Gegužės 18 dieną 5 klasės mokiniai išvyko į Aukštaitijos nacionalinį parką. Botanikos pažintiniame take, Palūšėje, mus pasitiko mokytojas Ignas Ragaišis, kuris aiškino, kaip išlikti gamtoje ekstremaliomis sąlygomis. Programa buvo suskirstyta į tris dalis: dėstymo, parodomąją ir praktinę.
Dėstymo dalyje mokytojas pateikė informaciją, kuria vėliau mokiniai rėmėsi. Jis pasakojo, kaip žmogus, patekęs į laukinės gamtos spąstus, gali išgelbėti savo gyvybę, ištverti atšiaurias gamtos sąlygas. Pasakojimo metu mokiniai buvo raginami įsijausti į imituojamas situacijas ir skatinami savarankiškai ieškoti sprendimo. Penktokai sužinojo daug naudingų dalykų: kaip gamtoje panaudoti įvairius daiktus, kokia eilės tvarka ir pan.
Parodomojoje dalyje buvo imituojami veiksmų modeliai ir situacijos. Mokiniai buvo kviečiami atidžiai sekti lektorių ir komentuoti vieną ar kitą jo žingsnį. Be to, jie patys siūlė, kaip būtų galima rasti dar geresnę išeitį.
Edukacinio užsiėmimo praktinėje dalyje mokiniai savarankiškai atliko specialias užduotis, pasitelkdami loginį mąstymą ir kūrybiškumą. Teko susitelkti ir darniai dirbti grupėse: nufiltruoti vandenį, kad jis būtų tinkamas gerti, pasistatyti palapinę, uždegti laužą.
Mokiniams programa labai patiko ir, nepaisant ilgos kelionės, visi laimingi grįžo namo.
Ši edukacinė programa skatina domėjimąsi gyvąja ir negyvąja gamta, žadina gamtos pažinimo džiaugsmą, ugdo iniciatyvumą, savarankiškumą, kūrybingumą ir sąmoningą požiūrį į aplinką. Tai viena iš 6 išvykų, kurios numatytos pagal respublikinį projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ (edukacinių programų veikla). Projektą inicijavo ir jį kuruoja mokytoja Kolomba Bulotienė.