Advento popietė Kulautuvos mokykloje

Gruodžio 19 dieną mūsų mokykloje vyko Advento popietė. Adventas –tai keturios laukimo savaitės, pasitinkant Kūdikėlio Jėzaus gimimą. Tai susikaupimo ir stabtelėjimo skubančiame pasaulyje metas. Tai metas, kai turėtume daugiau laiko skirti žmogiškųjų vertybių apmąstymui. Tai tylos ir įsiklausymo į save laikas, tai atsigręžimas į šalia esantį, kuriam reikia pagalbos ar paguodos. Apie tai kalbėjo ir parapijos klebonas Antanas Gražulis. Jis visus susirinkusius pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir paragino į save žvelgti per santykį su savo artimaisiais. Įžiebtos keturios žvakelės žaliuojančių šakelių vainike skleidė Advento šviesą ir šilumą. Buvo gera būti drauge, klausytis Advento ir Kalėdinių giesmių, prasmingų eilių, Šventojo Rašto skaitinių. Mokinių skaitovų žodžius lydėjo lietuvių liaudies dainos apie kiškelį, elnią devyniaragį, dainos: „Leliumai”, Kalėda”. Kūčių ir Kalėdų šventės kitą prasmę įgijo IV amžiuje.

Drauge su saulėgrįža tą dieną pradėta švęsti Kristaus gimimą. Kodėl Saulės sugrįžimas buvo prilyginamas Kristaus šviesai? Apie tai bylojo mokinių skaitomos Šventojo Rašto ištraukos apie Adventą ir Jėzaus gimimą. Gera buvo dovanoti vieni kitiems savo širdies gerumą ir laukimo džiaugsmą į visų širdis.

Mokinius ruošė: muzikos mokytoja Regina Staniulienė ir

tikybos mokytoja Daiva Butkevičienė