Respublikinis konkursas ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Kovo 16 dieną gausus būrys jaunųjų tyrėjų būrelio ,,Pažinimas“ narių dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Konkursas vyko Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Čia rinkosi 3–8 klasių mokiniai, pasiryžę parodyti savo ir pamatyti kitų atliktus mokslinius tyrimus, naujų projektų vizijas, pasidalinti atliktų darbų rezultatais.

Konkursui buvo pateikti 64 darbai. Džiugino mokinių pasirinktų temų įvairovė – nuo bandymų ištirpinti gintarą, išauginti stambų kristalą, arbatos saldinimo ypatumų tyrinėjimo iki muzikos poveikio susikaupimui ir mokymosi rezultatams bei ląstelių membranų tyrinėjimų.

Mūsų mokiniai pristatė 7 darbus: ,,Mūsų augintiniai” – trečiokai Ieva Laurinavičiūtė ir Eimis Juozapavičius; ,,Įvairių dujų poveikis spygliuočiams” – penktokai Ūdrys Juozapavičius ir Elijus Gramalis; ,,Nuostabus Lietuvos kampelis” – šeštokės Mika Kaminskaitė ir Kamilė Jakubavičiūtė; ,,Aukso pjūvio ir Fibonačio sekos paieška” – šeštokai Matas Šmatauskas ir Domas Čeplevičius; ,,Pušis Kulautuvos parke” – šeštokai Emilija Pauraitė ir Benas Maščinskas; ,,Ląstelių membranų tyrimas” – aštuntokas Dovydas Laurinavičius; ,,Skruzdėlių tyrimas Kulautuvos miške’ – aštuntokės Emilija Dorelytė ir Giedrė Bulotaitė.

Kol vertinimo komisija aptarinėjo konkurso rezultatus, mokytojai kėlė savo kvalifikaciją seminare, o mokiniai konstravo aviamodelius, atliko įdomiuosius eksperimentus, dalyvavo protmūšyje.

Dėkojame visiems jauniesiems tyrėjams, kurie šauniai pristatė savo darbus.

Sveikiname Emiliją Pauraitę, Beną Maščinską, Dovydą Laurinavičių, Emiliją Dorelytę ir Giedrę Bulotaitę, kurių darbai apdovanoti pagyrimo raštais.

Mokinius ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė.