Baigiamasis projekto ,,RespACT Your Peer; Don‘t Bully, Be FRIENDLY“ nuotolinis vizitas Portugalijoje

Kulautuvos pagrindinė mokykla jau daug metų dalyvauja tarptautinių ERASMUS+ KA2 projektų, kurių temos aktualios šių dienų mokiniams, veiklose. Vasario 22-26 dienomis vyko baigiamasis Erasmus+ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418_2 ,,RespACT Your Peer; Don‘t Bully, Be FRIENDLY“ (,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“) virtualus vizitas Portugalijoje. Šis projektas, kurio  pagrindinis tikslas skatinti toleranciją, sąmoningą reakciją į patyčias, buvo pradėtas vykdyti 2018 metais.

Baigiamajame vizite Portugalijoje nuotoliniu būdu dalyvavo Kulautuvos pagrindinės mokyklos 9-11 klasių mokiniai Narutė Mazurkevičiūtė, Barbora Komskytė, Benas Kalvaitis, Benas Alonderis bei mokyklos direktorė Jolita Velžienė, projekto vadovė Kolomba Bulotienė, anglų kalbos mokytoja Irma Greičienė ir kiti mokytojai. Projekto dalyviai iš Portugalijos, Kroatijos, Turkijos, Italijos ir Bulgarijos susitiko vykdyti virtualias veiklas, nes nepalanki pandeminė situacija draudžia bendrauti, būriuotis, keliauti.

Pirmąją projekto dieną nusišypsojome, apkabinome vieni kitus virtualiai – juk tapome gerais draugais. Susipažinome su Fafe mokyklos direktoriumi, jo mokykla, kuri traukė akį savo šviesumu, šiuolaikiškomis, jaunimo mėgiamomis erdvėmis. Trumpam buvome pakviesti „užeiti” į kelias pamokas (vykusias dar prieš nuotolinio ugdymo pradžią), žvilgtelėjome ir į šiuolaikiškas ugdymo priemones. Vėliau vizito šeimininkai pakvietė į trumpą ekskursiją po saulėtą, žalią Fafe miestelį Portugalijos šiaurinėje dalyje. Fafe turtinga įspūdingos architektūros pavyzdžiais. Vienas iš jų – operos ir baleto teatras miestelio širdyje. Jame vyko mokyklos mokinių koncertas: dainos, šokiai, vaidinimai. Pabuvojome kultūros renginyje, kurių taip buvome išsiilgę.

Antrąją projekto dieną vyko veiklos, kurios skatina įgūdžius elgtis sąmoningai, draugiškai ir tolerantiškai – kiekviena projekto partnerė-šalis pristatė mokykloje atliktą tyrimą apie mokinių sąmoningo elgesio patyčių atvejais įgūdžius. Kitos veiklos dar labiau domino mūsų moksleivius: legenda apie Barselonos miesto gaidį, viktorina. Gaidys Portugalijoje yra labai gerbiamas ir yra šios šalies turizmo simbolis, todėl buvo ypač įdomu stebėti, kaip vietos menininkai lipdė Barselonos gaidį iš molio.

Trečiąją projekto dieną su Zoom programėle aplankėme Viana Do Kastelos miestą, apžiūrėjome romaninio, rokoko stiliaus pastatus, „paskanavome“ nacionalinį patiekalą („Vitela assada de la moda”), kuris viliojo ingredientų įvairove ir žalumynais. Keliaudami po saulėtos Portugalijos kampelius pasiruošėme darbo priemones. Šį kartą vizito organizatoriai kvietė mus visus kurti popierines gėles, kurias vėliau dovanojome vienas kitam virtualiu būdu.

Ketvirtąją projekto dieną pradėjome ypač mokinius dominančia veikla – filmukų kūrimu naudojantis tam tikra kompiuterio programėle. Interaktyvios veiklos tikslas: sukurti situacinį dialogą apie patyčias mokykloje. Vaidinimo kūrimas mums, lietuviams, ypač patiko – galėjome pademonstruoti gebėjimus kuriant trumpus vaizdo filmukus.

Paskutinę, penktąją, projekto dieną vykdėme baigiamąsias veiklas: aptarėme projekto tikslus, siekius ir rezultatus. Visi nutarėme – matome teigiamą pokytį kovoje prieš patyčias ir sąmoningumo augimą; mokytojai pasidalijo patirtimi, kaip jie savo įstaigose reaguoja į patyčias.

Taigi projekto metu įgavome prasmingos patirties ir, svarbiausia, susiradome nuoširdžių draugų įvairiuose Europos kampeliuose. Atsisveikinome laimingi ir su viltimi susitikti kituose projektuose. Dėkojame ERASMUS+ programai už suteiktą galimybę tobulėti, pažinti ir keistis.Europos socialinio fondo agentūra
Programa „Erasmus+“
Projektas "Kokybės krepšelis"

Kauno technologijos universiteto partnerė
Kauno arkivyskupijos partnerė
Programos "Sveikatiada" dalyvė
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aleksandro Stulginskio universiteto partnerė

Skaitmeninių „Vyturio“ knygų biblioteka

Kokybės siekiančių mokyklų klubas
LIONS QUEST LIETUVA
The Project ' ACT FRIENDLY'
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Nacionalinė švietimo agentūra

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos


Kontaktai

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191075177
Adresas: Lelijų 15 Kulautuva,
Kauno rajonas, LT–53482
Telefonas.: 8-37-543259, 8-37-543229
E.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.