Kauno r. 8-9 klasių mokinių chemijos konkursas

Penktadienį mūsų mokykla sulaukė svečių iš Kauno rajono mokyklų. Mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs Kauno r. 8-9 klasių mokinių chemijos konkursas. Jame dalyvavo 11 komandų iš Raudondvario, Neveronių, Babtų, Domeikavos, Piliuonos, Vandžiogalos, VDU Ugnės Karvelis ir Vilkijos gimnazijų bei Ežerėlio, Garliavos Adomo Mitkaus ir Kulautuvos pagrindinių mokyklų. Svečius pasveikino ir palinkėjo sėkmės mokyklos direktorė Jolita Velžienė.

Mokiniai varžėsi protų mūšyje, turėjo įvardinti laboratorinius indus ir prietaisus, parašyti medžiagų formules ir pavadinimus, atsakyti į klausimus apie atomo sandarą, išspręsti uždavinį, junginius pavaizduoti struktūrinėmis formulėmis bei pagaminti junginių molekulių modelius.

Kova vyko labai permainingai. Buvo daug džiaugsmo ir nusivylimo, kad ne viską dar išmoko. Susumavusi rezultatus vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus:

1 vieta – Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda;

2 vieta – Babtų ir Raudondvario gimnazijų komandos;

3 vieta - Vandžiogalos, VDU Ugnės Karvelis ir Domeikavos gimnazijų komandos.

Sveikiname Kulautuvos mokyklos komandą: Justiną Kaminską, Odetą Ziubaitę, Deivą Kaminskaitę ir Deimantę Bureikaitę su pergale.

Nugalėtojų komandos apdovanotos Kauno r. Švietimo centro diplomais, o komandos nariai - padėkos raštais ir dovanėlėmis.

Visi konkurso dalyviai gavo Kauno r. švietimo centro padėkas ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Justino Urbanavičiaus padėkas ir dovanėles.

Konkursui užduotis ruošė ir jį vedė mokytoja Kolomba Bulotienė.

Dėkojame vertinimo komisijai: Daliai Česnavičienei, Editai Jarienei, Ritai Rimeikei, Linai Elenai Petrauskienei ir Eligijai Švedaitei - Bakšienei už nuoširdų darbą.

 

Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinės

„Kalbėkime kalba Valančiaus, Daukanto, Daukšos ir Donelaičio,
Maironio, Baranausko, Vaižganto ir Putino, Krėvės,
sūduvių, dzūkų, mažlietuvių ir žemaičių, ir aukštaičių.
Kalbėkim, kolei Baltija banguos, kol saulė danguje stovės“

Bernardas Brazdžionis

Lietuvoje jau gražia tradicija tapo Lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas yra didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje. Lietuvių kalbos dienos šią savaitę vyko ir mūsų mokykloje.

Pirmadienį ir antradienį dailyraštį, skirtą Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti, rašė 5-9 klasių mokiniai. Jie ugdėsi taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, vėliau balsavo už dailiausią raštą. Mokyklos etapo nugalėtojai dalyvavimą tęs Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos dailyraščio konkurse „Lietuvos metai“.

Septintokai lankėsi Lietuvių kalbos instituto „Lituanistikos židinyje“, kuriame turėjo galimybę lietuvių kalbą paliesti rankomis, ir Energetikos ir technikos muziejuje, kuriame dalyvavo edukacijoje "Skorinos spaudos dirbtuvės".

Savaitės veiklas pratęsė dešimtos klasės mokiniai. Jie vedė lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 6-8 klasių mokiniams. Projektas "Mokinys mokiniui" buvo ne tik įdomus, naudingas, paįvairino ugdymo procesą, bet ir motyvavo mokytis.

Didžiuokimės, kad kalbame gražia, skambia gimtąja lietuvių kalba!

 

 

Lietuvių kalbos dienas mokykloje organizavo lietuvių kalbos mokytojos Inga Šunauskienė, Rūta Šumskienė ir Emilija Flejieraitė.

Ugdymas karjerai

Lapkričio 22 d. – gruodžio 1 d. 9-10 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos Junior Achevement projekte ,,Šešėliavimas“.

„JA Šešėliavimas“ – tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais ir išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo potencialios, juos dominančios organizacijos bei darbo vietos. Programos metu mokiniai turėjo galimybę:

  • pažinti save ir ieškoti galimų profesijų pagal savo interesus ir gebėjimus;
  • sužinoti, kokių įgūdžių ir žinių reikia norint dirbti konkrečioje pozicijoje;
  • įgauti daugiau motyvacijos ir pasitikėjimo savimi siekti norimos karjeros tikslų, užmegzti naudingus ryšius.

Mokiniai susipažino su orlaivių ir keleivių aptarnavimo agento, verslo vystymo vadovo, elektronikos inžinieriaus, kompiuterinių žaidimų dailininko, architekto, kompiuterinių žaidimų programuotojo, vaizdo kūrėjo ir verslo klientų projektų vadovo specialybėmis.

Keletas minčių po šešėliavimo vizitų:

,,Lapkričio 23 dieną dalyvavome SEB banko šešėliavimo programoje ,,Verslo projektų vadovo” pozicijoje. Banke mus pasitiko labai maloniai, aprodė patalpas ir papasakojo, kaip darbas vyksta banko viduje. Po ekskursijos banke turėjome labai smagią diskusiją su dviem pačiais geriausiais savo srities specialistais, kurie tikrai aiškiai ir išsamiai atsakė į visus mums rūpimus klausimus“. Emilija, 10 klasė

,,Ši šešėliavimo patirtis buvo labai naudinga, tai nukreipė mane mano svajonių profesijos link. Buvo įdomu stebėti, kaip dirba elektronikos inžinerijoje dirbantis žmogus, tuo pačiu davė ir įdomių praktinių užduočių, kurias turėjome atlikti. Apskritai buvo įdomi ir naudinga patirtis, tikrai kartočiau dar kartą.“ Elijus, 10 klasė.

,,Aš šešėliavau kompiuterinių žaidimų programuotojo pozicijoje. Buvo labai įdomu, šiltai priėmė ir papasakojo viską, ką norėjau žinoti. Labai patiko aplinka, komanda ir pati pozicija. Tikrai rekomenduočiau ir kitiems.“ Oskaras, 10 klasė.

,,Gruodžio 1d. dalyvavau IMBLUM šešėliavimo projekte, architekto pozicijoje. Per šešėliavimą gavau progą sukurti namo modelį pagal burtais ištrauktus būdvardžius. Visas modelio gaminimo procesas buvo įdomus ir smagus. Ši patirtis man labai patiko, daug sužinojau.“ Aira, 10 klasė

Lapkričio 27 d. 9 klasės mokiniai su auklėtoja Regina Bagdonavičiene nuvyko į įmonę Unlimited Carrier. Tai yra užsienio kapitalo įmonė, teikianti krovinių pervežimo koordinavimo, ekspedijavimo, taip pat apskaitos paslaugas nuotoliniu būdu. Įmonės administratorė ir padalinio vadovas papasakojo mokiniams apie įmonės veiklą.

Projektas ,,Jaunieji politiniai talentai. Kauno rajonas 2023“

Spalio 12 dieną Kauno rajono savivaldybės tarybos salėje vyko projekto „Jaunieji politiniai talentai. Kauno rajonas 2023“ finalas, kurio tikslas - aktyvinti ir skatinti Kauno rajono jaunimą domėtis Kauno rajono kultūra, istorija didinti įsitraukimą į pilietinį gyvenimą. 

Projekto atranka buvo organizuojama kiekvienoje mokykloje internetinės
apklausos būdu. Apklausą sudarė 50 klausimų apie Kauno rajoną, istoriją, žymius žmones, seniūnijas ir t.t. Geriausiai ir greičiausiai pasirodę jaunuoliai, jų iš viso buvo atrinkta 31, keliavo į tolimesnį etapą ir ruošėsi finaliniam projekto renginiui. 

Į finalą pateko 7 mūsų mokyklos mokiniai: devintokai Marius Cirulis ir Justinas Kaminskas bei vienuoliktokai: Matas Šmatauskas, Kamilė Jakubavičiūtė, Domantas Noreika, Titas Mačiulis ir Armandas Montvilas.  

Finalinį tarybos posėdį vedė „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“
vedėjas Robertas Petrauskas. Renginys prasidėjo ekskursija su Meru Valerijumi Makūnu po administracijos pastatą.  

Pirmoje renginio dalyje finalininkai išklausė 11 kandidatų į merus pasisakymus ir rinko merą. Tarp kandidatų buvo Domantas ir Matas. Meru tapo Matas.  

Antroje dalyje mokiniai pasiskirstę grupėmis pristatė aktualias Kauno rajono  problemas: apleistų pastatų sutvarkymas, mokytojų trūkumas mokyklose ir jų paskatinimo sistemos, kelių asfaltavimas, vietų mokyklose trūkumas, viešojo transporto maršrutų prieinamumas ir optimizavimas rajone, šiukšlės, šešėliavimo programos populiarinimas.  

Mokiniai savivaldybės vadovams įteikė deklaraciją su įpareigojimais kurti šiuolaikišką Kauno rajoną, o vadovai projekto finalo dalyviams padovanojo pažintinę kelionę autobusu. 

Dėkojame organizatoriams už puikų renginį. 

Sveikiname Matą Šmatauską, Kauno r. Merą   

 

Jaunieji miško bičiuliai keliauja po Pamario kraštą

Rugsėjo pabaigoje JMB būrelio ,,Kultuvėlė“ nariai vyko į edukacinę kelionę po Pamario kraštą. Tai buvo dvi dienos, pilnos įspūdžių ir geros nuotaikos.

Apsilankėme Švėkšnoje. Dvaro parke gidė papasakojo apie čia augančius šimtamečius medžius, apžiūrėjome didžiausią ir seniausią Lietuvoje maumedį, gėrėjomės dvaro pastatais ir parko skulptūromis.

Kintuose lankėmės amatų centre ir dalyvavome edukacijoje ,,Vėtrungė“, sužinojome, kam buvo naudojamos vėtrungės ir pasigaminome savo. Keliavome Kintų girininkijos mokomuoju rekreaciniu taku nuo Vydūno muziejaus iki Kintų didžiosios tujos.

Nakvynei įsikūrėme Palangoje ir, žinoma, aplankėme jūrą bei Palangos tiltą.

Kitą rytą išvykome į Ventės ragą, kur žiedavome paukščius. Apsilankėme vienoje didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje – Aukštumalos pelkėje. Ėjome pažintiniu taku, stebėjome kraštovaizdį, augalus, grybus bei gyvūnų pėdsakus, klausėmės paukščių giesmių.

Šilutėje kartu su gide ieškojome ,,sekretų“ – gatvės grindinyje paslėptų miniatiūrų, kurios žymi buvusias įstaigas bei amatininkų dirbtuves (paštą, siuvyklą, dviračių parduotuvę, taisyklą ir pan.). Sužinojome apie Šilutės mecenatą Hugo Šojų - jis padovanojo Šilutei daug sklypų, kuriuose buvo pastatyta bažnyčia, gaisrinė, gimnazija.

Kupini įspūdžių pasiekėme namus. Dėkojame Valstybinių miškų urėdijai už suteiktą galimybę pažinti gimtąjį kraštą.

Idėjų mainai vykdant tarptautinius projektus

Birželio 12 d. Kauno r. mokyklų „Erasmus+“ mainų projektų koordinatoriai ir mokiniai susitiko pasidalinti patirtimis ir idėjomis. Projektų dalyviai turėjo bendrus tikslus: megzti ilgalaikes partnerystes, plėsti tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.
Kauno r. Raudondvario gimnazijoje anglų kalbos mokytoja Simona Mikalauskienė koordinavo projektą 16-19 metų mokiniams „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektą „Kas mes esame” (‘Who we are‘, Nr. 2020-1-TR01- KA229-093260_4). Projektas vykdytas 2020-2023 metais ir siekė užtikrinti pozityvią mokyklos aplinką, vienodas sąlygas mokinių švietimui ir tolerantišką požiūrį į kiekvieną mokinį. Baigiantis projektui mokiniai džiaugėsi tapę empatiškesni, tolerantiškesni ir laimingesni.
Kitas projektas, kurį 2020 - 2023 metais įgyvendino Raudondvario gimnazijos anglų kalbos mokytoja ir 12-14 metų moksleiviai, tarptautinis „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektas „Tvarumas – mūsų skonis” (‘Zero Waste - Our Taste‘, Nr. 2020-1-CZ01-KA229-078179_6). Jo metu nariai ugdėsi įpročius gyventi tvariau, labiau gerbti aplinką ir racionaliau naudoti energetinius ir gamtinius išteklius.
Kulautuvos pagrindinė mokykla ir chemijos mokytoja Kolomba Bulotienė 2020-2023 metais įgyvendino tarptautinį „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų KA229 projektą „Skaitmeninė anglų kalba“ (‘Digital English’, Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2), kurio dalyviai yra 14 – 17 m. mokiniai ir mokytojai iš Rumunijos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos mokyklų, o koordinatorius - Agrupamento de Escolas Ferreira de Castro mokykla Portugalijoje. Projekto tikslas - skatinti motyvaciją, sąmoningumą naudojantis internetu, socialinėmis medijomis ir skaitmeninėmis aplikacijomis. Projekto autoriai siekia motyvuoti jaunimą įsitraukti į ugdymo procesą, studijuoti, pritaikyti įgytas žinias ir dalintis patirtimi su bendraamžiais.
Antrasis pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerysčių KA229 projektas, kurį įgyvendino pradinių klasių mokytoja Simona Juozapavičienė Kulautuvos pagrindinėje mokykloje - „Įvairovė – gyvenimo prieskonis“ (‘Variety is the spice of life‘, Nr. 2020-1-ES01-KA229-082781-6), skatino toleranciją, empatiją ir palaikymą visiems neišskiriant asmens tautybės, rasės, religijos ar fizinių galimybių.
Šių tarptautinių projektų dalyviai domėjosi, pasakojo, juokėsi ir aikčiojo kalbėdamiesi apie susitikimus, vizitus, praktines veiklas, ekskursijas ir laisvalaikį, kuris paliko ryškų pėdsaką ir norą dar ne kartą dalyvauti tarptautiniuose Erasmus projektuose.

 

Baigiamasis Erasmus+ projekto „Skaitmeninė anglų kalba“ vizitas Turkijoje

Gegužės 22-26 d. Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda – 11 klasės mokiniai Gabija Jaraitė, Benas Kalvaitis, 10 klasės mokiniai Ugnė Budreikaitė ir Matas Šmatauskas –  lydima projekto koordinatorės ir chemijos mokytojos Kolombos Bulotienės, anglų kalbos mokytojos Irmos Greičienės, vyko į Turkijoje, Kosk mieste esančią Ayla Vural Anadolu vidurinę mokyklą. Mokyklų mainų projekto (KA229) „Skaitmeninė anglų kalba“ (Nr. 2020-1-PT01-KA229-078578_2) tikslas – mažinti mokinių priklausomybę nuo socialinių medijų, išmokti mokyti(s), savarankiškai praktikuotis naudojantis skaitmeninėmis programėlėmis.

Šio baigiamojo vizito metu partneriai dalijosi ir tobulino skaitmeninius įgūdžius kurdami klausimynus, organizuodami viktorinas naudodamiesi ‚Quizziz‘ ir ‚Edpuzzle‘ programėlėmis. Susitikimą su seniai pažįstamais ir naujais draugais pradėjome ragaudami nacionalinius turkų patiekalus, grožėdamiesi jų tautiniais šokiais, tradicijomis ir kultūra. Mokiniai aktyviai įsitraukė į praktines-mokomąsias veiklas, konsultavo vieni kitus, bendradarbiavo ir, be abejo, tobulino anglų kalbos įgūdžius.

Kiekviena susitikimo diena, žinojome, atneš daug naujo – patirčių, žinių. Džiaugiamės įgyvendinę projekto užduotis. Atsisveikindami su draugais aptarėme ir pripažinome projekto „Skaitmeninė anglų kalba“ vertę – baigiantis jam esame raštingesni ir gebame kurti, pamokyti draugus pritaikyti skaitmeninius įrankius praktikoje.

Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė

Dvi savaites mokykloje vyko tradicinės integruotos bei įdomiosios gamtos ir tiksliųjų mokslų pamokos bei renginiai. Penktokai nagrinėjo savo pojūčius pamokoje ,,Žmogaus pojūčiai. Ką ir kaip jaučiame?” ir atliko įdomias ir linksmas užduotis pamokoje ,,Matematika kitaip“. Šeštokai dalyvavo viktorinoje ,,Skaičių pasaulyje” ir pamokoje ,,Įdomioji geografija“. Septintokams vyko integruota biologijos-matematikos pamoka „Rūkymas ar sveikata? Renkamės patys“, viktorina ,,Mokausi geografijos”.  Aštuntokai geografijos pamokoje susipažino su Europos šalių maisto kultūra, o biologijos pamokoje dalyvavo viktorinoje ,,Ar pažįstu paukščius?”. Labiausiai padirbėjo devintokai – IT pamokose jie kūrė ir spausdino atomų ir molekulių 3D struktūrinius modelius, apie metalus žmogaus organizme ir maisto produktuose sužinojo integruotoje biologijos-chemijos pamokoje, o ekonomikos pamokoje nagrinėjo valdžios funkcijas ekonomikoje bei biudžeto skirstymą viešosioms prekėms ir paslaugoms. Dešimtokams vyko integruota chemijos-geografijos pamoka ,,Nafta“.

Penktokai ir šeštokai keliavo po Molėtų kraštą.
Taip pat mūsų mokykla organizavo tradiciniais tapusius Kauno r. mokinių chemijos konkursą bei Kauno r. mokinių eruditų turnyrą.
Dėkojame mokytojams: Žanetai Lydekienei, Aidui Čeplevičiui, Linai Juškienei, Dianai Tovtkevičienei, Odetai Burneikienei ir Kolomba Bulotienei už kūrybiškumą ir pastangas sudominti mokinius gamtos ir tiksliaisiais mokslais.

Mokiniams dėkojame už aktyvų dalyvavimą pamokose

 

ERUDITŲ TURNYRAS

 

Balandžio mėnesį vyko tradicinis Kauno r. 8-10 klasių mokinių ERUDITŲ TURNYRAS, kurį organizavo Kulautuvos pagrindinė mokykla. 

Turnyras vyko nuotoliniu būdu. Dalyvavo Čekiškės Prano Dovydaičio, VDU Ugnės Karvelis gimnazijų ir Ežerėlio bei Kulautuvos pagrindinių mokyklų komandos.  

Mokiniams teko įveikti įvairias užduotis: išspręsti 40 klausimų testą, atpažinti žymius žmones, augalus bei gyvūnus, prisiminti pasaulio rekordus, atradimus, išspręsti loginę užduotį. 

Kova buvo atkakli ir permaininga. Šį kartą pirmą vietą laimėjo Kulautuvos pagrindinės mokyklos komanda ,,Smegenūzai“, antra vieta pasidalino Čekiškės Prano Dovydaičio ir VDU Ugnės Karvelis  gimnazijų komandos, o trečią vietą iškovojo Ežerėlio pagrindinės mokyklos komanda. 

Dėkojame vertinimo komisijai: mokytojoms Eligijai Švedaitei Bakšienei ir Simonai Juozapavičienei. 

Turnyro užduotis ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė. 

Sveikiname nugalėtojus! Auguste, Justinai, Ūdry, Gedai ir Armandai, mes jumis didžiuojamės

CHEMIKŲ KONKURSAS

Balandžio mėnesį vyko tradicinis Kauno r. 8-9 klasių mokinių Chemikų konkursas, kurį organizavo Kulautuvos pagrindinė mokykla. 

Turnyras vyko nuotoliniu būdu. Dalyvavo net 9 komandos: Čekiškės Prano Dovydaičio, Vandžiogalos, Raudondvario, Neveronių, Piliuonos, Domeikavos ir Vilkijos gimnazijų bei dvi Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos.

Mokiniams teko įveikti įvairias chemijos užduotis, kurios vieniems pasirodė labai lengvos, o kitiems – sunkiai įveikiamos.

Kova buvo atkakli ir permaininga. Pirmą vietą laimėjo Neveronių gimnazijos komanda ,,Bazininkai“, antroji vieta atiteko Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos komandai ,,Čekiškiečiai“, o trečioji – Raudondvario gimnazijos komandai ,,Didvyriai“. Mūsų mokyklos komanda ,,Išmaniosios molekulės“ liko ketvirtoje vietoje.

Dėkojame vertinimo komisijai: mokytojoms Zitai Ganusauskienei, Eligijai Švedaitei - Bakšienei, Ritai Rimeikei ir Jovitai Girniuvienei. 

Konkurso užduotis ruošė mokytoja Kolomba Bulotienė. 

Sveikiname nugalėtojus!

Ne viskas auksas, kas auksu žiba

21 balandžio 9-10 kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje-paskaitoje, kurioje pagilino etikos, estetikos, istorijos, fizikos bei chemijos pamokų apie tauriuosius metalus žinias. Ji  vyko Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Apžiūrėjome  unikalią parodą „ LIETUVOS PRABAVIMO RŪMAMS – 100 METŲ“, kurioje pamatėme, palietėme, išgirdome šimtmečio istoriją nuo Lietuvos prabavimo rūmų įsteigimo Lietuvos Respublikoje 1922 m. Kaune ir atkūrimo 1991 m. Lietuvos Respublikoje Druskininkuose, taip pat 1995 m. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Parodos ekspozicija išskirtinė savo specifika bei unikaliais šimtmečio senumo eksponatais iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus, Valdovų rūmų lobynų ir Lietuvos prabavimo rūmų saugyklų. Susipažinome su Lietuvos prabavimo rūmų veikla. Parodoje eksponuojami daiktai unikalūs juose esančiais valstybiniais prabavimo ženklais, garantuojančiais jų autentiškumą ir istorinę vertę.

Edukacinės pamokos - paskaitos metu analizavome ir identifikavome aukso ir sidabro lydinius, atskyrėme juos nuo netauriųjų metalų praktiniais bandymų metodais ant prabavimo akmens. Susipažinome su tauriųjų metalų (aukso, platinos, sidabro, paladžio) ir brangakmenių Lietuvos prabavimo rūmų laboratorijose atliekamais cheminiais ir fizikiniais bandymų metodais. Kiekvienas  galėjo paliesti aukso ir sidabro grynuolius ir etaloninius tauriųjų metalų lydinius, turėjo galimybę sužinoti, kokiu būdu ir kokie valstybiniai ženklai Lietuvos Respublikoje įspaudžiami į tauriųjų metalų gaminius prieš 100 metų ir šiandien.

Kelionė po Molėtų kraštą

Ankstyvą rytą penktokai ir šeštokai kartu su mokytojais Eligija, Kolomba ir Mykolu išvyko į pažintinę kelionę maršrutu Kulautuva-Kulionys-Mindūnai-Dubingiai-Kulautuva.

Pirmiausiai aplankėme Kulionyse įsikūrusį Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Šio unikalaus muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšys su kosminiu pasauliu, jo atspindys ir pasireiškimas tautos gyvenimo tradicijose, moksle, mene, filosofijoje ir kitur. Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Ekspozicinėje galerijoje, įrengtoje kalno šlaite, nuostabus gidas pasakojo apie kosmosą, demonstravo muziejaus eksponatus. Tada užkilome į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir grožėjomės Aukštaitijos apylinkėmis.

Lankėmės Ežerų žvejybos muziejuje ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje. Ekspozicijose, išdėstytose atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje, pamatėme įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, taip pat susipažinome su archajine žvejyba ir sužinojome, kaip šis verslas keitėsi. Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejuje apžiūrėjome 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų.

Į Mindūnų apžvalgos bokštą užlipome 214 besisukančių laiptelių. Kai kam tai buvo iššūkis, bet užlipus vaizdas atpirko viską, nes Labanoro regioninio parko grožis išties gniaužiantis kvapą!

Dubingiuose mokytojas Mykolas papasakojo apie didingą Radvilų giminę ir priminė Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istoriją. Aplankėme piliavietę bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietą su Radvilų laidojimo panteonu, taip pat naujai pastatytą Dubingių bažnyčią.

Grįžome pavargę, bet daug patyrę ir sužinoję.

Respublikinis konkursas ,,Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Su pavasariu prasidėjo ir tradicinis jaunųjų tyrėjų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Šie metai jubiliejiniai – konkursui sukako 25 metai. Konkurse dalyvavo 3–8 klasių mokiniai.

Renginio pradžioje energijos pliūpsnį padovanojo „ANT“ šokių studijos šokėjai Dice (Felix), Funky U (Ugnė) ir Andrėja. Jie pademonstravo energingus šokių stilius Locking ir Popping. Kol vertinimo komisija aptarinėjo konkurso rezultatus, dalyviai stebėjo nuotaikingą „N2“ komandos renginį „Mokslo šturmas“, kuriame žaismingai ir patraukliai buvo demonstruojami įvairūs eksperimentai.

Po apdovanojimų dalyviai skirstėsi geros nuotaikos, kupini įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų, o svarbiausia – pasiryžę toliau tyrinėti ir labiau suvokti juos supantį pasaulį.

Devynioliktus metus šiame konkurse dalyvauja ir mūsų mokyklos jaunieji tyrėjai. Šiemet buvo pristatyti 6 tiriamieji darbai. Penktos klasės mokinė Smiltė Venčkauskaitė pristatė darbą ,,Dantų pastos tyrimas“, penktokas Martynas Kaminskas - ,,Kodėl ore obuolys paruduoja?”, septintokai Ieva Laurinavičiūtė ir Eimis Juozapavičius atliko darbą ,,Sutrauktas pienas“, o aštuntokas Justinas Kaminskas - ,,Skirtingų augalų katalazės aktyvumo palyginimas“. Šiems mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja Kolomba Bulotienė. Šeštos klasės mokiniai Greta Mažeikaitė ir Gabija Grabauskaitė atliko darbą ,,Kodėl perpjauti vaisiai pakeičia spalvą?“, o Kęstutis Mazurkevičius ir Aleksandras Rumiancevas - ,,Klasės triukšmas“. Šiems darbams vadovavo mokytoja Simona Juozapavičienė.

Sveikiname konkurso laureatus – Eimį Juozapavičių, Ievą Laurinavičiūtę ir Justiną Kaminską.

Mokomasis Erasmus+ projekto „Digital English“ susitikimas Rumunijoje

2023 m. kovo 20-24 dienomis Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų grupė išvyko į Oradea miestą Rumunijoje įgyvendinti  Erasmus+ mokyklų mainų projekto „Digital English“ (Skaitmeninė anglų kalba) nr. 2020-1PT01-KA229-07-078578 užduotis ir tikslus: skatinti motyvaciją, sąmoningumą naudojantis socialinėmis medijomis,  internetu ir skaitmeninėmis aplikacijomis. Projekto idėja - motyvuoti jaunimą įsitraukti į ugdymo procesą, studijuoti, pritaikyti įgytas žinias ir dalintis patirtimi su bendraamžiais. 

Projekto susitikimų metu naudodamiesi skaitmeninėmis programėlėmis jaunuoliai kūrė skaitmeninį turinį. Šį kartą tai buvo Google Workspace aplikacijos: Google docs, Google slides, Learning app, Book creator. Dalyviai siekė susipažinti ir išmokti dirbti su skaitmeninėmis aplikacijomis, kūrė kryžiažodžius, skaitmenines knygas, demonstracijas remdamiesi turima patirtimi ir žiniomis apie savo gimtąją šalį.  Darbai buvo įtraukiantys ir reikšmingi, o dalykinės disciplinos (informacinės technologijos, anglų kalba ir kt.) susietos su realiu gyvenimu.

Mokomosios veiklos susitikimų metu derintos su kultūrine - pažintine veikla. Mūsų partneriai Rumunijoje supažindino su „Constantin Șerban“ vidurine mokykla, Aleșd ir Oradea miestais, „Turda“ druskų kasykla, Vadu Crisului kriokliu ir urvu. Visi susitikimo dalyviai džiaugėsi ir didžiavosi galėdami kurti ir vykdyti projekto veiklas. Baigiantis vizitui mokinių komandos pristatė savo darbus, aptarė ir pasidalino mokomojo proceso įspūdžiais ir sėkmėmis. Džiaugiamės ir vertiname Erasmus+ projekto galimybes, veiklas, partnerystę, nes tai proga mokytis kitaip.


Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas

The Project ' DIGITAL ENGLISCH'

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Vaiko teisių linija
LIONS QUEST LIETUVA

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.