Atvirų durų diena Kulautuvos pagrindinėje mokykloje

2018 m. balandžio 19 d. Kulautuvos pagrindinė mokykla  į Atvirų durų dieną pakvietė visų mokinių tėvelius. Jie galėjo stebėti mokytojų vedamas pamokas ir neformaliojo švietimo būrelių organizuojamas atviras veiklas.

Pradinių klasių mokinių tėveliai turėjo galimybę apsilankyti pasaulio pažinimo pamokoje „Paukščiai“, kurią vedė pirmokų mokytoja Simona Juozapavičienė. Antrokų mokytoja Jolanta Gecevičienė pakvietė į matematikos pamoką ,,Dviženklių skaičių sudėtis ir atimtis“. Trečioje klasėje tikybos mokytoja Daiva Butkevičienė vedė pamoką tema ,,Kokias šventes švenčiu šeimoje, tautoje ir Bažnyčioje?“, o lietuvių kalbos pamokoje, kurią  vedė Jūratė Bulotienė, galėjo stebėti, kaip jų vaikučiai mokosi kurti skelbimą. Ketvirtoje klasėje tėveliai džiaugėsi matydami, kaip jų vaikai plečia akiratį ir domisi savo gimtuoju kraštu, nes stebėjo Irenos Danieliūtės vedamą  pasaulio pažinimo pamoką ,,Apie Lietuvą“.

Turiningų  veiklų netrūko ir vyresnių klasių mokiniams. Džiaugėsi ir jų tėveliai, sužinoję daug įdomių dalykų integruotoje chemijos-biologijos pamokoje „Metalai žmoguje, augaluose, gamtoje“ ( 9kl.), kurią vedė mokytojos Kolomba Bulotienė ir Lina Juškienė, lietuvių kalbos pamokoje „Misija Sibiras – atminties puoselėjimo projektas, pilietiškumo mokykla“ (7 kl.), kurią vedė Beata Šadzevičienė, istorijos ir pilietiškumo pamokose: „Tremtis - tautos genocidas“ (5kl.), „Antrasis pasaulinis karas“(6kl.), „Aktualios Lietuvos politinės ir ekonominės problemos“ (12 kl.), ,,Kaip renkamės Lietuvos valdžią? Kam ji atskaitinga?“ (9 kl.), kurias vedė Mykolas Fedaravičius. Anglų kalbos mokytojos Viktorijos Bernotienės pamokoje „It‘s all in the past“ mokinių užsienio kalbos žiniomis džiaugėsi  5 klasės mokinių tėveliai, o Aido Čeplevičiaus matematikos pamokoje tėvai stebėjo, kaip linksmai šeštokai mokosi  raidinius  reiškinius.

Be pamokų, tėveliai galėjo apsilankyti ir neformaliojo švietimo būrelių renginiuose. Į lauko sporto aikštelę rinkosi futbolo aistruoliai pažiūrėti, kaip vyksta futbolo turnyras ‚,Pradinukų lyga“, o vyresniųjų klasių mokiniai kvietė į atkaklią kovą ,,Gamtos mokslų mūšyje“ (renginio organizatorė Kolomba Bulotienė).  Vaikštinėdami po mokyklą, tėveliai gėrėjosi atsinaujinusia, išgražėjusia aplinka,  mokyklos sienas puošiančiais tapybos, technologijų darbais, kuriuos sukūrė mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Daivos Sasnauskienės.

Nuo 17.00 iki 18.30 val. mokinių tėvams suteikiama galimybė susitikti su dalykų mokytojais, aptarti vaikų mokymą(si), pasikalbėti rūpimais klausimais, o po to džiugiai nusiteikę visi rinkosi į koncertą, kurį suorganizavo neformaliojo švietimo būrelių vadovai. Mokytojų paruošti stendai, eksponuojami projektiniai ir kūrybiniai darbai liudijo, kad neformaliojo ugdymo veikla mokykloje labai aktyvi.  Susižavėję  tėveliai  klausėsi  mokinių atliekamų dainų, kurių juos išmokė muzikos mokytojos  Regina Staniulienė ir Regina Vitkauskienė bei gitaros pradžiamokslio mokytoja Beata Šadzevičienė.  Sportiniais pasiekimais, išradingais šokiais, judesio plastika stebino  aerobikos ir šiuolaikinio šokių vadovės Odetos Burneikienės ugdytinės,  o Jūratės Bulotienės dramos būrelio mokiniai nukėlė visus į saulėtą vaikystės šalį pas linksmąją Pepę Ilgakojinę. Tėveliai džiaugėsi, kad būreliuose  organizuojama kūrybinė, meninė, sportinė veikla skatina vaikų užimtumą, iniciatyvumą, bendruomeniškumą, kūrybiškumą. Smagu, kad atsirado tėvų, kurie pasiūlė šaunių idėjų mokyklai, siūlė geranorišką pagalbą organizuojant renginius.

Mokyklos direktorė Irena Lodienė  padėkojo tėveliams, kad jie surado laiko apsilankyti mokykloje, pasidžiaugti savo vaikų veikla ir pasiekimais, ir mokytojams, kurie padeda mokiniams atskleisti jų gebėjimus, skatina saviraišką, garsina mokyklos vardą Kauno rajone, Lietuvoje ir už jos ribų.  Smagu, kad esame vieni kitiems atviri, geranoriški,  mokame pasidžiaugti  ir visi kartu kuriame savo mokyklą.