Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

Kulautuvos  pagrindinėje mokykloje, kaip ir daugelyje šalies ugdymo įstaigų, kovo mėnesį vyko veiklos, kurių tikslas – atkreipti dėmesį į patyčių prevenciją, skatinti pagarbius ir draugiškus mokinių bei suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms bei stabdyti jas. Pirmąją kovo savaitę mokinių taryba parengė stendą apie draugystę ir kvietė prisijungti prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“.

Visą mėnesį vyko įvairios veiklos: klasių valandėlės apie draugystę ir darnius santykius, filmo „Jie. Paaugliai be grimo“ peržiūra ir aptarimas, kūno kultūros pamokų metu - draugiškos tarpklasinės sporto varžybos „Mus vienija draugystė“, VšĮ „Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“  lektorės paskaita mokytojams ir tėvams „Saugus vaikas mokykloje – daug pasiekęs žmogus“, akcija „Draugas“, kurios metu vyresnių klasių mokiniai bendravo su mažesnių klasių mokiniais draugystės temomis, žaidė žaidimus. Mokiniai, mokytojai bei tėvai buvo kviečiami atlikti interaktyvų testą „Įveik patyčias“, kuris skirtas padėti atpažinti patyčias kasdieninėse situacijose ir mokytis į jas tinkamai reaguoti. Mokykla vykdė bendradarbiavimo akciją „AŠ + TU = MES”, kurios metu PUG auklėtiniai kūrė „Draugystės“ plakatą Garliavos A. Mitkaus Mastaičių skyriaus PUG auklėtiniams, o 3 klasės mokiniai - rašė laiškus Babtų gimnazijos 3 klasės mokiniams. Mūsų mokiniai taip pat gavo „Draugystės“ knygą ir laišką.

Nėra „vaistų nuo patyčių“. Tik nuoširdus pokalbis, suaugusių pagalba gali sustabdyti patyčias ir išgydyti skaudančią širdį.

Elvyra Lukoševičienė, socialinė pedagogė