Vizitas į Jonavos r. Bukonių mokyklą

Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokytojai siekia tobulėti, nuolat mokosi, ieško galimybių ir būdų, kaip kelti kvalifikaciją. Ir per mokinių atostogas mokykloje netrūko metodinių  pasitarimų, susitikimų su kitų mokyklų pedagogais. Vasario 23 dieną pagerinti savo dalykinių kompetencijų mokyklos mokytojai išvyko į Jonavos rajono Bukonių mokyklą, kur jiems buvo organizuojamas seminaras „Savivaldumas mokantis. Vertinimas ir įsivertinimas pamokoje“.

Bukonių mokyklos direktorė Dalia Autukienė ir pedagogų bendruomenė svetingai priėmė mūsų mokytojus, supažindino su mokykla, kuriai 2015 metais Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra įteikė Geros mokyklos ženklą. Bukonių mokykla - modernus daugiafunkcis švietimo, kultūros ir sporto centras kaime. Čia viskas kuriama vaiko gerovei – jauki, graži aplinka, naujausiomis technologijomis aprūpintos mokymosi erdvės. Mokyklos pedagogai atviri pokyčiams, dirba šiuolaikiškai, stengiasi, kad ir metodai, ir dėstoma medžiaga būtų patraukli, įdomi ir aktuali mokiniui.

Mielai sutikę pasidalinti savo patirtimi Bukonių mokyklos mokytojai skaitė pranešimus, kalbėjo apie savivaldumą mokantis, refleksijos, vertinimo ir įsivertinimo svarbą ugdymo procese,  aptarė, kaip skatinti mokinių mokymosi motyvaciją, ugdyti savarankiškumą ir atsakomybę; ypač daug dėmesio seminare buvo skiriama mokinio asmeninės pažangos matavimo ypatumams.

Kulautuvos mokytojai džiaugėsi praktine susitikimo nauda, įgijo vertingos metodinės medžiagos. Smagu, kad galime vieni iš kitų pasimokyti, ieškome, dalijamės naujomis žiniomis ir smalsumu rodome pavyzdį mokiniams.