Edukacinė programa „Filmavimo mobiliaisiais telefonais dirbtuvės“

Lapkričio 29 dieną, ketvirtadienį, Kulautuvos pagrindinės mokyklos aštuntos ir dešimtos klasės mokiniai dalyvavo kultūrinės – meninės krypties edukacinėje programoje „Filmavimo mobiliaisiais telefonais dirbtuvės“, kuri vyko audiovizualinių menų industrijos inkubatoriuje, Vilniuje. Jokūbas, vienas iš ten besimokančių studentų, pravedė mokiniams daug įdomios informacijos pateikiančią ekskursiją, kurios metu aštuntokams ir dešimtokams buvo parodyta daugybė skirtingiems kino industrijos darbams skirtų patalpų ir pristatyta filmo kūrimo kelionė. Mokiniams buvo suteikta proga apsilankyti tokiose patalpose, kaip video montažo studija, erdvinio kino garso suvedimo studija, balso ir dialogų įrašų studija ir t. t. Jokūbas taip pat pateikė nemažai patarimų, kaip sukurti kokybišką ir akį traukiantį filmą.

Išklausius patarimų, mokinių laukė smagi praktinė valandėlė: susiskirstę į tris grupes, aštuntokai ir dešimtokai per 20 minučių turėjo sukurti penkiolikos sekundžių filmuką nurodyta tema. Rezultatai buvo tikrai įdomūs ir smagūs. Dirbusioms grupėms netgi buvo įteiktos „nominacijos“: pirmos grupės filmukas buvo išrinktas techniškiausiu, antros - kūrybiškiausiu, o trečios - komiškiausiu. AMI inkubatorius ir ekskursijos metu įgytos žinios mokiniams paliko didelį įspūdį, ne vienas iš jų panoro kada nors ten apsilankyti dar kartą.

Ši edukacinė programa yra respublikinio projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ dalis. Projektą mokykloje kuruoja mokytoja Kolomba Bulotienė. Visi ekskursijos dalyviai dėkingi mokytojai.

Laura Kuznecovaitė, 10 kl.