Mūsų dovana Lietuvai

Džiugiai, pakiliai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Kovo 11-ąją sutiko Kulautuvos pagrindinės mokyklos bendruomenė. Kovo 9 dieną mokyklos salėje susibūrė mokiniai, mokytojai, tėveliai, miestelio svečiai, kad dar kartą išgyventų vienybės, bendrumo ir laisvės jausmą, pasidžiaugtų nuveiktais darbais, atgaivintų širdis skambiu lietuvišku žodžiu ir daina.

„Kas jums yra laisvė?“– apmąstyti jos vertę kvietė Kulautuvos klebonas Antanas Gražulis ir kalbėjo apie laisvę kaip apie meilę savo artimui, tėvynei.

Direktorė Irena Lodienė pasidžiaugė, kad mūsų mokykloje yra daug mokinių, kurie įsisąmoninta pareiga tėvynei – mokslu, kūryba, kasdieniu sąžiningu darbu - įrodo meilę jai. Nuoširdžiais plojimais salė sutiko mūsų gabius, darbščius, talentingus mokinius - jie šiais mokslo metais savo pasiekimais garsino mokyklą įvairiuose konkursuose, varžybose, olimpiadose. Išskirti ir pagerbti patys šauniausi mokiniai, džiuginantys mokyklos bendruomenę puikiais mokymosi rezultatais. Šauniausio pradinuko vardas atiteko 4 klasės mokinei Airai Kupčiūnaitei. Tarp 5-7 klasių mokinių šauniausiu pripažintas Rokas Sankauskas, uolaus ir kantraus darbo vaisiais džiaugėsi dešimtokė Augustė Pikelytė – šauniausia 8-10 klasių mokinė. Nugalėtojams įteikti diplomai, knygos, bet svarbiausias įvertinimas – visų pagarba, dėmesys, palaikymas.

Kiekviena klasė stengėsi kuo išradingiau pasveikinti Tėvynę. Daina vijo dainą (ačiū pradinukams, aštuntokams, devintokėms ir vienuoliktokėms!), jaudino įtaigus ir prasmingas skaitovų žodis (šaunuoliai septintokai!) ir pačių mokinių kūryba (džiaugėmės sesučių Jūros (6 kl.) ir Lukos (9 kl.) Ramanauskaičių eilėraščiais, septintokų sukurtu įspūdingu Lietuvos paveikslu, Lauros Kuznecovaitės paruoštomis meniškomis pateiktimis). ,,Smetonišku” pyragu visus vaišino linksmieji penktokai, o renginio pabaigoje visą salę išjudino nuotaikingas dešimtokų pasirodymas. Renginį gražiai vedė mokinių savivaldos lyderės – Deimantė Riepšaitė ir Laura Kuznecovaitė.  Dėkojame Kulautuvos laisvalaikio centro vadovei A.Mickutei ir mokytojoms: Reginai Vitkauskienei, Reginai Staniulienei, Beatai Šadzevičienei, padėjusioms paruošti šį gražų ir įsimintiną renginį.

Smagu švęsti laisvę, kai suprantame jos vertę, kai galime laisvai augti, kurti, dirbti, kai mokame  pasidžiaugti vieni kitų sėkme ir gražiai sugyventi - čia prasideda tikroji  tėvynės meilė.