Penktasis Kulautuvos pagrindinės mokyklos atstovų Erasmus+ projekto ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ vizitas Turkijoje

Kulautuvos pagrindinės mokyklos bendruomenė įgyvendina Erasmus+ pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projektą Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“. Projekto pagrindinis tikslas užkirsti kelią patyčioms, skatinti draugystę ir kurti saugią, darnią emocinę ir fizinę aplinką. Šių metų vasario 23-28 dienomis keletas vyresniųjų klasių mokinių, lydimi dviejų mokytojų, išvyko į priešpaskutinį projekto vizitą Turkijoje.  Skleisdami mokyklos vertybes vykome ne vien pabendrauti su kitataučiais bendraamžiais, pamatyti kitą  valstybę, bet ir pasidalinti mokymosi patirtimi.

Respublikinis konkursas ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Kovo 7 dieną gausus mūsų mokyklos jaunųjų tyrėjų būrys dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Konkursui pristatėme 6 darbus: Kęstutis Mazurkevičius ,,Oro tarša Kulautuvoje“; Dominyka Garmutė ir Dovidas Petrauskas ,,Temperatūros, šviesos ir drėgmės poveikis sėklų daigumui“; Deividas Juška ir Faustas Prieskienis ,,Drugelio metamorfozė“; Eimis Juozapavičius ir Justas Štreimikis ,,Kodėl nafta pavojinga paukščiams?“; Ūdrys Juozapavičius ir Dovydas Mikuckas ,,Spygliuočių muilo antibakterinių savybių tyrimas“; Jonas Pikelis ir Elijus Gramalis ,,Vandens paukščių apskaita dešiniajame Nemuno krante ties Kulautuva“. Konkurencija buvo labai didelė, nes iš viso konkurse dalyvavo devyniasdešimties darbų autoriai iš visos Lietuvos.

Metodinė diena ,,Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”

Vasario 25 dieną Kulautuvos pagrindinėje mokykloje vyko metodinė diena ,,Tarptautiniai projektai mokykloje. Gerosios patirties sklaida”, kurioje dalyvavo Raudondvario gimnazijos ir Kulautuvos pagrindinės mokyklos projektų vykdymo komandos.

Metodinę dieną pradėjo mokyklos direktorius Aidas Čeplevičius, visus susirinkusius daina pasveikino Kulautuvos mokyklos solistės Vestina ir Viltarė Vitkauskaitės.

Įdomiausia metodinės dienos dalis – vaizdo konferencija bendraujant su Turkijos partneriais. Šiuo metu Turkijoje vyksta 5 projekto ,,RespACT Your Peer; Don‘t Bully, Be FRIENDLY“, kurį vykdo Kulautuvos pagrindinė mokykla, mokymo/mokymosi vizitas. Mokiniai šiapus ir anapus ekrano pasidalijo įspūdžiais ir mintimis, kokią naudą duoda tarptautiniai projektai jaunam žmogui. Po to Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokytoja Kolomba Bulotienė mokyklos svečiams plačiau papasakojo apie mokykloje vykdomą projektą ,,RespACT Your Peer; Don‘t Bully, Be FRIENDLY“.

"Judesio" šokėjos - respublikinio šiuolaikinių šokių konkurso "Judesio piramidė" nugalėtojos ir prizininkės

Vasario 22 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko respublikinis šiuolaikinių šokių konkursas "Judesio piramidė". Dalyvavo šokėjai iš Kauno, Vilniaus. Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų. Puikiai pasirodė Kulautuvos pagrindinės mokyklos kolektyvo "Judesys" šokėjos. Atliko 10 šokių įvairiose amžiaus bei grupių kategorijose.Teisėjų komisija įvertino: "Mažieji samurajai" - 1 vieta, "Dizainerės" - 2 vieta, "Tarp gėlių" - 2 vieta, "Voriuko kelionė" - 2 vieta, "Namų šeimininkės" - 1 vieta, "Stebuklingas lagaminas" - 5 vieta, "Mes ne tokios" - 1 vieta, "Visada kartu" - 1 vieta, "Paliktas pjedestalas" - 3 vieta, "Kaukės" - 3 vieta. Mokines ruošė mokytoja Odeta Burneikienė.

Advento popietė Kulautuvos mokykloje

Gruodžio 19 dieną mūsų mokykloje vyko Advento popietė. Adventas –tai keturios laukimo savaitės, pasitinkant Kūdikėlio Jėzaus gimimą. Tai susikaupimo ir stabtelėjimo skubančiame pasaulyje metas. Tai metas, kai turėtume daugiau laiko skirti žmogiškųjų vertybių apmąstymui. Tai tylos ir įsiklausymo į save laikas, tai atsigręžimas į šalia esantį, kuriam reikia pagalbos ar paguodos. Apie tai kalbėjo ir parapijos klebonas Antanas Gražulis. Jis visus susirinkusius pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir paragino į save žvelgti per santykį su savo artimaisiais. Įžiebtos keturios žvakelės žaliuojančių šakelių vainike skleidė Advento šviesą ir šilumą. Buvo gera būti drauge, klausytis Advento ir Kalėdinių giesmių, prasmingų eilių, Šventojo Rašto skaitinių. Mokinių skaitovų žodžius lydėjo lietuvių liaudies dainos apie kiškelį, elnią devyniaragį, dainos: „Leliumai”, Kalėda”. Kūčių ir Kalėdų šventės kitą prasmę įgijo IV amžiuje.

Sėkmingi "Judesio" pasirodymai

Gruodžio 14 d. Kaune KTU sporto centre vyko respublikinis aerobinės gimnastikos "Kalėdinis turnyras 2019". Puikiai pasirodė mokyklos sportininkės. Mintautė Kernazickaitė merginų vieneto rungtyje iškovojo penktą vietą ir pasipuošė turnyro medaliu.
Grupinį pratimą, kurį atliko Mintautė Kernazickaitė, Estela Abromavičiūtė, Dominyka Tamulevičiūtė, Urtė Samerdokaitė, Rugilė Samerdokaitė, teisėjos įvertino aukščiausiais balais. Mergaitės tapo čempionėmis. Joms buvo įteiktos taurės.
Gruodžio 15 d. Vilniuje Vaikų ir jaunimo centre vyko tarptautinis šiuolaikinių šokių konkursas "Space Christmas Celebration". "Judesio" šokėjos laimėjo taures, įteiktos nominacijas už techniką ir graciją. Mokines ruošė mokytoja Odeta Burneikienė.

Ketvirtasis Erasmus + projekto „RespACT Your Peer; Don’t Bully Be FRIENDLY” vizitas Lietuvoje

Spalio 21-25 dienomis Lietuvoje, Kulautuvos pagrindinėje mokykloje, vyko jau ketvirtasis tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ mokomasis vizitas.

Sekmadienį pasitikome svečius iš Turkijos, Kroatijos, Bulgarijos, Italijos ir Portugalijos. Mokytojai apsigyveno Kaune, viešbutyje ,,Kaunas City“, o mokiniai įsikūrė šeimose Kulautuvoje.
Pirmąją vizito dieną svečius, pagal lietuvių papročius, sutikome su duona ir druska, juos pradžiuginome mokinių koncertu, madų šou. Po koncerto visi projekto dalyviai pristatė savo sukurtas dainas apie draugystę, dalijosi kūrybos sunkumais ir džiaugsmais. Pasidžiaugę ir artimiau susipažinę, išsiruošėme apžiūrėti miestelį: apsilankėme seniūnijoje, kur seniūnės pavaduotoja Asta Tamonienė papasakojo apie Kulautuvą, aplankėme Dievų ir deivių slėnį, Kulautuvos parką, Nemuno prieplauką. Gerai pasivaikščioję, vakarop mokiniai ir protą pamiklino – penkios mišrios mokinių komandos žaidė „Protų mūšį“, o mokytojai tuo metu dalyvavo kulinarinio paveldo degustacijoje L. ir S. Sadauskų sodyboje. Pirmoji diena dalyviams buvo pilna įspūdžių, naujų pažinčių, džiaugėmės užsimezgusiomis draugystėmis.

"Judesio" šokėjos tarp geriausių konkurse-festivalyje "Ant stogo"

Spalio 26 d. Vilniuje vyko respublikinis šiuolaikinių šokių konkursas - festivalis "Ant stogo". Džiugu, kad Kulautuvos pagrindinės mokyklos aerobikos ir šiuolaikinių šokių kolektyvo "Judesys" šokėjos laimėjo dvi pirmas vietas, Teisėjos iš Lietuvos ir Ukrainos skyrė aukščiausius įvertinimus pasirodymams "Stebuklingas lagaminas" ir "Mes ne tokios". Urtė Samerdokaitė, Rugilė Samerdokaitė, Mintautė Kernazickaitė, Greta Mažeikaitė, Gabija Grabauskaitė, Aurėja Biliūnaitė, Gerda Enzi, Urtė Veličkaitė, Deiva Kaminskaitė, Elena Bernotaitė, Elena Abramavičiūtė, Dorotėja Bernotaitė, Ieva Laurinavičiūtė, Gabija Dzetaveckaitė, Beatričė Skapčiūtė, Saulė Šileikaitė, Aira Kupčiūnaitė, Mika Kaminskaitė pasipuošė aukso medaliais. Mokines ruošė mokytoja Odeta Burneikienė.

Jaunieji miškininkai Žemaitijoje

Spalio 11 dieną JMB būrelio ,,Kultuvėlė” nariai su būrelio vadove, mokytoja Kolomba Bulotiene , vyko į Žemaitijos nacionalinį parką. Išvykoje susipažinome su Žemaitijos nacionalinio parko istorija, kultūriniu bei architektūriniu paveldu, taip pat gamtos vertybėmis.

   Aplankėme Beržoro kaimą, kuriame apžiūrėjome vieną seniausių medinių pastatų Lietuvoje – Beržoro bažnyčią . Iš Siberijos apžvalgos bokšto, kuris siekia net penkiolika metrų , pažvelgėme į Platelių ir Beržoro ežerus. Apžiūrėjome išlikusius Platelių dvaro pastatus. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre gidė žemaitiškai papasakojo apie nacionalinį parką ir jo įžymybes. Apžvalgos aikštelėje gėrėjomės Platelių ežeru.

JAUNIMO DIENA ŠILUVOJE

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Šiluvoje yra švenčiami Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai. Gražus būrelis mūsų mokyklos mokinių atvyko į Šiluvą ir dalyvavo jaunimo susitikimų dienoje. Įdomioje renginio programoje jaunuoliai klausėsi mokymo apie gyvenimo prasmę ir tikslus, dalyvavo Šv. Mišiose, kurias aukojo Lietuvos vyskupai. Pastiprinę savo kūną maistu, vakarinėje programos dalyje, jaunimas šoko ir žaidė įvairius žaidimus. Vėliau Šiluvos Bazilikoje, kurioje yra Mergelės Marijos paveikslas, garsėjantis stebuklais ir malonėmis, suklaupėme tyliai maldai ir giesmei. Buvo smagu susirasti naujų draugų, išgyventi bendrystės džiaugsmą, pasisemti dvasinių ir fizinių jėgų.  Mokinius lydėjo tikybos mokytoja Daiva Butkevičienė.      

Sveiki sugrįžę!

Rugsėjo skambutis vėl sukvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Mokslo ir žinių šventė Kulautuvos pagrindinėje mokykloje prasidėjo dar sekmadienį Šv. Mišiomis maldos namuose. O pirmadienį mokyklos kieme susirinkę mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai šventiniu minėjimu pratęsė šventę. Sėkmės moksle, tarpusavio meilės ir supratimo, kūrybingumo ir kantrybės visiems linkėjo l. e. p. mokyklos direktorius A. Čeplevičius, svečiai – miestelio klebonas A. Gražulis, seniūnė D. Šiušienė, Raudondvario gimnazijos pavaduotojas A. Navickas. Dovanų gavo mažiausieji. Pirmokėliams ponios A. Makūnienės labdaros ir paramos fondas dovanojo gražias knygeles. Jaukumo ir nuoširdumo šventei suteikė V. ir V. Vitkauskaičių duetas, laisvalaikio salės vadovės A. Mickutės daina, E. Juozapavičiaus lumzdelio melodija. Po šventės mokiniai su klasių auklėtojais ir tėveliais rinkosi pirmajai pamokai.

Stovykla ,,Mano žalioji vasara“

Liepos 31 – rugpjūčio 6 dienomis Dzūkijos nacionaliniame parke, Marcinkonių kaime vyko jaunųjų miško bičiulių stovykla „Mūsų žalioji vasara“. Į ją vyko ir Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokiniai iš jaunųjų miško bičiulių būrelio „Kultuvėlė“. Juos lydėjo mokyklos mokytoja bei būrelio vadovė Kolomba Bulotienė. Stovykloje nuo pat pirmos dienos netrūko veiklų: paskaitų metu mokiniai geriau susipažino su Dzūkijos nacionaliniu parku, klampojo po pelkę, pavadintą „Meškos šikna“, keliavo dviračiais iki Ūlos „akies“ versmės, naktį žygiavo po Marcinkonis, susipažino su Merkinės miesteliu, piliakalniu ir aplankė garsųjį Čepkelių raistą. Gamtos mokykloje apsistoję mokiniai laisvu metu tikrai nenuobodžiavo. Daugelis žaidė tinklinį, vyko prie ežero maudytis, o kai kurie rytais bėgiodavo netrumpus atstumus. Paskutiniąją dieną mokiniams buvo skaudu išsiskirti su stovyklos draugais bei vadovais, tačiau jie vis dar tikisi sugrįžti kitąmet.

Varžybos „Išgelbėk draugą“

Birželio 6 dieną mūsų mokyklos 8 klasės mokinių komanda – Emilija, Narutė, Giedrė, Jonas, Dovydas, Matas, Marius ir Ernestas - dalyvavo Kauno rajono Visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje „Išgelbėk draugą“. Pasirodėme tikrai puikiai: varžydamiesi su 23-imis  Kauno rajono komandomis, likome dvylikti! Renginio metu moksleiviai turėjo įveikti apie 3 kilometrų miško trasą, pagal duotą žemėlapį susiorientuoti ir surasti 10 punktų, kuriuose laukė įvairios pirmosios pagalbos užduotys, parengtos sveikatos specialistų, kareivių, policininkų bei ugniagesių. Atlikus užduotis linksmybės nesibaigė - mokinių laukė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariškiai su paruoštu iššūkiu įveikti kliūčių ruožą. Taip pat ragavome kareiviškos košės, o atsigaivinome išbandydami  ugniagesių suorganizuotą vandens pramogą.

1–4 klasių mokinių aplinkosauginis projektas „Pirkinių krepšeliai“

Gegužės 31 d. Kauno r. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus salėje vyko projektų konkurso „Moksleiviai – bendruomenei“ Veiksmo diena - projektų pristatymas. Kulautuvos pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinės Elena Bernotaitė ir Deiva Kaminskaitė pristatė savo mokyklos 1-4 klasių aplinkosauginį projektą „Pirkinių krepšeliai“. Mokyklos pradinukai, siekdami kuo mažiau naudoti plastikinių maišelių, siuvo daugkartinio naudojimo krepšius. Vaikams pagelbėjo jų mamos, močiutės, mokytojos. Jos pasiuvo krepšelius iš natūralaus audinio, o vaikai krepšelius išpuošė savo piešiniais. Iš viso buvo pasiūti 69 krepšeliai. Kviečiame visus saugoti gamtą, nenaudoti vienkartinių plastikinių maišelių, o pasisiūti daugkartinio naudojimo krepšius.

Tarptautinio konkurso ,,Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinis etapas

Mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio ,,Kultuvėlė“ nariai (4 komandos po tris mokinius) dalyvavo tarptautinio konkurso ,,Jaunimas Europos miškuose“ nacionaliniame etape.

Konkurse dalyvavo 15 komandų iš visos šalies. Mokiniams reikėjo paruošti pristatymą tema ,,Miškas ir vanduo“, atlikti testą apie Europos miškus anglų kalba bei atlikti praktines užduotis miške.

Visiems sekėsi neblogai. Dešimtokių komanda, kurią sudarė Deimantė, Laura ir Luka, užėmė 4-ąją vietą ir iškovojo kelialapius į vasaros stovyklą ,,Mano žalioji vasara“. Stovykla šiemet vyks Dzūkijos nacionalinio parko gamtos mokykloje.

Mokiniams konkursui pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė.

Trečiasis Erasmus projekto „RespACT your peer Don’t bully be friendly” vizitas Bulgarijoje

Gegužės 6-12 dienomis Bulgarijoje Brenitsos Hristo Botev pagrindinėje mokykloje vyko trečiasis tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ mokomasis vizitas.   Šiame vizite Lietuvai bei mokyklai atstovavo aštuntokė Emilija Dolerytė, devintokės Vestina Vitkauskaitė, Viltarė Vitkauskaitė ir dešimtokė Luka Ramanauskaitė. Kartu vyko projekto koordinatorė mokytoja Kolomba Bulotienė ir anglų kalbos mokytoja Viktorija Bernotienė. Kelionė truko septynias dienas, penkias dienas vyko projektinė veikla. Viešėjome Bulgarijos miesteliuose Brenitsa, Knieža, Byala Slatina, Plevene, sostinėje Sofijoje.

Tarptautinio projekto ,,Aš – gamtininkas“ šalies jaunųjų gamtos tyrėjų mokslinė konferencija

Gegužės 17-18 dienomis Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykloje vyko tarptautinio projekto ,,Aš – gamtininkas“ šalies jaunųjų gamtos tyrėjų mokslinė konferencija. Joje dalyvavo 30 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Mūsų mokyklos jaunieji tyrėjai penktokai Ūdrys Juoazapavičius ir Dovydas Mikuckas bei aštuntokės Emilija Dorelytė ir Giedrė Bulotaitė konferencijoje skaitė pranešimus. Ūdrys ir Dovydas pasakojo apie tai, kaip iš įvairių miško augalų dalių išvirė dažus bei nudažė skirtingus audinius, kokias spalvas bei atspalvius galima gauti iš miške augančių augalų (darbas ,,Dažai iš miško“). Emilija ir Giedrė tyrinėjo skruzdėlių gyvenimą ir apie tai papasakojo konferencijos dalyviams (darbas ,,Skruzdėlynų tyrimas Kulautuvos miške“).


Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas

Programa „Erasmus+“

LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.