Pirmasis Erasmus+ projekto ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ vizitas Kroatijoje

Lapkričio 5-9 dienomis Kroatijoje, Osnovna škola Domovinske zachvalnosti mokykloje, vyko tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418_2 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ pirmasis mokomasis vizitas. Projekto dalyviai – mokiniai nuo 11 iki 15 metų amžiaus ir mokytojai iš Kroatijos, Lietuvos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos ir Portugalijos. Šiais metais Lietuvaiir mūsų mokyklai atstovauti buvo atrinktos dvi 10 kl. mokinės – Laura Kuznecovaitė ir Deimantė Riepšaitė. Kartu su mokytojomis Kolomba Bulotiene (chemija) ir Viktorija Bernotiene (anglų k.) jos dalyvavo projektinėse veiklose.

Visų šalių atstovai parengė pristatymus apie savo valstybę, miestą ir mokyklą. Po to vyko ekskursija po Knino miestelį, sužinojome jo bei pačios Kroatijos istoriją, išgirdome pasakojimą apie sunkiai iškovotą laisvę. Antrąją vizito dieną buvo renkamas projekto logotipas, konkursą laimėjo Kroatija. Vėliau vyko paskaita apie kibernetines patyčias. Ten mūsų mokyklos mokinės sužinojo daugiau šio tipo patyčių prevencijos būdų, kuriuos būtų galima panaudoti mokyklos aplinkoje. Po pietų suorganizuota ekskursija į Šibeniką – vieną iš kelių didmiesčių Kroatijoje. Buvo aprodytas miestas, vyko ekskursija po katedrą, kurią būtų galima pavadinti šio miesto „vizitine kortele“.

Trečiąją dieną vyko paskaita apie bendraamžių tarpusavio problemų sprendimo tarpininkavimą (peer coaching/peer mediation). Paskaitą vedė anglų kalbos mokytoja iš Turkijos. Paskaita ypač sudomino Deimantę ir Laurą, kurios ketina vykdyti panašią veiklą ir Kulautuvos pagrindinėje mokykloje. Po paskaitos vyko debatai apie mokyklų uniformas – ar verta jas dėvėti. Mūsų mokyklos mokinės tvirtai išreiškė savo nuomonę ir išdėstė aiškius argumentus, kodėl mokykloms reikia uniformų. Vėliau visus mainų programos dalyviai važiavo į Plitvice nacionalinį parką, pavadintą ežero Plitvice pavadinimu.

Ketvirtosios dienos rytą vyko keramikos dirbtuvės. Mokiniai gamino savo rankų antspaudus, ant jų užrašė įvairius malonius žodžius gimtąja ar anglų kalbomis. Po dirbtuvių visi važiavo į kurortinį miestą Split. Ten apžiūrėjo didžiulius rūmų griuvėsius, kurie dabar yra rekonstruojami. Vėliau buvo suteikta šiek tiek laisvo laiko apsižvalgyti po miestą patiems.

Dalyvaudami projekto veiklose mūsų mokyklos atstovai pasisėmė nemažai naujų idėjų, kaip sukurti geresnį emocinį klimatą mūsų mokykloje.

Deimantė Riepšaitė, 10 kl.

Laura Kuznecovaitė, 10 kl.