Tarptautinė jaunųjų mokslininkų konferencija „Iššūkis tyrėjams“

2018 m. balandžio 26 dieną Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko tradicinė 18-oji Tarptautinė jaunųjų mokslininkų konferencija „Iššūkis tyrėjams“.

Konferencijos tikslas – stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas; plėtoti mokyklų bendradarbiavimą ugdant mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas; skatinti mokinius argumentuotai ir kūrybiškai spręsti problemas; padėti mokiniams sėkmingai pasirengti ateities karjerai; stiprinti ryšius su socialiniais partneriais: aukštosiomis mokyklomis, verslo įmonėmis ir kt. Konferencijoje dalyvavo 126 mokiniai bei mokytojai iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos, Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos, Jonavos Senamiesčio gimnazijos, Prienų „Žiburio“ gimnazijos, Kauno r. Raudondvario gimnazijos Kulautuvos skyriaus (Arnas Juozapavičius, 12 kl., Gabrielė Minelgaitė ir Giedrė Vanagaitė, 11 kl.) ir 12-os įvairių Kauno miesto gimnazijų, parengti 87 pranešimai lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų, tiksliųjų mokslų, socialinių mokslų, gamtos mokslų bei menų, etikos-tikybos, technologijų, kūno kultūros sekcijose. Komisijos sekcijose išrinko geriausius darbus, kurių autoriai buvo paskatinti rėmėjų dovanomis.

Geriausiu darbu tiksliųjų mokslų sekcijoje pripažintas dvyliktoko ARNO JUOZAPAVIČIAUS darbas ,,Liniją sekančio roboto konstravimas” (mokytoja Edita Bardauskaitė). Gamtos mokslų sekcijoje pranešimą ,,Escino išgavimas iš kaštonų bei jo panaudojimas” skaitė vienuoliktokės Gabrielė Minelgaitė ir Giedrė Vanagaitė (mokytoja Kolomba Bulotienė).  Konferencijoje dalyvavę mokiniai  buvo apdovanoti padėkos raštais.