PAMOKA KITAIP

7 – 10 klasių mokiniai klausė KMAIK dėstytojo Remigijaus Bakio paskaitų ,,Kur slepiasi miško vabzdžiai? Ar jie miškui draugai, ar priešai?" ir „Įdomioji mikologija – paslaptingasis grybų pasaulis“, skirtų Tarptautinei Žemės dienai paminėti. Šią paskaitą mums suorganizavo biologijos mokytoja Lina Juškienė. Ačiū mokytojai ir dėstytojui už labai prasmingas paskaitas.


Sužinojome daug įvairių dalykų apie vabzdžius, gyvenančius miške, jų gyvenimo būdą, naudą ar žalą miškui. Mums labai patiko ši paskaita ir pokalbis po jos, kai galėjome užduoti rūpimus klausimus apie miško vabzdžius. Girininkas maloniai į juos atsakė. Labai ačiū už įdomią paskaitą. (Emilija Bartkevičiūtė, 7 kl.)

Paskaita apie grybų gyvenimą ir kas jie yra buvo labai įdomi. Grybai yra panašūs į gyvūnus, nes abiem jiems reikia valgyti. Jie minta organika. Grybai neturi nervų nei organų, bet esant reikalui gali pakeisti savo funkcijas ir formą. Sužinojome, kad pelėsis yra grybo rūšis, kuri gali ardyti duoną, jo sporos keliauja oru. Kitas grybas – kelmutis – minta mediena. Didžiausias kelmutis rastas JAV, jo svoris apie 10 tonų, amžius numatomas 10000 metų. Grybai gali būti nepavaldūs nei laikui, nei erdvei. Buvo be galo įdomu sužinoti, kad grybiena prieš nužudydama skruzdę priverčia ją per nervų sistemą nueiti į saulėtą vietą, kur grybui yra palankios sąlygos ir jis galėtų toliau augti. (Ingrida Vanagaitė, 8 kl.)

Paskaitoje išgirdome apie grybus, prisiminėme jų sandarą, sužinojome, kad jie yra individai ir skiriasi ne tik grybų rūšys, o kiekvienas grybas. Dėstytojas papasakojo ir parodė, kaip grybas valgo kriaušę. Pamatėm daug nematytų grybų rūšių. Išgirdome įdomų faktą, kad net mūsų kambaryje skraido grybų sporos. Pamatėme eksperimentą, kuriame grybas labirintu keliavo iki tikslo. Eksperimentas įrodė, kad grybai nėra protingi, bet gali atlikti naudingus sprendimus. Sužinojome, kas yra natūralioji aplinka. Mums paaiškino, kodėl be grybų nebūtų jokios gyvybės Žemėje. Sužinojome, kaip pūva mediena, kad puvinys susidaro tik medžio centre. Paskaita buvo įdomi ir naudinga. (Austėja Dorelytė, 9 kl.)
Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas
Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.