaudoti šiuolaikines informacines technologijas ir mobiliąsias išmaniąsias programėles tyrimams, stebėjimams papildyti.

Konferencijos metu iš viso buvo pristatytas 31 pranešimas. Moksleiviai augino inkubatoriuose putpeles, terariumuose vėdarėlius, stebėjo nutrijas, bebrus. Gamtoje ieškojo paukščių, vabzdžių, augalų. Mokiniai matavo oro taršą, augino žirnius ir įvairias tulpių rūšis, tikrino spygliuočių medžių atsparumą įvairioms dujoms.

Mūsų mokyklos jaunieji tyrėjai Eimis Juozapavičius, Ieva Laurinavičiūtė, Ūdrys Juozapavičius, Elijus Gramalis, Jonas Kersnauskas, Dovydas Laurinavičius, Emilija Dorelytė ir Giedrė Bulotaitė skaitė 4 pranešimus.

Džiaugiamės, kad Giedrės ir Emilijos darbas komisijos buvo puikiai įvertintas ir merginos pakviestos rugpjūčio mėnesį dalyvauti mokslinėje ekspedicijoje, kuri vyks Lenkijoje (Vyslos  žemuma – Štutovas -  Slovinji  nac. parkas -  Helo pusiasalis – Gdynia - Gdanskas).

Jauniesiems tyrėjams konkursui pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė.