Aštuntokai mokėsi gamtoje

Birželio 12-13 dienomis aštuntos klasės mokiniai, jų auklėtoja Kolomba ir keletas tėvelių išvyko į žygį baidarėmis Dubysos upe.

Maršruto ilgis buvo apie 12 kilometrų, todėl žygis pareikalavo nemažai fizinių jėgų. Keletas šį malonumą išbandė pirmą kartą. Dubysos upė labai nusekusi, tad teko įveikti akmenų paspęstus spąstus. Atsigaivindavome maudydamiesi. Keliaudami stebėjome ir fotografavome gamtą.

Po 5 valandų pasiekėme stovyklavietę ,,Dubysa“. Pasistatėme palapines ir jaukiai įsikūrėme. Auklėtoja buvo paruošus užduočių, kad nenuobodžiautume: turėjome ištirti Dubysos vandenį, pamatuoti vandens temperatūrą, nufotografuoti 5 žolinius augalus, juos pavadinti ir sužinoti, ar tai yra gydantieji augalai, kokias ligas galima gydyti.

Susiskirstėme į grupeles ir atlikome užduotis. Štai ką mes nustatėme: Dubysos vandens temperatūra 270C; pH=7 (neutralus); nitritų, nitratų ir laisvojo chloro vandenyje neradome.

Nufotografavome dilgėlę, dobilą, plačialapį gyslotį, papartį ir kiaulpienę, pasinaudoję internetu, užrašėme šių augalų lotyniškus pavadinimus bei sužinojome, kokias ligas šie augalai padeda išgydyti.

Smagiai vakarojome prie laužo, Emilijos tėtis iškepė šašlykus, žaidėme įvairius žaidimus.

Antrąją dieną vykome į Seredžių, kur įkopėme į Palemono kalną, aplankėme Seredžiaus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią.

Labai smagiai praleidome laiką ir nė karto nesusipykom J Sužinojome ir išmokome daug naujo.